Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Praszka


Recommended Posts

  • Replies 893
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przepraszam moja wina, wydawało mi się, że tutaj też wrzuciłem, już się naprawiam i podaje fotki

 

Ładownica T

 

reckaszpejmiwop006.th.jpgreckaszpejmiwop011.th.jpgreckaszpejmiwop007.th.jpgreckaszpejmiwop012.th.jpg

 

Apteczka IKMZ

 

reckaszpejmiwop014.th.jpg

 

reckaszpejmiwop017.th.jpg

 

reckaszpejmiwop018.th.jpg

 

reckaszpejmiwop019.th.jpg

 

reckaszpejmiwop020.th.jpg

 

reckaszpejmiwop021.th.jpg

 

reckaszpejmiwop022.th.jpg

 

reckaszpejmiwop023.th.jpg

 

reckaszpejmiwop024.th.jpg

 

 

 

reckaszpejmiwop010.th.jpg

 

reckaszpejmiwop009.th.jpg

 

reckaszpejmiwop025.th.jpg

Porównanie grubości taśm; na górze mamy taśmy SDS z wkłądką usztywniającą; na środku stare taśmy MIWO; na samym dole taśmy obecnie wykorzystywane, jak widać najcieńsze i zdecydowanie najmiększe.

 

reckaszpejmiwop013.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam!

Panowie przepraszam za tak długi czas bez odpowiedzi, ale byłem poza zasięgiem sieci, a jak już byłem na krótko w domu, to rodzina była na pierwszym miejscu. Teraz już ogarnąłem zaległe sprawy i czas na odpowiedzi

- wspomniany wyjazd miał wpływ na prace nad nową kamizelką zintegrowaną, pasem taktycznym oraz zawieszeniem 2 pkt. Efektem projektu zestawu pas i szelki są te ostanie, zmodyfikowane pod pasy PT-2 do 4. Myślę, że teraz zaległe prace wrócą do łask. Jednak co do pasa taktycznego, to wygląda na to, że zabrnięto w ślepą uliczkę. Jednym słowem, na testach pas nie wykazał zakładanych zalet w porównaniu do modeli już oferowanych. Ale się nie poddajemy.

- co do taśm, to aktualna sytuacja jest przejściową. Zapadła już decyzja o wejściu w nowy wzór taśm. To jednak po Nowym Roku.

- zamki bryzgoszczelne będą po Nowym Roku

- Wukasz dzięki za obiektywną opinie na temat plecaka KOCK. Myślę, że będą zmiany.

- nazwa KOCK. Panowie decyzja, że plecaki MP będą nazwą nawiązywać do pól bitewnych kampanii wrześniowej 39 roku miała na celu oddać honor i pamięć tym, którzy w tych bitwach brali udział. Tylko tyle. A że miejsce gdzie walczyli nosi nazwę mało angielską, to przecież nie ich wina. Natomiast kwestia marketingowa jest tu drugorzędna. Najbardziej jednak rozbawiła mnie opinia o niefortunnym sformułowaniu "Warto pamiętać, że Kock był ostatnią bitwą polskiego września, która miała miejsce w październiku." Taką mamy historie i takie są fakty, a że brzmią niefortunnie. Cóż.

Zaznaczam jednocześnie, że nie jestem nacjonalistą itp. Jestem jednak żołnierzem i cenię ludzi zdolnych do takich poświęceń, do jakich byli zdolni tamci ludzie. Niejednokrotnie w waszym, czy moim wieku.

Pozdrawiam!

 

Ps. Co do nowego pasa takycznego, to postaram się o kilka fotek.

Edited by goryl017
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Mam wielką proźbę do pracowników Miwo, ewentualnie użytkowników: przymierzam się do zakupu kamizelki TAJ i nie wiem ile ładownic na magi od Beryla/AK74 zmieści się na przód kamizelki ( dolne rzędy palsów, "pod brodą" będę miał ładownice na magi od broni bocznej ). Czy 2 ładownice na 3 magi ( przepraszam, że ze Spec Opsu :mrgreen: ) + 3 ładownice na 2 magi ( już Miwowskie ) nie zajmą za dużo miejsca. Nie pogardziłbym miejsem na cargo w okolicach prawej ręki, ale magazynki są najważniejsze. ;-)

Link to post
Share on other sites

Przyłóż sobie do brzucha i sprawdź czy Ci się zmieści :). Z ładownicami specopsa nie miałem styczności (mam pas i już mi wystarczy), ale jak mniemam nie różnią się szerokością od tych miwowskich bo są uwarunkowane rozmiarem magazynków. Na moje oko ładownice się zmieszczą, nie wiem jak z cargo. Popatrz na zdjęcia i policz szerokość po palsach (na zdjęciach mają prawdopodobnie system 20mm z przeszyciami co 3cm). Pamiętaj że rzeczy ze specopsa są w systemie molle i mają przeszycia co 38mm i w takiej opcji musisz zamówić rzeczy (Miwo szyje 25mm z przeszyciami co 30 i 38 mm).

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Używam tylko MOLLE. Uważam, że polski system to pomyłka ewolucji, której twór nie prowadził niczego poza zamieszaniem, ale nie od tego jest ten temat. Z tego co liczę - zmieści się, dzięki ;)

Link to post
Share on other sites

Jeśli sie chcesz koniecznie unieszczęsliwac ladownicami na 3 magi... Używaleś kiedys i wiesz jaka jest roznica w obsłudze?

 

A co do zajmowania miejsca. zajmie to 8 x 2 palsy. Nie wiem ile palsow ma taj ale przy moich slusznych wymiarach jest to tyle ze jakies cargo i apteczke mialbym ostro na bokach, uwazaj zebys nie mial reszty kieszeni na plecach.

Edited by Jaeger
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Która z kieszeni najlepiej pasuje do granatu dymnego GD-10 ?

 

Kiesze na granat dymny US , Kiesze na granat ręczny , Kieszeń na granat Nico

Hm, nie znam wymiarówki MIWO, ale do GD-10 pasują kieszenie granaty dymne US wszelkich innych producentów (kontrakty i kopie), kieszeń na granat ręczny prawdopodobnie będzie za niska, na NICO będzie zdecydowanie za wąska.
Link to post
Share on other sites

Wygląda jakby zniknęła zawartość :( (hacker ????)

 

nawet maile do webmastera wracają :(

 

I'm sorry to have to inform you that your message could not

be delivered to one or more recipients. It's attached below.

 

For further assistance, please send mail to <postmaster>

 

If you do so, please include this problem report. You can

delete your own text from the attached returned message.

 

The Postfix program

 

<webmaster@miwo-military.com>: host miwo-military.com[195.149.229.125] said:

511 sorry, no mailbox here by that name / skrzynka pocztowa odbiorcy nie

istnieje (#5.1.1 - vuser) (in reply to RCPT TO command)

Edited by JarekM
Link to post
Share on other sites

Wygląda jakby zniknęła zawartość :( (hacker ????)

 

nawet maile do webmastera wracają :(

 

 

Za dużo filmów...

 

Stronka już śmiga jak trzeba.

Czym była spowodowana przerwa - trudno powiedzieć. Adres webmaster@domena.com jest wyświetlany automatycznie w przypadku takiego błedu. Miwo nie ma adresu webmaster@miwo-military.net czy webmaster@miwopraszka.pl - stąd komunikat zwrotny.

 

EOT

Link to post
Share on other sites

Właśnie dotarła do mnie paczka z pierwszym zamówieniem MIWO Praszka:

+ mocno i solidnie zabezpieczona

+ w środku towar taki jaki zamawiałem

+ termin 10 dni roboczych, wysłane 4 dnia dotarło 5, czyli tydzień przed terminem.

+ kontakt - bardzo dobry, szybkie odpowiedzi na maila, marudzenie o ładownicach.

 

Działają w sposób na prawdę godny polecenia.

 

Kupiłem na próbę, na pewno powtórzę zakupy i zakupię to co mam upatrzone.

 

Co do jakości wykonania wypowiem się jak pochodzę trochę w plecaku, ale wygląda solidnie.

Link to post
Share on other sites

Fajnie, bo mają pasek na klacie łączący szelki przez co nie latają kiedy masz nie do końca dociążony szpej. Powierzchnia tylna to też fajna sprawa, ale patrząc w przyszłość bezużyteczna jeśli chcesz używać z pasoszelkami plecaka.

Link to post
Share on other sites

http://www.miwo-military.net/-produkty/pid...-taktyczne-ST-2

Szelki taktyczne ST-2 od Praszki - może mi ktoś o nich coś powiedzieć? Bo widze, ze to nowość. Mam zamiar nosić razem z PT-3.

Kiepski wybór, z całym szacunkiem dla Praszki, ale ja bym ich za darmo nie chciał. Chaotyczna konstrukcja, pomieszanie z poplątaniem, i jeszcze ten chwyt ewakuacyjny...

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś mi powie czy na szelki PT-3 + Chlebak + Torba na odzysk na udo + Cargo + Bandolier na 6 magów do m4 mogę założyć kamizelkę CIRAS? czy nie będzie to przeszkadzało??

zależy jak nisko nosisz pas i jak krótkiego masz CIRASA, ja tak nosiłem i dawało radę :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...