Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

UMP M89A [EE]


Recommended Posts

  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Macałem ostatnio replikę UMP u Krakmanów i z zadowoleniem muszę zdementować wszelkie plotki oraz pomówienia o rzekomym świeceniu. Sam byłem mile zaskoczony jakością wykonania.

NIC NA NIEJ NIE ŚWIECI :!: Wygląda zajebiście!!

Edited by Bulli
Link to post
Share on other sites

UMP w końcu dotarło :D. Tak jak wszyscy myśleli jest to oczywiście Double Eagle (krakman się machnął). Na razie niestety podam tylko wrażenia wizualne ponieważ batka dopiero się ładuje.

Po otwarciu pudełka byłem mile zaskoczony ponieważ replika prezentuje się lepiej niż na zdjęciach. Jest wykonana z matowego, szarego, przyjemnego w dotyku tworzywa( tamte zdjęcia z zabawkowym plastikiem to jakaś pomyłka). Oczywiście w paru miejscach występują nadlewki lecz nie są jakieś strasznie wielkie. Relika waży prawie 2500g, jest poręczna i kompaktowa.

Z metalu wykonane są:

 

-przyrządy celownicze

-okno wyrzutnika łusek

-rączka przeładowania(po odciągnięciu której mamy dostęp do hop-upa)

-cztery szyny montażowe

-zwalniacz magazynka

-przedni uchwyt do zawieszenia taktycznego

-selektor ognia

-atrapę rury gazowej

-i jakiś maly przełącznik na lewej stronie body(atrapa) ale niewiem sam do czego służy :P

 

W pudełku znalazły się również jakieś marnej jakości gogle, ładowarka, bateria (stick, Ni-MH 1150 mAh 8.4V), "wycior", śrubokręt, klucz imbusowy, paczuszka kulek, magazynek Hi-cap (pojemność podobno 450 bb) oraz tani pas nośny)

Replika jest dość zwarta, nic nic w niej nie trzeszczy, po złożeniu bądź rozłożeniu kolba trzyma się pewnie (zakończona gumową stopką). Selektor ognia również robi ładne "klick" i zatrzymuje się dokładnie na oznaczeniach safety, semi lub auto.

 

Jedyne zastrzeżenia mam do magazynka dołączonego do repliki. Jest wykonany z czarnego tworzywa(znacznie gorszej jakości niż body). Kółko zębate do podkręcania kulek (to na spodzie) wykonane jest z białego plastiku (jakby nie mogli zrobić z czarnego!) a dotego klapka zasłaniająca otwór do wsypywania kulek się rusza po domknięciu. Jednakże sz tego co podaje producent można zakupić magazynek innej firmy, np. G&G i powinien być w pełni kompatybilny.

 

Tłumik płomienia wykonany został z czarnego tworzywa, jeszcze nie doszedłem do tego jag go ściągnąć ale przystosowany jest do montażu tłumika dźwięku w systemie QD.

 

To narazie tyle. Jak go przetestuję jutro, napiszę coś więcej. Może zrobię parę zdjęć. Na razie podaję linka do filmiku który wygrzebałem w sieci:

 

http://video.aol.com/video-detail/id/630040928

Link to post
Share on other sites

I jak testy? Już się nie mogę opinii doczekać.:D

 

PS. Ile się ładuję bateria.

PS 2. Czy kiedy kolba jest złożona bateria jest na widoku?

 

Testy były narazie tylko w domu i przed domem. Dziś wybieram się do piaseczna na małe strzelanko to powiem więcej (jakby co to zapraszamy chętnych do opuszczonej fabryki koło "fashion house outlet" koło 18:00, możecie wtedy dotknąć, postrzelać itp.).

Puchę przebija na wylot (0.23g bb), denko już nie na wylot ale prawie. Co do zasięgu to narazie nie mogę nic zabardzo powiedzieć bo nie miałem warunków aby to sprawdzić. Dżwięk podczas strału jest dość cichy, nie słychać "chrząknięcia" :P silnika przed strzałem. Szybkostrzelność nie jest zła aczkolwiek mogłoby być lepiej, ja jednak zamontuję chyba baterię 9,6 ze względu na to że zakupiłem tą broń do CQB (po podłączeniu 9,6V od mojego auga śmiga że aż strach :evil: ).

Co do ładowania baterii to niestety nie wiem ponieważ ładuję na ładowarce mikroprocesorowej.

Co do kolby: nie, po złożeniu nie widać baterii, jedynie klapkę zamykaną na zatrzask z małym napisem "open".

Link to post
Share on other sites

No cóż, dzisiaj przyszła i mogę powiedzieć że jestem mile zaskoczony. Mam już dwie mp5 z CA i tego UMP brałem ze względów kolekcjonerskich. Body wygląda elegancko - brak zastrzeżeń! Selektor trybu ognia z dwóch stron repliki - u mnie trochę chybotliwy z jednej strony. Kolba stabilna zarówno rozłożona jak i złożona. Przyrządy celownicze regulowane - metalowe - brak zastrzeżeń. Minus to na pewno magazynek (z białą zębatką do podkręcania) nieciekawie wykonany ale podaje kulki bez problemu. Bateria to Ni-MH a to już plus, ale za wcześnie by powiedzieć coś więcej, ładować ja nalezy około 6,5 h. Metalowa komora Hop - UP i wygodna regulacja to zdecydowanie następny plus, chińska gumka spisuje się dobrze. Z repliką otrzymujemy też pseudo zawieszenie taktyczne, gogle - sprawdzałem na 400 fps z pół metra niewielki ślad - wyglądają na wytrzymałe i co trzeba przyznać nie parują mocno ( odpowietrzniki) no i oczywiście ładowarkę. Ja od razu dodałem otwarty kolimator z 11 stopniowa regulacją jasności (koszt ok 200 zł), rączkę na dolną szynę RIS (koszt około 35 zł) i celownik laserowy. Replika nabrała oczywiście dużo poważniejszego wyglądu (wygląda zaczepiście). Po regulacji kolimatora padły pierwsze strzały! Zasięg zbliżony do mojej MP5 (380 fps) z CA. Trzeba przyznać że strzela ładnie i nic tam w środku nie rzęzi. Strzelałem z Blasterów 0.2 moc i zasięg naprawdę zadowalający, celność i moc też. Z szybkostrzelnością gorzej, na mojej baterii 9,6 było lepiej (nawet dużo lepiej). Nie wiem jak środeczek ale na pewno jest plastykowa dysza, szkielet gb v3 wygląda porządnie ale to tylko moja opinia (zajeździłem już dwa wzmacniane firmowe gb a też wyglądały porządnie). Jakość kabli nie najgorsza. Ogólnie MOJA ocena pozytywna - 7,5 na 10!

Link to post
Share on other sites

wczoraj przyszła repczlika, naprawdę miłe zaskoczenie. Wizualnie - bomba, jakoś tworzywa porównywalna z G36 od CA, przyjemnie ciężka, metalowe, porządne risy, nic się nie chybocze, nic nie trzeszczy, jedyny mankament to stukająca pokrywa wyrzutnika łusek ( jest lekko luźna i przy machaniu bronią lata ). Hop up metalowy i wygląda na jednoczęściowy. Testy bojowe zapodam w niedzielę :)

Link to post
Share on other sites

powinna wejść...bo zmiana baterii na 9,6 to pewnik. Broń zadziwia zasięgiem, jak na krótką lufkę to kulka leci dalej niż ze stocka m15 Rifle Ca lub Famasa marui. Celnośc - to już taka sobie, na odcinkach większyć niż 30 metrów duży rozrzut. Przyrządy celownicze jak dla mnie troche nisko, z winy gogli ( bolle commander ) mialem problem z celowaniem, za to celowanie przez kolimator - cud miód i orzeszki. Jedynym mankamentem jest ROF, ktory jest na batce 8,4 dolaczanej w stocku żałośnie niski, jeśli ktoś jest przyzwyczajony do krycia terenu serią srodze się zawiedzie. Reasumując

Plusy:

- Zasięg i moc!

- wykonanie repliki

- cena!

- fakt, że to UMP :)

in minus :

- na dalsze odleglosci słaba celnosc ( ale to pm, nie snajperka w koncu..)

- hi cap w stocku zamiast normalnego magazynka

- koniecznosc wymiany batki na 9,6 z powodu tragicznego ROF

 

Czy ktosbedzie w stanie mi wyjasnic, czemu Krakmani pozalepiali wszystki znaczki buble igle i na kartonie, i na replice ?

Link to post
Share on other sites

Bateria Stick 1400mAh Intelekt jest o około 2-3mm dłuższa od Sticka zwykłego 9,6 posiadającego 8 ogniw. (czyli tych 600mAh , mam dwa takie, przy okazji na sprzedaż tanio )

 

Czy mógłby ktos kto posiada UMP DE sprawdzić czy wbiła by bateria o jedno i troszkę ogniwo dłuzsza batka do body ? (za pomocą miary lub czagoś długosci ogniwa standardowego)

 

Pozdrawiam

BaUEr

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...