Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4a1 FULL METAL boyi - tuning


Recommended Posts

  • Replies 316
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam!

Dziś bawiłem sie z GB w emce boya.

Wymieniłem najpierw głowice tłoka ze standardowej(radze umieścić ja w jedynie słusznym miejscy czyli smietniku) na taka : http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1146

 

Sprężyne na normalną (stockowa jakaś strasznie gruba i regularna) : http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2289

 

Prowadnice sprężyny na metalową G&G.

 

Skutek.

ROF jak najbardziej jest właściwy (9,6 1400 Sanyo)

Nawet na stockowej baterii karabin w miare strzela.

Co do zasiegu czy zmiany mocy przeprowadziłem test puszki.

Testowałem na puszce po tigerze i po piwie(warka).

Ale ze tiger nie stawiał oporu zamieszczam wyniki testu z puszka po piwie.

th_22743_S5001972_122_97lo.JPG

Jak widać bez problemu kulka przeszła przez obie scianki puszki.

 

th_22746_S5001974_122_372lo.JPG

 

Natomiast denko stanowiło już przeszkode nie do pokonania.

 

Według wyznacznika z redwolfa ( http://redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/...ail?bulletID=34 ) wychodzi jakieś 350-370 fps. Strzały wykonywane z odległości 5 cm.

Oczywiście używałem kulek 0.20g.

Link to post
Share on other sites

witam

jestem posiadaczem m4 S full metal boyi zakupiłem ją w gunfire. Po długich rozmowach z serwisantem Luckiem dowiedziałem się że gumka HU Guardera nie koniecznie pasuje do Boyi ponieważ jest o wiele cieńsza ścianka niż oryginał co powoduje gorszy efekt niż oryginał. Mówię o tym bo ja jej nie wymieniałem ze względu na tą wiadomość no i zaczynam szukać gumki HU o takiej samej ściance by lepiej była uszczelniona a nie za luźna jak Guardera w Boyi

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Co myślicie o takim zestawie:

 

M4A1 Full Metal Boyi +

Lufa precka MADBULL +

Gumka silikonowa SYSTEMA +

Sprężyna hm... 110 lub 120 MadBull lub G&G.

 

Bateria oczywiście stock:( Kasy nie mam już więcej... :P

Chodzi mi szczególnie o zwiększenie zasięgu i skupienia(gumka i precka), a także na żywotności. Chciałbym, aby ta sprężyna (nowa którą kupię) była taka sama lub ciut mocniejsza od stocku, ale żeby tak nie obciążała tłoku... Mam nadzieję, że doradzicie coś sensownego... Chodzi mi koniecznie o sklep specshop.pl(tutaj mam zamiar wszystko kupić). Odpowiedzcie szybko... To napisze wam sprawozdanie za kilka tyg. jak sie sprawuje itp:D hehe..

Edited by diablos993
Link to post
Share on other sites

Kupuję na specshop.pl, ale bez wymiany sprężyny. Sama precka + hopek:) I dodatkowy akumulator(od kolegi używany 600mAh, powinien wystarczyć na taki mały zapas). Sprężynę, tłok i głowicę tłoka wymienię po końcu gwarancji, albo jak się sypnie:D Aha.. ta gumka Systemy podobniesz lepsza od GUARDERA? Jeżeli nie to jest chociaż mniej-więcej na tym samym poziomie co GUARDER?

Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie - wymieniałem w tej replice w ASGshopie na standardowe tam guardery i ma naprawdę dobrą "przeciwzamarzalność", natomiast w np. AK VFC po tuningu z wmontowaną gumką systema zawodziło przy niskich temperaturach, więc nie zgodziłbym się do końca :)

Link to post
Share on other sites

I tak sprężynki nie będę wkładał narazie bo nawet przy kupnie od razu ze sprężyną(i od razu z montażem w sklepie) tracę gwarancję:( Więc odpada... Gumkę jednak wezmę SYSTEMY zobaczymy...

 

P.S. Rof na tej sprężynie stockowej nie jest wcale taki świetny... no, ale tak się spytałem, żeby zobaczyć co mi doradzicie:D

Link to post
Share on other sites

Kurw.. jest jeszcze jeden problem. Podobniesz jest niestandardowa komora hop-up? O_O I gumka Guardera jest luźno przez co słabiej strzela(nieszczelne). Czy to prawda? :(((

 

Komora Hopup w DiBoysach jest jak najbardziej standardowa.

My wstawialiśmy gumki Systemy i wszystko pasuje. Możliwe że silikonowa Guardera jest grubsza, ale trudno powiedzieć czy rzeczywiście jest luźna.

Link to post
Share on other sites

Kupić czarną sststeme silikonową ale broń Boże, nie na specshop.pl. Mają jakiś tańszy model/tańszą wersję/a cholera wie, kosztuje toto 22 zeta i własnie z tym mam problemy. Kolega kupił na asgshopie (za 28 złotych bodaj) i nie ma żadnych problemów. Więc albo z asgshopu albo ze zbrojowni (tam mają to samo).

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem tą czarna systeme właśnie na specshopie i nie mialem jak dotad zadnych problemow w nizszych temperaturach. Moze poldeck trafiłeś na jakiś felerny model (stary czy co), u mnie naprawde dziala swietnie (jakies 340 fps) w m4cqb z boya(z boya w GB zebatki zostaly :P).

 

A z ciekawostek , po wymianie dyszy trzeba odsunać komore hopa od GB jakies 1,5mm bo w przeciwnym wypadku nie podaje kulek, wina niestandardowej komory(krótsza jest niż normalne).

Edited by ravic
Link to post
Share on other sites

A z ciekawostek , po wymianie dyszy trzeba odsunać komore hopa od GB jakies 1,5mm bo w przeciwnym wypadku nie podaje kulek, wina niestandardowej komory(krótsza jest niż normalne).

 

Wcale nie. Po prostu źle złożyłeś replikę. Ja wsadzałam do DiBoysa bore-up Systemy, dyszę G&G i dyszę Guardera i wszystko działało jak należy.

Komora hopup wcale nie jest krótsza!

Link to post
Share on other sites

A to może wina jednak dyszy, bo włożyłem dysze CA.

A co do złego złożenia to napewno wszystko jest OK ponieważ działa, a sama musisz przyznać, że nie da sie źle założyć dyszy tak by działała :P .

 

Niedługo bede miał w łapach komory G&P i CA to wykonam dokładne pomiary.

Edited by ravic
Link to post
Share on other sites

No to teraz już w ogóle nie wiem co robić:P Jest taki problem:

Kupować wszystko na SPECSHOP.PL, ale tutaj PODOBNO jest coś nie tak z gumkami SYSTEMY czy kupować na ZBROJOWNIA.COM.PL ? I jeśli na ZBROJOWNIA to brać SYSTEMĘ czy GUARDERA? Bo już nie rozumiem was.. raz mówicie SYSTEMA, drugi raz, że GUARDER później żeby nie z SPECSHOPU.. Więc czekam na konkretną odpowiedź teraz:)

pozdro

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...