Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

UMP M89A [EE]


Recommended Posts

  • 1 year later...
  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam.

Odkopałem temat z przed ponad roku, ale cóż.

Ostatnio kupiłem tą replikę i po włożeniu w nią lufy i gumki (obie części G&G) hop tak podkręca kulki, że 5 metrów za lufą zakręcają i szybują w przestworza albo klinują się w komorze. Problemu nie ma gdy zakładam z powrotem obie części stockowe. Pytanie, czy wina leży po stronie gumki lub dystansera, lufy czy może komory?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 5 months later...

Ostatnio trafił w moje ręce Thompson, i tak sobie pomyślałem, ze może mag z Thompsona by jakoś się dało przerobić by pasował do UMP. Podaje wymiary maga: dł:21,7cm gr: 2,6cm szer: 4,3cm. Low-capy do Thompsona kosztują 30zł za szt. i są z plastiku więc w razie czego można coś obciąć/spiłować.

Czy ktoś z użytkowników UMP DE próbował tego zabiegu?

Własnie stałem się posiadaczem tej repliki i pomysł biegania z hi-capem wogole do mnie nie przemawia (od 3 lat uzywma tylko mid-capow).

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

niestety nie posiada, jest niby montaż QD do tłumików dedykowanych UMP ale czy tłumiki G&G pasują.... nie wiem.

 

Wiem że montaż QD można rozwalić, pod nim jest lufa zewnętrzna, Owinąłem ją czarną izolacja i na to nakręciłem tłumik, trzyma się dobrze :)

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Kupiłem UMP.

 

i od razu kilka pytań:

 

- czy pasuje do niego kolba z G36? Jeżeli tak, zamontowałbym sobie dupę z uchem QD dedykowaną pod G36.

- jeżeli lufa kończy się plastikowym 'grzybkiem' bez imbusa, to mam go zdjąc poprzez kręcenie? ciągnięcie?

- z jakiej rodziny replik jest komora? gumki wchodzą klasyczne, si?

Link to post
Share on other sites

Kupiłem UMP.

 

i od razu kilka pytań:

 

- czy pasuje do niego kolba z G36? Jeżeli tak, zamontowałbym sobie dupę z uchem QD dedykowaną pod G36.

- jeżeli lufa kończy się plastikowym 'grzybkiem' bez imbusa, to mam go zdjąc poprzez kręcenie? ciągnięcie?

- z jakiej rodziny replik jest komora? gumki wchodzą klasyczne, si?

 

ad 1. na pierwszy rzut oka wygląda jak by miała pasować, ale czy pasuje... nie wiem

ad 2. ja go dremelem nacinałem aż w końcu przeciąłem i zeszedł

ad 3. z tego co wiem to ze swojej, czyli innej niż do UMP nie włożysz bez rzeźbienia

 

PS jeżeli to chińczyk to zacznij od wymiany silnika na jakikolwiek inny :) np stock CA

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Stałem się posiadaczem UMP z TG czyli EE replika w moim przypadku miła krzywą os w zebatce silnikowej.Ja wynieniłem w nim zębatki na JG bo akurat takie miałem, łozyska na ślizgowe stalowe oraz głowice tłoka na POM łozyskowana.Ogulnie szkielet gearbox w porównaniu do CM jest gorszy troche przypomina materiałowo JG więc rewelacji nie ma , głowica cylindra standart V3 więc bez problematyczny zamienik.Ponadto wynieniłem silnik na JG bo tez taki miałem oraz kable na niskooporowe.Kultura pracy owiele lepsza.Gumka w stock jest krótsza z lipnej gumy wynieniłem na g&g lufa nie zabogata ale przy 200 mm za dużego znaczenia to nie ma.Replika fajna do biegania ale wymaga dużo miłości .Myśle gdyby zmienić szkielet GB na taki z 8 mm łozyskami i złaożyc kulkowe może być to super sprzęt do CQB.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 3 years later...
  • 3 weeks later...

Replikę już mam jakiś czas w rękach
Z zewnątrz -  replika jest całkiem ładnie wykonana jak za te pieniążki. Ktoś poszedł po rozum do głowy i nie jest już ona pomalowana farbą która schodzi od patrzenia. Szyny RIS są metalowe, replika jest ciężka, całkiem dobrze wyważona. Magazynek lekki, plastikowy ale co do jakości to nie ma tragedii. Piny nie wchodzą do kolby tak jak powinny, wypadają więc uważajcie. 

Strzelanie - tak jak można było się tego spodziewać, rof nie jest zadowalający. U mnie na naładowanej baterii (swoją droga ma ona pojemność wyższą od deklarowanej, trochę ponad 1150mah) jest to ok 12,7k/s. Na początku replika miała problemy z podawaniem kulek, kwestia odlewu komory hop-up któa powodowała zacinki. Sama komora jest na patencie podobnym jak w G36. Krótka lufa i niespecjalnie dopasowana komora sprawia że celność nie jest rewelacyjna, ale też nie tragiczna takie 5/10. Zasięg całkiem przyzwoity, jednak liczba fps'ów jest mocno widoczna, nie mierzyłem prędkości wylotowej ale zagłębiając się w temacie w stocku jest ok 320fps

Wnętrze - Sam szkielet jest dziwnie lekki, wydaje mi się że V3 z cm.028 jest przy nim pancerny. Szczelności głowica tłoka - cylinder nie ma. Czerwony tłok shs'a załatwił sprawę, jest prawie strzykawka. Kolejnym elementem wymagającym wymiany to dysza, puszcza ewidentnie. Nadmienię, że dysza od Army do G36 nie uszczelnia się specjalnie dobrze, z przeróbką też będzie problem więc szukajcie innej. Samo połączenie cylinder-głowica cylindra jest szczelne.  Łożyska to plastikowe 6mm ślizgi, w moim egzemplarzu niektóre latają w otworach, więc je wymieniłem na ultimate. Nie jest to niestety dobry pomysł, mam wrażenie że wchodzą luźniej jak te stockowe, zakładam że łożyska shs'a wejdą elegancko. Zębatki wyglądają na dość wytrzymałe, ale nie jest to łatwa sprawa by je podkładkować tak jak należy, zakładam że nie u wszystkich tak będzie. Silnik jest słaby, nie wiem jak by pracował na M120 raczej wolę nie wiedzieć. Gumka hop-up jest krótsza niż normalne z AEG'ów ale dłuższa też wchodzi i pasuje (u mnie czarny G&G). Tłok jest całkiem dobrze wykonany, powinien wytrzymać większy rof, ma fabryczne AOE, z racji że na głowicy cylindra od wewnętrznej strony jest pseudo-gumowa wkładka która ma zapewne amortyzować uderzenia jednak mam wątpliwości co do tej kwestii. Samo wnętrze gearboxa nie jest zalane smarem, więc tutaj plus. 

W skrócie, replika jak za tę cenę fajna, dość unikatowa w naszym środowisku ale wymagająca wkładu finansowego i trochę czasu. Za tę cenę myślę, że warto się zainteresować. 

Wybaczcie za brak zdjęć jednak przymusowy hard reset usunął całą moją galerie... 

Eryk

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...