Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

EG-707 FULL METAL [BELL]


Recommended Posts

Mój nowy popychacz na razie działa bez zarzutów.

 

Ale odkryłem przyczynę jego łamania się.

 

Gdy z magazynka wyleci kulka i ruch zamka nie będzie zbyt płynny i szybki to nie trafi ona do komory. Przez co klinuje się między magazynkiem a lufą. Wtedy dysza popychacza uderza o kulkę, ta go wygina aż w końcu bach! I mamy ułamaną dyszę.

 

Druga sprawa- zauważyłem że ostatnie 2 kulki wylatują mi razem z magazynka przez co również się klinują w zamku. Ktoś tak ma?

To samo jest w replikach Sierżanta i Sapera (stracił popychacz i ukruszył dyszę przez to). Wczoraj doszliśmy do wniosku jedynie słusznego, że winę ponoszą za to szczęki podawacza kulek - mają zbyt duży rozstaw. Należy więc wymienić je na nowe. Jako, że BELL jest kopią HFC, a HFC skopiowało TM, zatem szczęki TM pasują do HFC i BELLa. I tu rodzi się pytanie, czy to będzie pasować:

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=1086

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1789

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=2010

Z oględzin magazynka i zdjęć z netu - chyba tak. Czy ktoś już to robił?

P.S. To zdjęcia zrobione dziś. Doskonale widać różnicę pomiędzi szczękami HFC i BELLa

p1070538cq4.th.jpgp1070539zf8.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 458
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Widzę po waszych odpowiedziach że ten model jest awaryjny i trzeba przy nim samemu kombinować, dzięki waszych opisach problemów i możliwych rozwiązań, postanowiłem nie kupować tej repliki, ponieważ jestem początkujący i nie dam rady sam tego wszytskiego zrobić. Jeszcze raz dziękuje za wybawienie mnie od kłopotów :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Beretta Sapera dostała nową dyszę i szczęki magazynka. Wymiana szczęk nastąpiła również w Berettcie Sierżanta. Nie zanotowaliśmy zacięć powodowanych kilkoma kulkami w komorze nabojowej ani niczego podobnego. Jedynie u Sapera powtarza się niepowracanie do końca zamka po strzale. Trzeba go lekko docisnąć przed oddaniem strzału. Winę za tu ponosi zbyt słaba sprężyna powrotna. Więc inwestycja w wymianę szczęk opłaca się. Należy lekko opiłować popychacz kulek, żeby dochodził do końca i blokował zamek w tylnym położeniu.

podajniksr2.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Jestem w stanie oddac jednen strzał tylko-potem są juz ślepe i tylko gazem strzela.Chyba ze przeładuje ręcznie-wtedy znów moge oddac tylko jeden strzał-jednym słowem musze przeładowywac za każdym razem żeby strzalać.A przeciez blow-back powinien robic to za mnie jak w przypadku mojej beretty m191 hfc.

 

Witam. Podzielę się doświadczeniem z użytkowania Beretty KJW.

 

Te same objawy były spowodowane tym, że uszczelka z magazynka (górna) nie stykała się idealnie z cylindrem-->nie cała dawka gazu podczas strzału dostawała sie do cylindra-->zamek nie wprowadzał kolejnej kulki do komory.

Aby sprawdzić czy u Ciebie jest to spowodowane tym samym, trzymaj dociśnięty magazynek podczas strzelania.

 

Przy okazji pytanie: czy ktoś uporał się z problemem, że pistolet nie strzela bez uprzedniego odciągnięcia kurka (tzn to samo o czym wspominał Westie-double action)???

 

Pozdrawiam, Waco.

Link to post
Share on other sites

0L0 w innym temacie podpowiedział mi rozwiązanie problemu z DA. Poobserwowałem zachowanie iglicy w M190 i EG707 - prawdopodobnie winna jest słaba sprężyna kurka. Wskazują na to dwie rzeczy: iglica cofa się nieco mniej niż w M190, a spust przy zrzuconym kurku stawia mniejszy opór niż w 190'tce.

Link to post
Share on other sites

Móc można :) Jest dostępny pasujący do Bella magazynek do Beretty M190 HFC (na przykład na gunfire.pl, za 179zł). Pytanie tylko jak będzie będzie się przedstawiać żywotność repliki na CO2. Do tej pory, o ile mi się dobrze wydaje, chyba nikt jeszcze się nie odważył strzelać z repliki Bella na CO2 :>

Link to post
Share on other sites

Właśnie do mnie doszła Beretta od Krakmana z nowej serii. Nie ma żadnych oznaczeń na zamku. Logo Bella znajduje się jedynie na okładzinach. W komplecie w walizce dostałem zapasowe części. Na power green gas-ie strzela bardzo miło, ale podkręca mi za wysoko kulki 0,25 :F jeśli nic się nie zmieni to będę musiał dobrać się do lufy. Wystrzeliłem 2 magi, bez syfonu. Jedynie musiałem dać trochę taśmy teflonowej przy zaworze wlotowym magazynka, bo trochę ciekł, a poza tym wszystko ok :)

Link to post
Share on other sites

W torebce powinieneś mieć 2 małe uszczelki, jedną z nich wsadź w zawór w to miejsce gdzie wtykasz pojemnik z gazem, nie musisz go rozkręcać, ale spokojnie możesz odkręcić całość. Ja swój na początku musiałem doszczelnić taśmą teflonową właśnie na gwincie, bo gaz uciekał.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...