Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Układ" w świecie ASG :)


Recommended Posts

A ja sie zgodze z Sop-Pel`em :D , mimo, że obalił to co ja powiedziałem bo ma rację.

To o szkielecie GB napisałem po to, żeby sprawdzić czy znajdzie się Pogromca w złoto i żelazne majtki odzian, co obali mnie i moją paplaninę:D

Żeby zrobć Gb byłoby łatwiej wziąć przykład z ICS`a i zrobić modułowo. Wszak dolna część aż taka skomplikowana nie jest a sama górna też nie... Dopiero razem zaczynają stanowić (wielkie) wyzwanie. Sop-Pel, czy mam rację?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

Aha, taka sprawa, są pistolety na gwoździe, miałem z takimi do czynienia przez jakiś czas, tzn nie rozbierałem, a gwoździe wbijałem. Zasada działania jest chyba podobna co w AEG'ach, czyli sprężone powietrze wbija gwóźdź. Dzwięk nawet podobny do AEG'a. Podejrzewam, żę w środku siedzi coś podobnego do GB, tylko wytrzymalsze, i najprawdopodobniej tańsze, a wytrzymuje chyba większe naprężenia.

 

 

I jeszcze kwestia kulek, czemu akurat 6mm albo 8? Jak dla mnie mniejsze kulki o takiej samej, bądź większej gęstości latały by lepiej, lecz musiały by być lepiej podkręcane. Ciekawi mnie gdzie leży optimum wagi i rozmiaru kulki przy różnych mocach.

 

 

Co do gwoździarki: nie wiem jakiej używałes ale ja od jakiegoś czasu pracowałem na solidnych gwoździarach pistoletowych i one nie maiły czegoś na kształt GB tylko raczej zawory uderzeniowe podobne do tych w gaziakach. Naciśnięcie obu spustów (jeden na koncu lufy, trzeba przycisnąć do twardej powierzchni, drugi pod paluchem) powodowało uderzenie "kurka" w zawór, przez który przedostając się, powietrze pod ciśnieniem rzędu 5-8 atmosfer, powodowało uderzenie tłoka z odpowiednią końcówą w łeb gwoździa. Żadnej mechaniki typu zębatki itp. , sama pneumatyka i zawory.

 

Co do kulek: kulka o takiej samej masie a mniejszej objętości, uderzająca z tą samą energia, spotykałaby się z ciałem na znacznie mniejszej powierzchni. To spowodowałoby kumulację tej samej energii na znacznie mniejszym fragmencie ciała i w konsekwencji większe ryzyko uszkodzenia powłok naszych doczesnych:D.

Pomyśl , że w ciało uderza z taka samą energią igła, niby ta sama energia tytlko na jeszcze mniejszej powierzchni. Co się dzieje? Igła wchodzi w mięcho jak w masło...

Dlatego kulki nie mogą być za małe...

 

ps. Sorry, nie zadziałał mi skrypt łączący posty... A w ogóle on jest na tym forum dostępny?

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Ja akurat miałem styczność z gwoździarką elektryczną. Akurat tego byłem w pełni świadom, że mniejsza kulka potrafiła by się "wbić", ale nie o to mi dokładnie chodziło. Po prostu chciałbym wiedzieć przy jakiej mocy jaka gęstość i wielkość kulki była by najlepsza.

Link to post
Share on other sites

Poldeck, myśle że podstawą jest precyzja. Jeśli o mnie chodzi to zrobił bym to za pomocą elektrody grafitowej, ale z powodu braku maszyny do obróbki grafitu stanę pewnie przed wyborem miedzi jako bazy na elektrode.

Elektroda będzie negatywem pomniejszona o offset na iskrę, poza tym bedzie ona uszczuplona o zakres wybrania wykonany na frezarce.

W sumie największy problem będzie.. znalezienie frezów palcowych o małych średnicach.

 

Podsumowując i podając odpowiedź na kilka pytan:

Nie uda się wykonać wszystkiego na frezarce, bardziej na centrum obróbkowym.

Jeśli miał bym użyć obróbki skrawaniem to użył bym centrum grawerskiego.

 

Ja osobiście mam zamiar wykonać w taki sposób

Kształt zostanie wykonany za pomocą elektrodrążarki drutowej CNC

Następnie dam na centrum obróbkowe aby wybrać zgrubnie wewnętrzną część detalu.

Wykonam negatyw GB w miedzi - wydrążę wnętrze GB

Dam znowu na centrum, powiercę otwory, nagwintuje co trzeba.

Aha obudowy silnika nie oplaca sie robić - taniej kupić :)

Co do podziału GB, można ale dla dobrze obranej technologii to nie jest większy problem.

Z mojego doświadczenia wiem ze nitownice często są zasilane nabojami CO2, lub jak wspomniano wcześniej ładunkami prochowymi.

 

@Szreder

Dlaczego uważasz ze nie da sie znaleźć zamiennika prec lufy? Prosta sprawa rurka z średnicą 5.95 i polerowanie.

 

Kulka 6 mm pewnie też jest podyktowana jakimiś względami - a jeśli nie wiadomo o co chodzi - to chodzi o pieniądze :) Obstawiał bym albo na "trend", który powstał kiedyś tam, albo na technologiczność produkcji.

Zauważmy że zmniejszając kulkę dużo różnych rzeczy się zmniejsza, maleją też granice tolerancji wykonania wyrobu, im mniejszy przedmiot tym dokładniejszy= droższe musi być narzędzie do jego wykonania.

 

A wracając do tematu. Jaki zysk miały by firmy ASG gdyby repliki były dlugowieczne? ;)

To tak jak z telefonami przyklad pancerna Nokia 5110, spadała, nie jednemu z nas popływała - mi np. w farbie :P wziąłem pod bieżącą wodą wymyłem działa by do dziś gdyby nie spadł na nią stalowy blok... ale to inna historia :D

Link to post
Share on other sites

No dobra a na ile oceniasz koszt tego GB ktory zrobisz? Ja z checia bym kupil GB stalowy jesli to rzeczywiscie bylo by raz na zawsze... Idac dalej... Moze by znalesc jakas firme ktora to zrobi ze stali zamowic nawet 50 sztuk... chetni na 100% sie znajda!

Link to post
Share on other sites

Czy raz na zawsze, tego żaden z nas nie może być pewien.

Każdy kawałek materiału może mieć wady ukryte. Które prędzej czy później wyjdą. Noo ale nie zapeszajmy.

Co do , wykonania 1 2 czy 50 sztuk w obróbce skrawaniem, koszty będą porównywalne. Skrawanie to obróbka jednostkowa. A wygenerowanie programu NC jest jedno razowe i zajmuje sie tym komputer :P

Wiec zysku na "ilości" bym nie szukał.

Co do firmy, to "ja" posiadam takową. Z mocą przerobową wystarczającą :-)

 

Nadal nie mam rysunków GB, a jeśli będe robił to wyjdzie z tego wpierw GB v3, bo taki mam szanse testować.

Edited by SoP-PeL
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jeśli mowa o szukaniu odpowiedników części do naszych zabaweczek w "normalnym" świecie to dzisiaj rozebrałem budzik elektryczny z kieszonką na kasety,rozdupiłem go całego i powyciągałem wszystkie sprężynki,jedna z nich jest żywcem wyciągnięta z GB,konkretnie to pasuje do zatrzasku przeciw powrotnego jak ulał.Dodam że taka kosztuje aż 7 zł!!! http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=974 Bajer po sk******. :-F

Link to post
Share on other sites

Znacie jakiś substytut zaworu do ładowania magazynka gazowego? Spuściłem gaz na dwa tygodnie... nabiłem a zawór zaczął syczeć i puszczać gaz! Mam tanią Berettę (99zł). Zawór kosztuje 35 zł, a cały magazynek 49 zł więc nie boję się eksperymentować. Czy komuś udało się zamontować zawór z zapalniczki?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam problem, pękła mi przez przypadek blaszka stykowa w gb, wygląda jak miedź ale jest twarda, sprężysta a zarazem cienka :-P

foto - http://img441.imageshack.us/img441/4582/blaszkazj7.jpg

Nie mam pojęcia gdzie takie coś kupić, może jakiś zamiennik?

Nie chce też wydawać 110zł na cały zestaw :-F

http://asgshop.pl/produkt.php?id=1539

Link to post
Share on other sites

Kolejny przykład jak zaoszczędzić 120 zł:

 

Ta sama bateria (ogniwa, pojemność, wtyczka):

 

ASGShop: http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=454 - 320 zł

Batimex: http://www.batimex.pl/towar.asp?idtowaru=2322 - 200 zł

 

Różnica - 120 zł (w ASGShop o 62,5% drożej).

 

Jak w reklamie: Kupno baterii przez ASGShop - pewnie ze 190 zł w hurcie. Sprzedaż - 320 zł. Marża 62,5%, bezcenne :(

Edited by Holmes
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...