Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Praszka


Recommended Posts

Mam jednak pewien niedosyt związany z pasem PT3. Pionowe przeszycia na tym pasie są wykonane co 60 mm. W związku z tym między każdymi dwoma elementami oporządzenia przypiętymi na tym pasie wstępuje mniejsza lub większa przerwa. Gdyby tych przerw nie było mógłbym dołożyć co najmniej jedno małe cargo i ładownicę pistoletową.

To jest mądry pomysł- możesz podpiąć pod pas panel udowy albo kaburę udową.

Ja jakoś na to nie narzekam, może dlatego bo mam zawsze pełne ładownicę i upychanie pogorszyłoby ergonomikę?

Idź na minimalizm, nie tylko w oporządzeniu ale i w życiu, a zobaczysz płynące zeń korzyści. Trochę głupio brzmi, banalnie, ale działa ;)

Pozdrawiam.

P.S. Zapomniałbym! Czy próbowaliście kiedyś uszyć kominiarkę z wielu warstw siatki dystansowej? Pytanie bezpośrednio do panów z miwo. Ach, i czowiście do pań również ;) Nie wiem kto teraz tutaj pisze.

 

*)Ergonomię

Link to post
Share on other sites
  • Replies 893
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No dobra, OKI... ale mi by się przydała na 2 magi lecz nie skilpsowane! :roll: Nie chce magów połączonych, gdyż wtedy replika jest źle wyważona (jak dla mnie) ;-). Miła pani odpisując mi na moje pytanie powiedziała mi że "na upartego" by weszło... więc chce się upewnić informacjami od was/użytkowników ;-)

Link to post
Share on other sites

Dzięki, lecz ja chcę żeby była przegroda, a dedykowana ładownica takowej nie posiada... :cry:, więc się pytam czy mag od Giety wejdzie do jednej przegrody w ładownicy do AK/Beryl. Jeden mag w dedykowanej będzie latał jak żyd po pustym sklepie :-F, rozumiesz?? ;-)

Edited by Yoogi
Link to post
Share on other sites

Dzięki. Właśnie na taką odpowiedz czekałem 8-) . Więc chyba będę musiał zamówić dedykowaną z przegrodą ;-) . W tym momencie nasuwa mi się kolejne pytanie. W jakiej cenie będzie kosztowała takowa ładownica w WZ-cie z Cordury (pytanie do Miwo P). Odpowiedz w sprawie ceny nie musi być dokładna, może być przybliżona :uśmiech: . Z góry dzięki za odpowiedz.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Panowie Poliester czy Cordura kolorystycznie lepsza będzie do nowej pantery w rip stopie? Pytałem w wątku Lublińca ,ale jak jest w Praszce który materiał lepszy? I pytanie co wybralibyście Praszka czy Lubliniec ,bo nie mogę się zdecydować, chodzi mi o: pas, szelki, ładownice, cargo itp.?

Edited by sebBo21
Link to post
Share on other sites

Jaeger, może szczęśliwie trafiła Ci się ta pierwsza, amerykańska bodaj, cordura? :) Cordura oczywiście jest wytrzymalsza, ale w realiach airsoftowych poliester w zupełności wystarcza, poza tym lepiej pasuje do odcienia polskiego munduru. Ta obecna cordura Praszki, strasznie jaskrawa - nijak.

Link to post
Share on other sites

AnR a używasz tej polskiej cordury wz. 93 z Praszki? Kolor jak kolor, mi tam pasuje, bo nie zwracam na to większej uwagi, ale szybko traci intensywność barwy i się wyciera, a nawet przeciera. Wina pewnie jest głównie magazynków od AK47 i ich ostrych kształtów. Co do szycia wszystko super.

Link to post
Share on other sites

Jaeger, może szczęśliwie trafiła Ci się ta pierwsza, amerykańska bodaj, cordura? :) Cordura oczywiście jest wytrzymalsza, ale w realiach airsoftowych poliester w zupełności wystarcza, poza tym lepiej pasuje do odcienia polskiego munduru. Ta obecna cordura Praszki, strasznie jaskrawa - nijak.

 

Nie, trafiła do mnie cordura, a raczej coś co nazwałbym nylonem balistycznym z polskiego Wistilu. Tej pierwszej nie miałem w rękach, tą drugą dostałem jako próbkę od Goryla jeszcze zanim znalazła się w ofercie. I co do kolorów nie ma zastrzeżenia. Jak ktoś twierdzi że jest zbyt jaskrawa to sam sobie strzela w stopę bo właśnie jej kontrastowość poprawia jej właściwości kamuflażowe. No i litości... jak dobiera sobie materiał odcieniem do munduru to niech się lepiej tym nie chwali i nie ośmiesza.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego sądzisz ,że się ośmieszam? Inwestuje w to duże pieniądze i nie pozwolę sobie żeby na tle munduru oporządzenie świeciło się ja psu jaja. Panie Jeager jeśli mówimy o ośmieszaniu to niech pan nie używa powtórzeń. Po prostu chcę wiedzieć czy Lubliniec/Praszka ,a po doradzeniu producenta materiał pliester/cordura. Pozdrwiam

Link to post
Share on other sites

Dlaczego sądzisz ,że się ośmieszam? Inwestuje w to duże pieniądze i nie pozwolę sobie żeby na tle munduru oporządzenie świeciło się ja psu jaja. Panie Jeager jeśli mówimy o ośmieszaniu to niech pan nie używa powtórzeń. Po prostu chcę wiedzieć czy Lubliniec/Praszka ,a po doradzeniu producenta materiał pliester/cordura. Pozdrwiam

 

Dlatego twierdzę że się ośmieszasz bo mundur i oporzadzenie to nie kiecka, buty i torebka a ich użytkownik to nie paniusia idąca na bal. Tego się używa w cieżkich warunkach, to się niszczy, ma być mocne, użyteczne i nikt o zdrowych zmysłach nie zwraca uwagi na to jak odcien pantery na oporzadzeniu pasuje do odcieniu pantery na spodniach, bluzie czy kapeluszu. Popatrz sobie na profesjonalistow. Oni mieszają kolory, kamuflaże, oporzadzenie malują etc. Już rozumiesz?

Link to post
Share on other sites

Czy 1PSK używa produktów z Praszki?

Planuje pomieszać trochę producentów ,ale czy to się sprawdzi?

Lubliniec:

Pas PT3, Szelki Jacko Plus, worek na odzysk ortalionowy, cargo średnie poziome (wszystko Cordura wz.93)

Praszka:

Pas Nośny PNB7, ładownice na 2 magi x2, kieszeń na radio, kieszeń na latarkę surefire. Cordura czy Poliester we wz.93?

Powiedzcie co byście zmienili. Pozdro

Edited by sebBo21
Link to post
Share on other sites

Rozumiem ,że jedynym sensownym wyborem patrząc na wytrzymałość jest cordura i opłacalność na dłuższy czas.Nie mylę się?

W każdym razie zamierzałbym stworzyć zestaw tego typu:

-Pas taktyczny PT-3

-Szelki Taktyczne ST-2

-2 lub 3 x podwójna ładownica na magi M4/M16...I tu się nasuwa pytanie czy warto dopłacić te parę złotych i kupić CQB zamiast zwykłej?

-Jakieś inne cuda...

Zastanawiam się jeszcze czy brać to w jakimś kolorze jednolitym czy może panterka? Mundur do tego jest oczywiście w wz.93.

Jeśli kolor jednolity to byłaby to oliwka lub CB ew. czarny tak dla lansu:P.

 

Z góry dzięki za pomoc:)

Edited by Klojtex
Link to post
Share on other sites

ew. czarny tak dla lansu:P.

Z góry dzięki za pomoc:)

 

Chyba dla głupoty. W lesie nie występuje nic czarnego! Czarny nadaje się wyłącznie do działań miejskich. A sprzętu do takiego terenu raczej nie kupujesz, więc daruj sobie ten kolor ;) Jeżeli nie jesteś pewien czy nie zmienisz munduru to bierz oliwkę albo CB.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...