Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M14 [CYMA]


Guest frank_martin

Recommended Posts

Selektor u mnie zaczął łapać luzy.

Też tak mieliście ? Wiem, że paru osobom zaczął padać w ogóle, u mnie nadal działa, tylko cyndzel zmiany ognia, strasznie się poluzował (punkt oporu się zmienił i teraz, przełącznik sam sobie lata ,aż do momentu natrafienia na punk oporu zmiany ognia).

Jeśli ktoś miał ten problem i sobie z nim poradził niech da znać, bo to dość irytujące.

 

 

Aha, na specshopie są midy 160 kulkowe do M14 za 70 złotych.

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2078

 

Wystarczy spiłować lekko w jednym miejscu i siedzi idealnie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 638
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wygląda tak :

http://img185.imageshack.us/img185/8246/dsc0032403tk8.jpg

 

http://img185.imageshack.us/img185/9166/dsc000002oq3.jpg

 

Sorry za jakość. ale to telefon. Mogę zrobić inne zdjęcia jak by co, ale dziś już mi się nie chciało, to dałem co miałem.

 

 

A co do m130 to sam mam i chodzi aż miło... ale! Przy tym poszły zębatki, tłok, prowadnica. Używam baterii Sanyo 8.4 2000 i daje rade.

 

 

Ponawiam pytanie o selektor ognia. Ktoś miał z tym już problemy jakieś ?

Link to post
Share on other sites

Mam takie pytanie, czy wam działa zwalniacz zamka w m14? W moim socomie mogę naciągnać zamek, czasem nawet pozostaje w takiej pozycji ;-). Jednak żeby powrócił trzeba go przekonywać ręcznie, bo na zwalniacz nie reaguje. Tak poza tym i firmowo źle wsadzonymi kablami w kolbie (banalne do porawienia) zabawka całkiem przyjemna.

Link to post
Share on other sites

W temacie nie działąjacego zwalniacza, rozebrałem go i niestety nie dosięga do naciągniętego zamka żeby go zepchnąć. Tak że w moim przypadku wątpię aby przypiłowywanie cokolwiek dało :\ Ciekaw jestem czy u was jest tak samo?

 

zwalniaczkl9.th.jpg

 

Na czerwono zaznaczyłem to czego moim zdaniem brakuje żeby skutecznie spychał zamek.

 

Co do firmowo źle upchniętych kabli sprawa też nie jest taka prosta jak myślałem na początku. Po wyjęciu bebechów okazało się że ilustracje z instrukcji mają się nijak do stanu rzeczywistego bo w miejscu gdzie teoretycznie powinna być przestrzeń, mamy ściankę (na czerwono).

 

kableow7.th.jpg

 

W efekcie kable idą przez przestrzeń którą pierwotnie ma zajmować bateryjka, mając na uwadze delikatną naturę styków odkęcam stopkę kolby i dopiero wtedy pieczołowicie układam kabelki wtyczki itd itp. I tu również ponawiam pytanie czy macie tak samo czy tylko ja jestem takim szczęśliwcem ;-) ?

Link to post
Share on other sites

Ok, zaczynając od kabli. Mam baterię SANYO 8,4 która gabarytem przerasta sporo, stockową. Nie mniej nawet z przejściówką wszystko się mieści bardzo dobrze. A co należy zrobić ? Kable układasz normalnie, w miejscu gdzie powinna znajdować się bateria. Potem zawijasz kabel wraz z bezpiecznikiem w tę wolną lukę wskazaną na rysunku. Po włożeniu baterii kable ułożą się w odpowiedni sposób. Jeśli masz większa baterię, robisz podobnie, możesz tylko spiłować lekko boczne wypustki kolby które ograniczają wszelkie ruchy baterii. U mnie działa bez zarzutu.

 

A co do zamka, to ja z nim problemów nie mam, ale znalazłem coś takiego, co może ci pomoże jakoś. http://airsoft-barracks.com/forums/index.p...msg8230#msg8230

Link to post
Share on other sites

Dzięki za adres na pewno się przyda przy dokładnym demontażu.

 

Co do upychania kabli i bezpiecznika w tą wolną lukę, dokładnie tak robię i się jakoś mieści. Szkoda tylko żekable nie idą tak jak na rysunku bo to było całkiem zmyślne rozwiązanie.

 

Zwalniacz zamka sobie już odpusciłem, u mnie nie było tej wypustki, podszlifowałem ale nadal nic, zwalniacz nie działa i trzeba odbijąć ręcznie, trudno w końcu to i tak tylko bajer.

Link to post
Share on other sites

Nie ma sprawy.

 

Było by zmyślne, ale z drugiej strony mogło by wpłynąć niekorzystnie na wytrzymałość kolby. Jak będę drewno dorabiał to może dorobię takie poprawki :-)

 

Ze zwalniaczem zamka pomocuję się, gdy następnym razem będę sięgał do bebechów. Może coś wykombinuję co będzie mogło ci pomóc.

 

Z innej beczki.

 

Zamierzam dokupić magazynów kilka. Mam już mida G&P ze specshopu, ale średnio podaje i często kulki się w nim blokują, więc wolę teraz spróbować czegoś innego. Myślę nad lowami agm od krakmanów, ale nie wiem czy będą kompatybilne. Ktoś ich używa ?

 

Chcę dokupić też tłumik dźwięku. Na razie kandydatem nr 1 jest ten pan http://allegro.pl/item314000004_profesjona...ku_typ_ops.html (jednak raczej wersja zwykła, nie ops). Możecie polecić coś innego ?

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o magi to polecam te produkcji DeepFire. 30 kulek pojemności i cena 37zł za sztukę więc całkiem znośna LINK

 

Co do tłumika... Moim zdaniem klasycznej M14 nie można chyba bardziej oszpecić niż zakładając do niej tłumik dźwięku ;P

Może ewentualnie znośny byłby jakiś nie dużo różniący się średnicą od lufy zewnętrznej ale żaden inny ;P

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

HA ! i jest :) śliczna i elegancka czternastka :D ..

co do kultury pracy i ogólnych zachowań to nie będę się rozpisywał bo już dużo było na ten temat i tylko powiem ze to prawda.. replika jest niesamowita !!!

teraz kilka pytanek;) :

czy to zawsze są takie problemy z włożeniem baterii ? strasznie ciasny ten otwór .

i kolejna sprawa.. za każdym razem jak wyjmuję magazynek, razem z nim wypada k kulki ... wiecie co może być przyczyną ?

i jeszcze ostatnia sprawa .. jak wyjmowałem magazynek to za którymś razem z kolei, wypadła razem z nim malutka śrubka (10 mm) .. nie wiecie skąd mogła być, bo za nic nie mogę dojść..

z góry dzięki za pomoc i jeszcze raz polecam replikę bo jest AWESOME !:)

Link to post
Share on other sites

nie pierwsza. ale pierwszy AEG ..

zatem ciesze sie ze to nie wada i wszystko z nim ok :)

ogolnie to sprawuje sie bardzo dobrze.. jestem wrecz zaszokowany dzwiekiem przeladowania i strzału ...

a co jeśli chodzi o baterię ? trzeba jakoś formatować ?

przyjechała rozładowana to podpiąłem na całą noc , tzn. 7-8 godz. dobrze zrobiłem ? jak wogóle trzeba z nią postępować ?

Link to post
Share on other sites

kup sobie rozładowywarkę i zawsze jak Ci padnie to rozładuj ją "do końca", poza tym powinieneś ją kilkakrotnie załadować i rozładować zanim zaczniesz używać. Poczytaj temat o bateriach tam jest duuuużo informacji.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o miejsce na batkę, to stockowa mieści się idealnie, jeśli dobrze ułożysz kable (dokładnie tak jak na ilustracji w instrukcji). Jeśli chcesz wsadzić z czasem większą batkę, to proponuję wziąć długi pilniczek i okroić trochę te plastikowe wypustki które trzymają baterię w miejscu.

 

Śrubka ? hmmm... dziwne, tam nie powinno być żadnej śrubki. Zrób jej zdjęcie i podrzuć tu albo http://airsoft-barracks.com/forums/index.p...msg8216#msg8216 przejrzyj to i spróbuj dojść samemu skąd ci się wzięła ;-)

Link to post
Share on other sites

Takie małe pytanko...

Na zdjęciu umieszczonym przez Bartaza

( http://img184.imageshack.us/my.php?image=p1140122ad5.jpg )

widać szczelinę między łożem a osłoną lufy, w której znajduje się sprężyna. To mankament pojedynczego egzemplarza czy po prostu urok M14? Wiecie może, czy w oryginale też takie coś ma miejsce?

Nie przeszkadza to w użytkowaniu (nie dostają się tam paprochy, brud etc)?

Link to post
Share on other sites

To mankament pojedynczego egzemplarza czy po prostu urok M14?

 

Urok M14 ;) Wiesz jeśli będziesz replikę odpowiednio szanował i konserwował to nic się nie stanie...a jeśli zamierzasz tarzać się z nią w błocie to...nawet CA Ci nie pomoże 8-)

Edited by Robnok
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...