Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M14 [CYMA]


Guest frank_martin

Recommended Posts

  • Replies 638
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panowie, w temacie M14 póki co nie mam większego rozeznania, toteż postanowiłem zapytać :) Otóż, bardzo przyda się info ILE w chwili obecnej dostępnych jest wersji M14 CYMY oraz którą z nich najlepiej będzie się zainteresować. Serdecznie poproszę o wypisanie oznaczeń producenta i dosłownie 1 zdania wyjaśnienia. Czyli np.

 

CM032 - pierwsza M14-tka od CYMY (zgaduje), kolor czarny.

CM032A (widziałem na TWG) - ???

 

Przeglądając forum/sklepy trafiałem na różne opcje kolorystyczne i... chyba tyle. Jednak chcę wiedzieć czy różnią się one czymś jeszcze. A może chodzi tu raczej o materiał, z których zostały wykonane? Dzięx.

Edited by Reka
Link to post
Share on other sites

Hehehe, spoko Panowie, dzięki piękne za wyjaśnienia "co i jak" :) W sumie zastanawiam się dość poważnie nad nabyciem jakiejś M14-tki, a dzieło CYMY zdaje się tu być całkiem trafionym rozwiązaniem :)

 

Swego czasu słyszałem/czytałem coś o padającym selektorze w tej replice? Prawda to? Co jeszcze może się w niej szybko posypać? Co wymieniać już w chwili kupienia (wersja CM032A)? Gumka HopUp, akumulator?

Edited by Reka
Link to post
Share on other sites

Selektor rzeczywiście jest dosyć delikatny, ale jak obserwowałem wypowiedzi użytkowników cymy i swoją replikę, to problemy z nim są raczej wyjątkowe.

Gumka na pewno do wymiany, bateria też raczej przyda się lepsza. Chociaż niektórym chodzi przyzwoicie na stockowej - zależy jaka się trafi.

 

W tej kategorii cenowej na pewno cyma jest najlepszą opcją, bez dwóch zdań.

Link to post
Share on other sites

Zamek w M14 Cymy jest, w zależności od egzemplarza i ilości bawienia się nim, od bardzo dobrze działającego do mocno problematycznego. Styki są słabiutkie, bez MOSFETa bardzo szybko się spawają. Bateria stockowa na MOSFEcie i stock gearboxie jest aż za wystarczająca. Gumka precka do wymiany jak w każdym chińczyku. Mało miejsca w kolbie, ja u siebie stock batki na stock kablach nie upchnąłem tak, aby klapka się zamknęła. Przerywacz ognia u mnie odmówił posłuszeństwa na pierwszej strzelance, na singlu miałem 2 kulkowego bursta. Działo się tak tylko na zimnie, w cieple wszystko chodziło cacy. Dodatkowym mankamentem w mojej było to, że pokrętło do regulacji hopka było za długie i przy maksymalnym rozkręceniu 0,25 szły w niebo, musiałem wyciąć kawałek łoża pod pokrętłem aby móc bardziej je wykręcić, ale to jednostkowy mankament, nikt inny tego chyba nie miał, przynajmniej nie słyszałem o tym. A tak w ogóle to już wszystko jest w tym temacie napisane po kilka razy, wystarczy go przeczytać.

Link to post
Share on other sites

Zaklejenie bolt catcha, przypiłowanie metalu w miejscach szczególnego tarcia,

U mnie brak BC, wypukłość na imitacji zamka (ta blacha) przypiłowana o 0,5mm i zamek dalej zakleszczał się przy końcówce. Smarowanie też nie dało. Więc jak widać, zależy od egzemplarza, ale mój w ogóle był wyjątkowy jak widać :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...