Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M14 [CYMA]


Guest frank_martin

Recommended Posts

  • Replies 638
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

B-C zabezpieczasz by nie wypadł. Selektor jak na moje jest wytrzymalszy niż w kuzynce AGM. Ja używałem tylko semi i było ok. Możesz wymontować tryb auto ( instrukcja = post kolegi Drake - z przodu tematu) zresztą zamek to nie jest część skomplikowana. Sam naprawisz jak coś...

 

PS. AGM oddałem do serwisu. (coś wpadło do środka i blokowało zamek) wysłałem ją na gwarancję a serwisant zalał zamek klejem... Radzę samemu naprawiać zamki.(rok temu oddałem)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czy w emce jest możliwość wymiany szczerbinki ? Bo szczerze powiedziawszy moja się gdzieś obiła i jest nieco "wyszczerbiona". Czy można gdzieś odkupić taką szczerbinkę i ją zamontować od nowa czy jedynym ratunkiem będzie "extreme home edit" ?

Edited by Wint
Link to post
Share on other sites

Witam ponownie. Otóż niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem cymowskiej M14. To moja pierwsza replika ASG Po kilku próbach na ogrodzie i w sąsiednim lesie udałem się w końcu na strzelankę. Na której notabene spisywała się wyśmienicie i mogę powiedzieć, że jestem z niej zadowolony. A teraz pojawia się pytanie. Po strzelaniu w lesie/ogrodzie cała konserwacja ograniczała się do czyszczenia lufy wyciorem wyciągnięciu baterii i rozładowaniu magazynków. Tu proszę o radę bardziej zaawansowanych użytkowników tego modelu. Chodzi mi o to co czyścić po pobycie w lesie wiadomo piasek kurz i inne takie. Zdjąłem całą obudowę no i mam bebechy na wierzchu. Przetarłem je delikatnie i czy zrobić coś jeszcze? Przesmarować jakimś silikonem a może trzeba by jakoś głębiej zajrzeć?

 

Z góry dzięki za wszelkie uwagi i komentarze.

Link to post
Share on other sites

Możesz pobawić się z nią od tyłu i popatrzeć na kabelki- Lepiej wymienić.

 

Z moją M14 AGM, zauważyłem, że robią się jej rozstępy po długim używaniu.

 

I najważniejsze- wycior jest za długi i pchając swoją M14 możesz uszkodzić HU. Odmierz długość lufy + długość tłumika - odejmij 2-3cm dla pewności i zaznacz na nim pisakiem jak daleko możesz go wsadzić.

no chyba, że masz krótki wycior.

 

Niektóre M14 lubią ostre zabawy zamkiem a innym szybko padają. Zresztą do takich igraszek zaleca sie smarowanie od czasu do czasu zameczka.

 

Btw. Jak znajdziesz sposób by rozmnożyć M14 to napisz.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Czy idzie gdzieś dostać tłumik płomienia do emki ?

 

cb8f827c3b3b6e24m.jpg

3788589488c0a47fm.jpg

 

Jak widać na zdjęciu muszka z jednej strony jest nieco wyszczerbiona. Defekt powstał z powodu przykrótkiego pokrowca przy wyjmowaniu emki z samochodu.

Dlatego teraz zakupiłem już nieco dłuższy pokrowiec wyłożony gąbkom.

Link to post
Share on other sites

Ja kupowałem 2 sztuki. Oba pasują po małym zabiegu spiłowania dzyndzla który trzyma magazynek. Był za długi o mniej jak milimetr. Ale to samo miałem z oryginałem cymy i innymi magazynkami również AGM. Więc spoko możesz brać. Aha kulki podają bez problemów. Tylko oczywiście na początku nie pakuj całego magazynka. 5 rozładuj 15 rozładuj itd.

Link to post
Share on other sites

A ja nie polecam magów AGM. Pisałem już o tym wcześniej...są generalnie i delikatnie mówiąc badziewne. Bierzcie magi z ASGshopu bo sa świetne i raptem kilka złociszy droższe. AGMy są tandetnie wykonane...błyszczą się, telepią lekko i mają tragiczną dziurę z boku (taką samą jak hi capy na kluczyk), ale kulki podają.

Edited by Robnok
Link to post
Share on other sites

Powiedz raczej jaki ma być przebieg kul. Bo, replika z "warzywnego"i ze 300lat pożyje a potem pewnie sie rozpadnie.

 

Stockowa mnie zadowala, choć na baterii mini G&P 8,4v działała trochę lepiej.

 

Co najważniejsze to replika ma bardzo dobry HU i GB v7 (wytrzymalszy od v3) A części jak to w chińczyku.

Pierwsze do wymiany gumka, łożyska na kulkowe, prowadnica łożyskowana. Ale i bez nich kultura pracy jest dobra.

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie! Ponownie z pytaniem.

Otóż właśnie wymieniam gumkę HU no i kurde pojawił się problem. Wszystko ładnie dało się rozebrać- a to niespodzianka. Ale ze składaniem to już nie takie kop siup. Mam w ręce lufę i tą część przez która pobiera się kulki. Wymieniłem gumkę i pojawił się problem nie mogę założyć tego czegoś co trzyma gumkę na lufie. Coś w kształcie litery Y. Macie na to jakiś patent? Co zrobić by gumki nie zniszczyć bo strasznie się zgina gdy tą część próbuję wepchnąć. Może użyć WD40? a może jakoś mniej drastycznie będę wdzięczny za wszelkie rady z wyjątkiem...idź do serwisu.

Link to post
Share on other sites

http://img523.imageshack.us/my.php?image=69982878nh5.jpg

 

tu jest fotka. Jak widać na obrazku literka Y wychodzi z takich szparek. Gdy założyłem gumkę systemy nachodziła ona na te szparki no i nie dało się założyć z powrotem elementu Y. I Teraz pytanko czy może kupić inna gumkę, założyć ją tak by nie nachodziła na szparki, przyciąć ją a może jeszcze co innego. Dajcie jakieś rady jutro chciałbym iść się postrzelać a nie mam z czego :( no chyba że stoka wsadzę ponownie.

 

P.S. Co do magazynków to moje AGM-owskie podają kulki do ostatniej sztuki. I to wszystkie 6 magów :D

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No i tak. Skróciłem trochę gumkę tak żeby nie nachodziła na te szparki. Skręciłem giwerę ale... zostały mi dwie części :wink: kurde. Jakieś takie małe coś w kszrałcie walca długie na 3mm szerokie na 1,5mm i nie wiem gdzie to wcisnąć i jeszcze jakaś małe sprężynka. Ok 1cm długa średnica 1 może 1,5mm. Karabin strzela dwoma kulkami i i ma mniejszy zasięg. :wink: może jakaś rada bo jak nie to w poniedziałek zanoszę do serwisu. :poddanie:

Edited by wish
Link to post
Share on other sites

No cóż z moich obserwacji wynika, że co do walca możesz mieć rację- tylko gdzie i jak go wcisnąć z powrotem. Co do sprężynki to nie jestem przekonany. Bo to czym piszesz to chyba taka większa sprężyna na tuż przy komorze HU. Bo to ona bezpośrednio działa na cały mechanizm HU. A to co mam to mówię taka malutka sprężynka i nie wiem skąd mogła wypaść. Aha no i jeszcze jedno może to ułatwi identyfikację. Przy podkręcaniu HU nie ma tego dźwięku który się pojawiał wcześniej zanim zacząłem grzebać w bebechach.

Link to post
Share on other sites

No właśnie że ani od bolta ani od tego dzyndzla (cholera ale tych dzyndzli w 14 :) ) tamte są na swoich miejscach. No chyba że znalazłem sprężynkę od długopisu. Ale ona trochę przykrótkawa jest jak na długopis. No a jak z tym walcem będzie? Bo tan w komorze HU jest na swoim miejscu został mi jakiś gratis ;) szlag by to trafił i nici ze strzelania dziś jutro i w niedzielę :(

Link to post
Share on other sites

Dobra udało mi się dojść co to za sprężynka i walec. Otóż wkłada się je razem pod pokrętło od HU. Jest tam taki otworek zastanawiałem się po co no i jakoś połączyłem wszystko do kupy. Cała ta "konstrukcja" odpowiada za pojawianie się charakterystycznego "klik" przy regulowaniu HU. Tylko jeszcze nie wiem czemu teraz karabin bierze 2 kulki i ma mniejszy zasięg.

Pomysły?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...