Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

 

Chciałem się doradzić drogich maniaków czy okulary SPECS (Special Protective Eyewear Cylindrical System) są godne uwagi tzn. jak z ich wytrzymałością i podatnością na parowanie. Potrzebuje kupić okulary, a mam jakieś 100zł. Szczególnie zależy mi na opiniach osób które korzystają z tych okularów.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Mam jeszcze pytanie - a co z ergonomia - jak ma sie ich kształt do facjaty - tzn czy przylegają dobrze i jak to jest po bokach z przyleganiem i osłanianiem oczu bo tak na zdjeciach to wyglada mi to podejrzanie

 

Mam dylemat:

 

http://www.allegro.pl/item392149699_okular...ki_59_pln_.html

 

czy moze jednak polecane przez wielu i-vo:

 

http://allegro.pl/item397004313_uvex_i_vo_...ej_okazja_.html

Link to post
Share on other sites

SPECS w tej cenie? Bierz i się nawet nie zastanawiaj. Po małej przeróbce z użyciem dołączonego do zestawu paska i ściągacza dostępnego w każdej pasmanterii trzymają się twarzy porównywalnie z goglami. No i są pancerne. Według producenta wytrzymują ostrzał ze stalowej kulki kal. 12 (chyba;p) wystrzelonej z prędkością 650 fps.

 

Osobiście używałem zarówno i-vo jak i SPECSów. SPECS zapewniają nieporównywalnie większy komfort psychiczny. A i-vo? Toż to ledwo szybka o wytrzymałości klasy F. Jakieś 500 fps z pewnością wytrzyma, ale wiadomo - wypadki się zdarzają, a debili nie sieją. No a ponadto na ochronie oczu nie warto oszczędzać. Jednak na te SPECSy jakaś promocja chyba jest.;]

 

http://www.olive-drab.com/od_soldiers_gear_eyewear_specs.php

 

Więcej informacji o SPECSach.

 

 

EDIT: W kwestii regulacji i przylegania - SPECS posiadają regulowane zarówno zauszniki (długość i kąt nachylenia) oraz noski (większy/mniejszy kąt pomiędzy nimi). W i-vo regulowane są jedynie zauszniki. Tak więc z przyleganiem nie ma tutaj specjalnego problemu

Link to post
Share on other sites

Z tym przyleganiem to też może źle sie wyraziłem - bo interesue mnie to też jakie one są w praktyce szerokie po bokach - tzn czy patrzac na profil użytkownika powierzchnia twarzy wokół oczu też jest dobrze osłonięta - bo na zdjęciach to mi to tak średni wygląda

Link to post
Share on other sites

Ja swoje wyregulowałem i przylegają wyśmienicie. Ale jak mówi Wukasz, przyleganie to sprawa indywidualna. Z kolei US Army twierdzi, że

 

The SPECS are designed to accommodate the 5th percentile female to the 95th percentile male in two sizes, regular and large.

 

Więc decyduj sam. U mnie w i-vo szpary po bokach były o wiele większe.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Kupiłem niedawno SPECSy, więc może podzielę się moim małym doświadczeniem:

1. Kwestia parowania. Nie wiem czy mają jakąś powłokę antifog, ale nawet jeśli lekko zajdą parą po "obrzeżach" (wiecie co mam na myśli? :P ), to i tak szybko para schodzi. Więc tragedii nie ma.

2. Wytrzymałość. Po postrzale z ponad 500 fps zostało mikroskopijne wgniecenie, z zewnątrz niewidoczne. Po strzale z tej samej repliki, na okularach G&G zostało małe pęknięcie (nie na wylot oczywiście).

3 Przyleganie. Co prawda, jak już wspominano, to kwestia bardzo "osobista", to z pewnością duża możliwość ustawiania okularków pozwoli na dostosowanie ich do swojej facjaty. Sam mam dość szkaradną mordę :P i miałem problem z dobraniem okularków, np. I-VO jakoś leżeć nie chciały. Ze specsami nie mam problemu.

 

No i oczywiście na + trzeba zaliczyć to, że obecnie za 5 dyszek dostajemy: 2 szybki, 2 pary zauszników, pasek, no i lanserski pokrowiec :) . Czyli "full serwis" za śmieszne pieniądze.

Od siebie polecam.

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Kierując sie poradami innych kupiłem okulary specs od zielonejpantery - po przestrzelaniu z odległości 30cm z repliki 430 fps pojawiła sie wgniecenie które pod światłem dawało charakterystyczną pajęczynę. Można ich używać czy już zamawiać nową parę?

Link to post
Share on other sites

No to nie wiem, ja mam swoje sprawdzone, nie raz oberwały z kilku metrów (z replik właśnie 400-450fps) i nic im nie jest, nie ma żadnych pęknięć, pajączków etc.

 

Jeżeli to co piszecie to prawda to widzę, że szykuje mnie się wydatek spory.

 

 

 

I bynajmniej nie jest mi do śmiechu prosząc o zdjęcia bo gdyby się okazało, że rzeczywiście specsy są takie liche to oznaczałoby to, że od 2 lat narażam swój wzrok.

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Co herezje Vender ? strzelałem ostatnio do Specsów z 410 fpsów i widać było pęknięcia na szybce, jak opisuje kolega wyżej.

 

To ciekawe co piszesz. Biegałem w SPECSach bardzo długo i nie miałem z nimi problemów. Teraz rozglądam się za jakąś alternatywą i trafiłem na ten temat. po przeczytaniu twojego posta zrobiłem test.

 

SPECS z lutego 1999(wg napisu na pudełku, szybka przezroczysta, 3x strzał z "przyłożenia" replika SWD AEG chronowany 530fps( na kulkach 0,20g) strzał oddany kulką 0,36g madbull

 

Szybka minimalnie wklęsła w miejscu strzału, brak pęknięć, jednak miejsce w które trafiła kulka zniekształca teraz nieco obraz.

Link to post
Share on other sites

To ciekawe co piszesz. Biegałem w SPECSach bardzo długo i nie miałem z nimi problemów. Teraz rozglądam się za jakąś alternatywą i trafiłem na ten temat. po przeczytaniu twojego posta zrobiłem test.

 

SPECS z lutego 1999(wg napisu na pudełku, szybka przezroczysta, 3x strzał z "przyłożenia" replika SWD AEG chronowany 530fps( na kulkach 0,20g) strzał oddany kulką 0,36g madbull

 

Szybka minimalnie wklęsła w miejscu strzału, brak pęknięć, jednak miejsce w które trafiła kulka zniekształca teraz nieco obraz.

 

Ja bym się bał mimo wszystko z takimi chodzić, ale nie po to tu jestem. Zwracam uwagę na post poprzedzający Twoją wypowiedź, a raczej jego datę :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...