Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Praszka


Recommended Posts

  • Replies 893
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam!

Przychylając się do wniosków, wycofujemy kamizelkę patrolową z oferty. Popracujemy nad nią. W imieniu MIWO Praszka przepraszam za to potknięcie.

Kthulhu może teza ta dotyczy bardziej robzudowanych Plate Carier-ów? Biorąc doświadczenia pod uwagę śmiem twierdzić, że cały Plate Carier (konstrukcji podobnej do P.SP.B) może zadziałać jak gilotyna, bez konieczności oddzielania płyty od reszty. Jeśli tak, to dlaczego nadal taka konstrukcja jest w użyciu i cieszy się zainteresowaniem?

Pozdrawiam!

Ps. Z mojej wiedzy wynika, że bardziej niebezpieczna może być kolba własnej broni przewożonej w pojeździe, lufą do dołu.

Link to post
Share on other sites

Jarku, z mojej wiedzy wynika że z tym problemem "wyskakującej płyty" zetknęli się amerykanie w pojazdach które były narażone na wybuch IED/miny. Z tego co wiem pozostaje to jednak trochę "urban legend" bo nie spotkałem się z oficjalnym raportem/wnioskiem na ten temat.

 

Obecnie - co widać bez specjalnego szukania, unika się płyt wkładanych od góry (głównie na panelu przednim) kamizelek - wyjątkiem pozostaje brytyjski Osprey, w którym twarde wkłady balistyczne umieszczane są tak jak w tym waszym PSPB. Widać więc że istnieją kamizelki o tak rozwiązanych kieszeniach na płyty i pozostają z służbie bez jakichś alarmistycznych skarg.

 

Co do Kamizelki patrolowej - dziwię się że nie zaproponowaliście jej wpełni modułowej wersji, byłaby wtedy dobrą alternatywą dla "lbv-kowej" serii KT/KP, czymś w rodzaju brytyjskich S95/LCTV albo holenderskiej LMB Vest.

Link to post
Share on other sites

To jest dobry pomysł chłopaki. Nie ma takiej kamizeli w ofercie polskich firm. Modyfikując wzór możecie rozpatrzyć szlufki na pas od wewnątrz. Bardzo przydatna rzecz przy stabilizowaniu zapchanego oporządzenia.

Kolejna rzecz to rozwiązanie górnych ładownic na zamek. Doskonale wiemy, że zamkami z patką operuje się tak sobie. Kamizelka którą kiedyś posiadałem miała przyjemnie rozwiązanie w postaci patki przytrzymywanej przez rzepy na bocznych ściankach. Zdjęcie mówi samo za siebie.

holender1ik8.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Witam ,

 

 

 

 

A ja mam Pytanko z innej beczki czy planujecie wypuścić jakaś osobista apteczkę zrobić coś na wzór tej nowej amerykańskiej sorry za ogólnik ale wyleciała mi z głowy nazwa :) ale chyba to ta : S.T.R.I.K.E. Quadfold Medical Pouch

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam ,

 

 

 

Fizia

Link to post
Share on other sites

Cholera, złożyłem dosyć małe zamówionko - 3 ładownice, termin to 1 miesiąc :F Mam nadzieje, że pójdzie szybciej

Dostałem maila, że zamówienie będzie gotowe w poniedziałek/wtorek :)

Po za tym:

Witam!

 

Nie, teraz raczej wysyłamy kurierem , bo z pocztą różnie bywa i niekiedy paczka idzie 3 tygodnie , albo zginie czego już moglismy doświadczyć.

MIWO Praszka

M.M

Link to post
Share on other sites

W końcu oficjalnie do oferty weszły ładownice na 3 magi do eMki w wariancie PLUS. Katuje dwie takie pół roku i dają radę.

 

Swoją drogą klamry Duraflex Stealth Warrior o wiele bardziej mi przypadły do gustu, niż te obecnie stosowane Duraflexy.

Link to post
Share on other sites

Witam!

Kali tak to już jest, że wszystkim nie dogodzimy.

A w odpowiedzi na pytanie dotyczące apteczek: wstyd się przyznać, ale już od dawna taki pomysł czeka na realizację. Jednak zawsze pojawi się coś pilniejszego i ważniejszego, co spycha na plan dalszy zaplanowane wcześniej rzeczy.

Życie pisze własne scenariusze.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A ja muszę pochwalić MIWO. Zamówiłem KP8, 2 ładownice CQB i średnie cargo z cordury, w oliwce i MOLLE, a szycie tego potrwało tylko 2 dni. Poza tym cierpliwość Pani odpowiadającej na maile jest wielka jak powierzchnia Rosji; szacunek po prostu :uśmiech:

Edited by krogul
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

A jak będzie sprawdzała się kamizelka KP 9 w połączeniu z małym plecakiem, ok 35 L ? Czasami, jak nie ma gdzie gratów zostawić, biegam z takim, póki co cywilnym F7 PRO Cyclist, http://www.grivel.pl/foto/naj_1174398094.jpg[/b]"]LINK i na to nałożonym pokrowcem, docelowo coś w stylu plecaka Mokra / Wizna, rozmiar generalnie podobny.

 

Zakładam, że jak mam na sobie plecak, to tylny panel mam pusty (wtedy graty z tyłu typu manierka, apteczka wędrują do plecaka).

 

Wacham się między KP 9 a jakimś chestem, np Chińczykiem.

KP 9 ma przewagę tylnego panela i możliwość podpięcia pasa, a na nim np kabury i torby na zrzut, znowu Chińczyk lepiej się sprawdzi z plecakiem, ale pas do niego już nie bardzo, chyba, że na osobnych pasoszelkach, ale czy to będzie wygodne ?

 

Bardziej skłaniam się ku KP 9, ale pozostają wątpliwości co do współpracy z plecakiem - doradźcie coś Panowie.

Link to post
Share on other sites

Witam!

Upadlyaniol2 mamy takie plany, bo są takie potrzeby, ale powtarzając się jak zdarta płyta: nie mogę dokładnie uściślić daty. Jest masa projektów, które czekają na realizację, a bieżąca produkcja absorbuje wszystkie siły.

 

Harry ja osobiście, jako operator Minimi ( na przednich panelach przenoszę dwie skrzynki po 200 sztuk amo.) używam KP-8 i w trakcie patroli łącze go z plecakiem WIZNA. Zastaw spisuje się doskonale i bezproblemowo. Jednak na kilku zielonych akcjach wyszły pewne braki miejsca na dodatkowy sprzęt podręczny. Aktualnie zastanawiam się nad KP-9 lub dodaniem do wcześniej wspomnianego zestawu pasa PT-2 na szelkach ucieczkowych.

KP-9 ma większe możliwości przenoszenia kieszeni dzięki panelowi tylnemu. Wypada on jednak z gry w przypadku plecaka. Pozostaje pas i to tylko ten 5 cm. bo taktyczne PT mogą już być za szerokie.

Jednak decyzja należy do Ciebie!

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

W sensie, że jest zasłonięty przez plecak i musi zostać pusty :uśmiech:

 

Nie no, taką opcję to idzie przeżyć, jeśli mam na sobie plecak to graty z tylnego panela typu manierka wrzucę do środka i nie ma problemu (zresztą mój plecak ma kieszeń na camelbaga, więc to nawet wygodniejsza opcja niż zabawa z manierką), gorzej, jeżeli pusty tylny panel w jakiś sposób uniemożliwiałby całkowicie korzystanie z plecaka, a to jednoznacznie nie wynikało z odpowiedzi Goryla ;) Dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Lepiej. Popatrz na plecy KP8. Prosisz o 50-70 cm taśmy 20 lub 25 mm (zależy od systemu) i szelki doczepiasz do górnych regulatorów bocznych paneli, zaś wspomnianą taśmę przelatasz przez dolne. w ten sposób masz znacznie lepszą oddychalność pleców pod plecakiem. Ideałem byłby pas szerokości 60 mm przy systemie polskim i 75mm przy Molle, którym łączyłoby się panele boczne zamiast panelu na plecach. Drobnym udogodnieniem były by też górne regulatory bocznych paneli naszyte pod kątem - ale nie jest to niezbędne, wiele chestów ma ten element tak jak KP9. W ten sposób uzyskałbyś produkt zbliżony do KP8, który jednak ma niefortunne rozwiązanie, dla szczupłych użytkowników, w postaci fastexów na plecach. Równocześnie nie traciłbyś pojemności panelu na plecach przy zabawie bez plecaka a dopłacisz pewno ze 3-5 złotych.

Link to post
Share on other sites

@Harry - Noszę KP-9 i czasami na to plecak "other arms bergen", oficjalnie 65-litrowy. Daje się go powiesić na tyle wysoko, żeby nie było kłopotów z tylnym panelem. U mnie na tylnym panelu "mieszka" chlebak, i jesli jest pusty - nie ma problemu. Kłopot sprawia przypięta z boku apteczka, która nadaje bocznej ścianie chlebaka sztywność (więc plecak tamtej strony nie przypłaszcza). Da się tak nosić, ale super wygodne to nie jest.

 

Póki co, nie testowałem tego na długich trasach - tylko parę kilometrów, więc nie są to informacje w pełni miarodajne.

Muszę jeszcze pokombinować.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...