Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Praszka


Recommended Posts

  • Replies 893
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Witam, bo nie mogę się przebić przez natłok informacji to chciałbym zgłosić się z prośba do ludzi którzy bezpośrednio mają,widzieli i mogą ocenić.

Może mi ktoś opisać KSP-12 czy ATEK'a 3?

Mam na myśli część już czysto użytkową. W którym się wygodniej biega, który jest korzystniejszą kamizelką w znaczeniu cena-jakość ?

I czy ktoś może coś w ogóle polecić (nawet inną kamizelkę z MP)? Przedzierałem się przez natłok informacji, ale nigdzie nie było teoretycznie porównania czy nawet delikatnej sugestii czy lepiej kupić KSP-12 czy któryś z ATEKów

Dla jasności dodam, że najbardziej zależy mi na

1) Zależności cena-jakość

2)Materiale aby był wytrzymały, nie pruł się (choć słyszałem, że MP ma solidną produkcję)

3)Wygoda użytkowania, przewiewność (ale bez przesady, to nie na wczasy)

4) Możliwości konfiguracji ładownic i regulacja samej kamizelki

 

Rzecz jasna to nie moja pierwsza kamizelka, ale pierwszy w ogóle zakup z MP jaki planuję, dlatego też proszę o cenne rady i jakieś cenne uwagi na co powinno się zwrócić szczególną uwagę przy zakupie za MP (wiem, że czasie oczekiwania, ale uzasadniony)

 

Z góry dzięki za odpowiedź i w razie czego proszę o wyrozumiałość, z polskim sprzętem miałem wbrew pozorom nie za dużo kontaktu osobistego ;]

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Czy ktoś używał Kieszeni W.K.S. (http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,641/Kiesze-W-K-S-) jako kieszeń zrzutową? Czy ta śluza jest wygodna (przy wkładaniu i wyciąganiu magazynków)? Ile tam wejdzie magazynków od M-ki? Ktoś próbował to nosić na udzie (na panelu) jak torbę na odzysk (http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,508/Torba-na-odzysk)?

 

No i jak się ma worek na odzysk M-2 (http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,598/Worek-na-odzysk-M-2) do worka na odzysk WS-11 (http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,700/Worek-na-odzysk-WS-11) jeśli chodzi o walory użytkowe (oprócz opcji zwijania i siatkowego dna )?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Z braku informacji (która też jest informacją :icon_biggrin:) postanowiłem sam odpowiedzieć sobie na pytanie :biggrin:. Wykonałem z grubego kartonu (proszę się tylko nie śmiać...) model kieszeni W.K.S. Zacząłem wrzucać do niej magi od M-ki - wyszło, że powinny układać się na płask (ale większe np. od G36 już się raczej nie położą) i wejdzie ich od 6 do 8 (zależy jak nisko jest śluza, bo ze zdjęć to tak na oko można ocenić) + może jakieś pojedyncze od pistoletu. Na panel udowy to może być ciężko - tak trochę za szeroko i w sumie odstaje na te 10 cm. Z pełną może też być niewygodnie (w sumie puste magi też ważą swoje). Może mam za szczupłe uda (56 cm w obwodzie) :biggrin:. Raczej najwygodniej do pasa (mam szelki i pas miwo) z tyłu. No i cena trzech worków zrzutowych :) Za to jak by co jest to do dość uniwersalna kieszeń. Jak się zdecyduję i zakupię to dam znać :maniak_usmiech:

Link to post
Share on other sites

Będziesz o tyle zadowolony, że do takiej torby magi wrzuca się o wiele szybciej i wygodniej niż do worka. O ile pamiętam WKS to 8 tam nie zmieścisz, przynajmniej nie bez układania. Mag musi mieć jeszcze miejsce by się "przewrócić". Tak na prawdę nie jest to duża torba. Sam używałem torby 16 szerokość, 8 głębokość i 22,5 wysokość na 5-6 magów. Śluza w WKS jest około 2 cm od krawędzi (napa z boku jest centralnie na taśmie która wygląda na 20mm). Ale to na oko.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

No i dotarła do mnie kieszeń WKS - cordura w oliwce. Zdążyłem jeszcze przed podwyżką :) Co prawda zdrożała o całe 2 zł, ale zawsze :) No ale to nie jest temat.

 

Tak jak pisał Wukasz - jestem zadowolony. Bardzo wygodne i pewne wrzucanie, bardzo wygodne wyciąganie - można tam spokojnie przez śluzę wpakować rękę i wyciągnąć co trzeba, bez odpinania nap. Aczkolwiek raczej nie ma szans, aby jakiś mag sam wyleciał. Kieszeń jest sztywna, ale nie przesadnie - tak w sam raz :icon_biggrin: Wielkość też faktycznie nie jest jakaś porażająca, żeby przeszkadzała.

 

Pytanie czy warto za tą kasę? Osobiście dokupiłem jeszcze najmniejszy panel udowy, żeby przetestować funkcjonalność kieszeni zrzutowej na udzie. I jest całkiem fajnie, a przede wszystkim chyba najszybciej, oczywiście do momentu, kiedy trzeba się położyć, ale ujdzie. No bo do czołgania to wiadomo, że na udach nic się nie nadaje.

 

Całość 100 (kieszeń) i 63 (panel). Dużo i mało. Oczywiście zwykły worek był by za 1/5 tej kwoty, ale na pewno nie jest tak wygodny. No i na udzie raczej nie przypniesz :icon_biggrin: Za to dedykowana torba zrzutowa na udo kosztuje koło 100. I to jest tylko torba zrzutowa na udo - nic więcej. A tu mamy trochę opcji - torba zrzutowa do przypięcia gdziekolwiek, kieszeń transportowa (z klapką), duża ładownica (może być na nawet na shellsy do shotguna - pytanie kto ma do ASG tyle shellsów :icon_biggrin: ) no i jest jeszcze oddzielny panel, jak coś.

Edited by PitBear
Link to post
Share on other sites

Przyszło do mnie kolejne zamówienie. Zamówienie robiliśmy ze znajomymi w 4 osoby i co jakiś czas, z racji oczekiwania na realizację zamówienia, domawiałem kolejne rzeczy, poprawiałem swoje zamówienie itp. Dla obsługi z Miwo nie był to żaden problem - jak zwykle obsługa klienta na najwyższym poziomie, z pełną dozą uprzejmości. Jakość niezmienna. :wink:

Link to post
Share on other sites

Ja swój szpej mam już trochę ponad pół roku (pas PT4 + szelki ST2 + pokrowiec na camela + pionowe, duże cargo + chlebak + bandolier na 6 M4/M16 + 2x podwójna ładownica M4/M16 + mała na radio + potrójna na magi pistoletowe - wszystko w systemie 20mm).

Użytkowany w różnych warunkach temperaturowych, jak i wilgotności. Nie pieściłem się z nim, a nadal wygląda praktycznie, jak nówka. Do transportu zgniatany do worka transportowego.

Jedyna dziwna rzecz, to tylna część szelek, której rozmieszczenie systemu taśm nie pozwala na przyczepienie centralnie pokrowca na camela (musi być lekko przesunięty). W noszeniu jakoś nie przeszkadza, ale to widać, a przecież można było to jakoś razem zgrać.

Metki mogłyby być w jakimś bardziej "maskującym" kolorze, albo wszyte wewnątrz, ponieważ są bardzo widoczne.

Wykonanie na bardzo wysokim poziomie. Jedyny taki odczuwalny minus, to regulacja przy klamrze pasa. Rozregulowuje się podczas transportu i przed każdym założeniem muszę regulować (na szczęście jest to dość szybkie, jednak upierdliwe).

 

Obecnie mam świeżo zakupione stupbuty. Niestety materiał się bardzo świeci i w słońcu jest wręcz odblaskowy. W porównaniu z stupami kumpla, które też zamawiał sporo wcześniej z miwo są gorsze pod tym względem (kolory są bardziej żywe i kontrastowe co uważam za plus....jednak to świecenie). Mam nadzieje, że po kilku wypadach się "dotrą", stracą połysk i będą genialne.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam,

jestem posiadaczem produktów firmy MiwoM w kolorze oliv. jest to dość wyjątkowy kolor i trudno znaleźć jakiekolwiek inne produkty w tym kolorze niż ze strony firmy MM. A więc chcem pomalować jedną rzecz i szukając po internecie znalazłem(tak mi się przynajmniej wydaje) podobny kolor do oliv. Mianowicie chodzi o tę farbę w kolorze pale green(zdjęcie koloru w linku).

Drugim pytaniem jest czy kolor "zielony" firmy Flyye będzie zbliżony do oliv. Przykład

Podsumowując, chciałbym otrzymać jakie kolwiek porady, wskazówki, czy dane kolory będą współgrały. Może ktoś już próbował łączyć zielony Flyye'a i oliv itp.

 

Wiem, że nic by się nie stało gdybym kupił coś w OD, ale nie pisał bym tego posta gdybym już tak uczynił.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...