Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M14 [CYMA]


Guest frank_martin

Recommended Posts

nie bijcie tylko...było coś o low-capach AGMa od Krakmana może? właśnie doszły do mnie 3 szt. i osobiście nie polecam. To zwykłe hi-capy tylko z zablokowana sprężynką, dziurką na kluczyk i wyjętą zębatką...do tego błyszczą się jak psie oczy...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 638
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzisiaj dostałem od Barthaza jego M14...kilka słów może napiszę o niej.

Wygląd:

-Fenomenalne drewno, jak to Cyma

-Dużo metalowych części, jak imitacja rury gazowej

-Ciężki

-Pokrywa zamkowa nie błyszczy się jak psu jajca

 

Dostałem też magazynki DF i AGM..te AGM to porażka, dobrze że były za friko..nigdy bym ich nie tknął !

Jutro sprawdzę jak strzela. Kawał sprztu i już luneta na niej siedzi :killer:

Link to post
Share on other sites

Ja zadam pytanie z innej beczki. Zaraz ktoś naskoczy na mnie, że akumulatorów 10,8 się nie wsadzi tam, ale chodzi mi tylko o wątek teoretyczny. Czy takie napięcie mogłoby spowodować jakieś uszkodzenia w GB? Czy Razem z takim pakietem należało by się zaopatrzyć we wzmocnione części?

Link to post
Share on other sites

Większe naprężenia- większe zniszczenia. Widziałem na Youtube MP5 cymy na 24V.

 

powodowało by uszkodzenia ... zależy jak długo i ile byś strzelał.

 

Ale jestem zadowolony jedyne co wymagało naprawy to zamek bo gwint (ten koło sprężyny) był za duży w stosunku do drugiego. Kawał "glonów" z siatki dałem i skręciłem i działa.

Link to post
Share on other sites

Ma ktoś instrukcję? Tzn. Schemat co i jak złożyć? Rozłożyłem replikę by wyczyścić hu.. a potem dobrał się do niej braciszek i rozłożył trochę bardziej:) ....ręce załamać można bo nie mam pomysłu jak najlepiej złożyć.

 

Prosiłbym o link lub na Maila wysłanie .

 

videlec@poczta.onet.eu

Link to post
Share on other sites

Czizys..ludzie co nas to obchodzi...to nie temat o sklepach.

 

Dyrek - jak będziesz już miał replikę to zdaj relacje, będziemy zobowiązani ale po kiego zaśmiecasz ten temat?

 

Marcin_eM - jeśli chodzi o batki to czytałem kilka razy że batka o dużym napięciu powoduje szybsze zużycie części w GB (na logike wszystko szybciej pracuje więc szybciej sie zużywa), jak już słusznie zauważył mikadorus powstają większe naprężenia a jak wszyscy wiemy w "chińczykach" części nie grzeszą mocarnym wykonaniem...osobiście nie próbował bym takich eksperymentów ;)

 

shadowman - tak ta pokrywa pasuje

 

mikadorus - ja mam instrukcję jak dorwę aparat to pstryknę foty i Ci podeślę, skanera niestety nie posiadam...

Link to post
Share on other sites

Nie, nie na stocku. Tuning do 450 fps. Sprężyna 130, bebechy guardera (zęby, tłok, prowadnica i takie tam). Pękł tylko szkielet. Replika leży w częściach w pokoju i do końca sesji nie znajdę czasu żeby się nią pobawić. Chce założyć stockową sprężynę i sprawdzić jak na niej będzie chodził. Może się nie rozleci do czasu aż kupie nowy GB. Aha, wiecie może czy można dostać coś poza tym G&P ? Najchętniej brał bym sam wzmocniony szkielet bo zębatki nie są mi jakoś niezbędne, a z tego co wiem to sprzedają je tylko w takich kompletach a to tylko czyni sprawę bardziej kosztowną.

 

 

Schematy rozbiórki masz tu :

 

http://airsoft-barracks.com/forums/index.p...msg8216#msg8216

 

http://www.airsoftcommunity.co.uk/forums/i...=115036&hl=

Link to post
Share on other sites

Zdziwiła mnie jedna rzecz, a mianowice to ze panowie z taiwangun, gdzie jakis czsa temu pojawiły sie M14 CM, mówią ze nie posiada ona preski w stocku.

 

"witam,

 

nie w środku jest lufa 6,08 6,10 mm więc lufę należało by się od strzała

wymienić "

 

Dziwne....

Link to post
Share on other sites

Stąd ta cena może. buy and cry?

Ma ktoś tę cymę z taiwana i może porównać czy obawy są uzasadnione? ew. "rozbebeszyć" i sprawdzić czy to jest to samo.

 

A ja mam preckę na 100% bo pierwsze co zrobiłem to zmierzyłem średnicę. Idealnie 6,04 i jestem zadowolony. Ale nie na taiwanie zakupiona...

Link to post
Share on other sites

nie no wiem że dwójnóg ale tak mi ładnie pasowało do tego cacka:) ma ktoś może jakieś zdjęcia wersji SOCOM po tuningu zewnętrznym?

Robnok powiedz w jakim kolorze jest karabin? Bo na fotkach widać brązowy ciemny na forum czytam o czarnym a w realu nie zobaczę dopóki nie kupię.

 

Fotka już co prawda raz była ale widać modowi się nie spodobała ;)

 

11111111ye3.th.jpg

 

Koloru jest Ci ona czarnego..jak węgiel czarna Ci ona...

 

Jak to przy m14 jest z gwintem na lufie?

Jaki tłumik mozna zainstalowa do niej?

No właśnie..podłączam się do pytanka...niestety nie jestem w domu i nie mogę sprawdzić a sam się od kilku dni nad tym zastanawiam...lewo czy prawoskrętny gwint?

Edited by Robnok
Link to post
Share on other sites

Nawet jak jest mniejszy gwint to da się radę siatką maskującą (farszem) to ładnie zrobić. U mnie zamek w M14 na tym działa a bawię się w odciąganie co 1-4 strzały.

 

Zresztą w dzisiejszych czasach ten 1mm nie ma znaczenia bo w warsztacie zrobią ci taki gwint w chwilę.

 

Zmierzę dziś dokładnie co do 0,02mm to ci odpowiem.

Link to post
Share on other sites

niby mały off top, ale jednak związany z tematem.

Czy ktoś widział ładownice do magazynków od M14? Najlepiej od razu z kamizelką :D. Bo jakoś bieganie z dwoma magazynkami w kieszeni nie powoduje uśmiechu na mojej twarzy.

Piszę tutaj bo nie wiem czy ktoś z was zagląda do działu poświęconemu kamizelkom i mundurom a tu na pewno się ktoś odezwie tam niestety cisza:(

Link to post
Share on other sites

człowieku bój się boga.

Ja mam oryginalne z wietnamu na 2 magi i jest ok.

 

W ładownice od M'ek wchodzi ok. Tak samo jak w ładownice do AUG'a i większości innych wymiarowo-prostokątnych magów.

 

Przed chwilą wciskałem maga do ładownicy od kałacha i też wchodzi.

Zatem wszędzie wciskać maga możesz, bylebyś się nie uszkodził.

 

Zwykła 14mm (gwint) - dziesiętnych nie pamiętam.

Link to post
Share on other sites
m4 ma mniejsze magazynki niż m14 więc sprawdź no to sprawdzam icon_biggrin.gif a jako, że innej opcji nie mam czynię to tutaj icon_smile.gif

 

Wchodzi do M4, AUG, Kałacha ładownicy. Skoro mnie pasuje to tobie też musi.

 

Ew. spytaj się sklepu.

 

Koniec OT.

 

Szanujmy innych forumowiczów.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Męczyłem tą cymkę przez 4 miesiące na m120, przebieg jakies 8-10k kulek. Poza tym zmieniłem tylko prowadnicę.

 

Myślę że warto odświeżyć temat i porozmawiać o wykonaniu elementów wewnętrznych.

Właśnie elementy gearboxa suszą się na parapecie, pomierzę wszystko i uzupełnię posta o dokładne dane.

Jestem po wstępnych oględzinach i zdziwił mnie np. tłok, który wykazuje minimalne ślady zużycia, choć jest najzwyklejszym tłokiem ze starych AKów CM. Zęby są także w dobrym stanie. Najbardziej po tyłku dostała głowica cylindra (oczka mocujące zrobiły się jajowate), oraz tłoka (duże starcie krawędzi trących).

Edited by ireabe
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...