Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M14 [CYMA]


Guest frank_martin

Recommended Posts

Na tą lufę z nacięciem gotowego tłumika nie znajdziesz. Dorwij jakiegoś tokarza i nagwintuj końcówkę, to ci rozwiąże wszystko.

Co do lufy wewnętrznej, to sprawdź dokładnie jakiej długości jest w twoim egzemplarzu, bo podałem ci długość mojej, ale widzę że masz całkiem inną lufę zewn. więc czasem może być niespodzianka.

 

Poza tym TUTAJ jest w miarę dobra lufa 455mm w bardzo dobrej cenie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 638
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A co wy Panowie macie jakąś pilnikofobię? Drobny iglak, imadełko i wszystko będzie pasować.

Próbowałeś kiedyś?? Ja próbowałem, i nie tylko ja, w lufach stalowych/aluminioych/mosiężnych. Nie wychodzi to zbytnio.

 

Wszystkie które mają 2 nacięcia i odpowiednią długość powinny być ok. Z tego co pamiętam To Deep Fire miał takie.

Deep Fire, Guarder, Gunner, Ultimate, Vanaras, KM Heda. Plus wszystkie inne dedykowane do M14 o gługości 500mm.

Link to post
Share on other sites

Jasne że piłowałem, np do mojego starego wysłużonego ASP2 - tam była taka śmieszna plastikowa nakładka zamiast otworu w lufie. Wywalałem ta plastikową pomyłkę i piłowałem wycięcia na lufach z aegów, również w chromowanych, przy czym przy kmhead mało mnie nie trafiło bo twarda ;] działa to do dziś.

Wkładasz lufę z gumką do komory, ustawiasz i zaznaczasz markerem. A później już delikatnie odpowiedni iglak.

Jeśli ebr zostanie u mnie to wstawię mu nadpiłowaną systemke.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Próbowałeś kiedyś?? Ja próbowałem, i nie tylko ja, w lufach stalowych/aluminioych/mosiężnych. Nie wychodzi to zbytnio.

 

Polska krajem Adama Słodowego :) Ja też iglakiem piłowałem preckę do mojej EBR-ki . Z powodzeniem .

Tak jak kolega wcześniej wspomniał : Imadełko , flamaster , pilnik iglakowy , odrobina cierpliwości i wyczucia a na pewno się uda.

 

Jasne , że lepiej kupić dedykowaną .. ale jak sie nie ma to Adam pomoże .

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zastanawiam się nad kupnem tej repliki(dokładniej mówiąc wersję socom). Mam standardowo parę pytań, na które chyba nikt jeszcze nie odpowiedział w tym temacie:)

Czy magi do m14 zmieszczą się w ładownicach do magazynków m4, czy może trzeba będzie na siłę wciskać?

Chciałbym od razu kupić pas nośny - czy potrzebny jest jakiś "specjalny pas", czy jeden z tych:link da radę(nie rozpadnie się)?

 

I w sumie najważniejsze pytanie - czy baterię trzeba od razu zmieniać? Czytałem, że jest taka sobie(tj. trzeba rozładować całkowicie przed ładowaniem, bo się spali, itd.), dlatego pytam. Przy ewentualnym wyborze mam omijać Firefoxa?

Edited by SarKter
Link to post
Share on other sites

Z tymi magazynkami to niestety różnie jest . U jednego się mieszczą u drugiego nie. Do mojej potrójnej w czeskiej kamizelce do 2 kieszeni się mieszczą elegancko . A do trzeciej juz z trudem.

 

Kolejny problem to to , że sa nieco krótsze od magazynków m4 więc mogą wpaść do ładownicy głeboko - cieżko będzie je wyjąć.

 

Jeżeli szukasz ładownic najlepiej pasujących do M14 to szukaj czegoś konkretnie pod ten model lub pod amunicję 7,62x51 (np. FN FAL)

 

Powinny dać radę.

 

Co do zawieszenia - ja używam dołączonego do zestawu KARTa - moja EBRka waży ok 5 kg z magiem , luneta i chwytem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Po pierwsze:

 

Nie ma co porównywać wojskowego wykorzystania M14 i airsoftowego. M14 ostre dają na polu przewage dzięki stosowanej amunicji, lufie i sratatata (nie o tym temat) w Airsofcie przewaga ta jest ehmm żadna.

 

To co napisali przedmówcy, M14 jest długa, ciężka, wyważona na swój sposób. W wyniku tych cech, szybkość reakcji jest wolniejsza jeśli Cię ktoś zaskoczy wobec każdej innej krótszej repliki pokroju giet, eMek czy AK - przy wymianie ognia w przypadku szybkiego chowania się za osłoną, Twoje szanse są beznadziejnie małe.

 

Ja swojej używam jako repliki wsparcia, bo tak ją sobie wyobrażałem i spełnia swoje zadanie przyzwoicie (oczywiście po odpowiednim wkładzie finansowym).

 

Tak jak Major pisał do szturmu lepiej wziąć coś innego.

 

Jeśli chodzi Ci o brak semi (mi się to nie zdarzyło, ale się zdarza) to pada przerywacz. W asgshopie bodajże mieli.

Edited by Christopher89
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam Panów :) pozwolę sobie odświeżyć temat troszkę :)

cały ten temat przeczytałem jak i temat o m14 cymy ale ... on miał 68 stron ... więc lekko się pogubiłem i nie wiem gdzie trafiłem :D

Chodzi mi o bipod ... ktoś napisał że pasują bipody z kostką którą montuje się w takiej dziurce :D

Z pytaniem maila wysłałem do taiwangun. Odpowiedzieli mi że ten bipod LINK nie pasuje do cm.032 ;/ czy wy macie jakieś inne zdanie czy jednak szukać czegoś innego.

 

 

dobra tamten temat nazywa się m14 CYMA a nie M14 CYMA -.- ... ale no dobra może tutaj też ktoś zagląda.

Edited by sarmon
Link to post
Share on other sites

Sytuacja jest taka, że przymierzam się do nowej broni i mam pytanie. Czy M14 z Cymy będzie dobrym wyborem jeśli nie mam zamiaru bawić się w tuning mocowy, jedynie "precyzyjny" (guma, lufa). W zespole robię za kogoś na kształt Squad Automatic Riflemana, to znaczy zapewniam wsparcie ogniowe swoim gdy idą w natarciu. Zależy mi na broni która da radę pożyć dłużej niż coś z gearem V2 i będzie miała ok skupienie.

Link to post
Share on other sites

Chcesz z M14 zrobić KM-a? Hmm kiepsko mi to wygląda, ale co kto woli.

Co prawda po części miała być to broń wsparcia, jednak przy 20-nabojowym magazynku jest to mało użyteczne.

Pod względem technicznym myślę że przy "zwykłej" baterii powinno dawać radę. Na swojej w stocku jechałem na lipo ale w miarę krótkimi seriami.

Co do celności to nawet bez precki ma dobre skupienie.

Osobiście jestem zwolennikiem tradycyjnego RPK czy Minimi w tej roli ;)

Link to post
Share on other sites

mi chodziło o coś w stylu BAR-a :) taki sobie rkm-ik dla zespołu który wykorzystywać będzie głównie broń sprzed lat w sumie 60tych (stgw, thompsony itd), a z żywotnością gearboxa jak idzie ? bo czytając forum jest różnie

Edited by adrock91
Link to post
Share on other sites

Osobiście CYMIE nie mam nic do zarzucenia. Przez moje ręce przeszło parę replik: stara CM.028(ak47), nowa, 31(ak74), M14 nawet glock. Wszystkie testowane na 11.1V LiPo (glock na 7,4V). W przypadku AK wręcz "zarzynanie". Zużycie: styki do czyszczenia ;)

Link to post
Share on other sites

Witam.

Sory, że nie czytam 29 stron ale po prostu nie mam na to czasu.

Moglibyście pomóc?

Czy M14 od Cymy jest w miarę niezawodne, jak u niej z zasięgiem i ogólnie z wytrzymałością?

W złym temacie ale może pomożecie. Jeszcze myślę o MP5 SD6 od cymy z blowbackiem. Też fajna?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...