Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[AEG] Karabiny wyborowe seria SR (GB v2 Long)


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 278
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

ale wg mnie to nie ma sensu..

Czemu nie ma sensu? Podobno komora hopupu jest bardzo ważna. I dla zasięgu. I po to by za każdym razem było tyle samo FPS.

Podobno TM robi najlepsze komory Hop up. Więc co, nie sprawdzą się? King Arms jest lepsza?

 

BTW, jak dobrać komorę hop up, żeby nadawała się do danego karabinu? Rodzaje Gearboxów kumam. GB 2, GB 3, GB 2 long. A jak to jest z komorami hop up. Też są jakieś standardy?

Link to post
Share on other sites

W fenomenie TM nie chodzi o jakąś specjalną budowę poszczególnych części, a o ich wzajemne spasowanie, co daje nam idealną szczelność.

Z tego co pamiętam to komory emkowe TM są dwuczęściowe, więc nie bardzo ją dopasujesz do SR25.

Link to post
Share on other sites
Też są jakieś standardy?

Są, do każdego rodzaju broni masz odpowiednią komore hop-up

ich wzajemne spasowanie, co daje nam idealną szczelność.

Dobrze powiedziane, ja mam KA, jak większośc posiadaczy SR-25 i jest bardzo szczelna, w swoim jak mi kulka utknie w lufie, co zdarza sie niezmiernie łatwo to tłok pod naporem sprężyny 300% nie dojdzie do głowicy cylindra, juz raz tak raz go zmieliłem(aluminiowy od psg-1)

Link to post
Share on other sites

Mam pewien problem, użytkownicy SR25/CA25 piszą że używają normalnych dysz do AUG DF. U mnie zastosowanie takiej dyszy skutkuje brakiem podawanie kulek ( dysza blokuje kulki ). Chyba że ulegnie ona skróceniu na tokarce.

 

Wymieniałem popychacz, komory rożne stosowałem lecz wynik ten sam. Jedynie co pomagało to oddalenie komory od GB ale wtedy traciło się na szczelności i wynik oscyluje w granicach 580 fps i jest niestabilny. Już sam nie mam pomysłu jak rozwiązać problem aby móc zastosować dyszę której nie muszę skracać na tokarce i uzyskać stabilność fps.

 

Ile wam komora w komorze wystaje gdy jest w pozycji że już bardziej do GB się nie może przytulić ;) ?

 

 

Zrobiłem jeszcze jeden test. Popychacz od g&p i dysza DF AUG Plastik nie skrócona - podaje kulki tylko skoki fps no i słaby wynik :/.

 

W asgshopie mieli chyba problemy z oryginalnym popychaczem CA i widać że jest lekko przypiłowany co powoduje że dysza za bardzo się wpychała w komorę.

Link to post
Share on other sites
Jak zagwarantować siłę snajperki generalnie wiadomo. Jak zapewnić celność poziomą mniej więcej też. A jak zagwarantować w snajperce to, by za każdym razem dawała tyle samo FPS?

 

Dobre pytanie.

 

Ciekawi mnie jak niektórzy piszą że na sprężynie m170 w SR25/CA25 maja powtarzalność +/- 2 fpsy. Co bym nie robił u mnie jest to znacznie więcej .... . Do m140 nie mam z tym problemu ( czasem coś tam odskoczy bardziej ale z reguły jest stabilne).

 

Wszystkie tricki pisane na tym forum stosowane. Komora sztywna, gumka systemy/kmhead niebieska, teflonfixy, lufa kmhead 650 / prometheus 650mm 6.03, wymieniony zestaw głowica SYSTEMA-cylinder DF -dysza DF a skoki czasami nawet 15-20 fps :/. Jak bym nie składał to trudno o perfekcje. Kulka leci, trafić na te 70-75 metrów da się ale widać że czasem trzeba np 5 strzałów. Pomiar na chrono Xcortech i kulki 0.20 Excel. Z chęcią oddał bym komuś karabin aby zerknął co nie tak, albo dorwał taki perfekcyjny karabin do przestrzelania.

Link to post
Share on other sites

Przebieg - I na nowej i na takiej co ma z 500 kulek efekt marny ;) czyli straszne skoki.

 

Czasem się zastanawiam czy ludzie nie idealizują, bo mam dostęp do innego CA25 i tam też są skoki fps ( karabin bez wieś-modyfikacji - konfiguracja dla m170 prosto z asgshopu).

Link to post
Share on other sites

Przy założeniu że układ -> Dysza->komora-> lufa jest idealnie uszczelniony (nie teflonfixem czy innym pieruńskim ciaciarajstwem tylko klejem silikonowym)

 

Cała sprawa Panowie, (przynajmniej u mnie), tkwi w doborze o-ringa na głowicy tłoka oraz jakości cylindra.

 

Tłok(a konkretnie rozszerzająca się pod wpływem pędu uszczelka) nie może stawiać podczas ruchu dużego tarcia, bo obniża to FPS'y i powtarzalność. Należy dobierać oring w zależności od sprężyny jaką montujemy .

Tłok powinien chodzić luźno, a szczelność "łapać" dopiero podczas bardzo gwałtownego i szybkiego ruchu. Przy M170 optymalnie jest, kiedy w rękach nie jesteśmy w stanie stworzyć "strzykawki".

 

Nie polecam też cylindra z G&P -> wymiana na DF"a do PSG-1 dała znaczną poprawę osiągów.

 

W skrócie -> kombinować panowie z O-ringami na tłoku i cylindrem.

 

Nie zaszkodzi też spodkładkować sprężynę, w końcu sprężyny montujemy jak do V.2 a nasz GB jest o te 3 cm dłuższy ;-)

 

I Tylko sprężyny Guardera ;-)(

Edited by mk29
Link to post
Share on other sites

Cała sprawa Panowie, (przynajmniej u mnie), tkwi w doborze o-ringa na głowicy tłoka oraz jakości cylindra.

 

No właśnie gonie z o-ringami cały krk przeleciałem i grubość to 2,5 lub 3,0 co jest za małe albo za duże - szukam jakiegoś 2,7.

 

Nie zaszkodzi też spodkładkować sprężynę, w końcu sprężyny montujemy jak do V.2 a nasz GB jest o te 3 cm dłuższy

 

No w sumie może coś to pomóc bo sprężyna będzie jakby bardziej dopasowana.

 

Komorę mam nasmarowaną od spodu smarem teflon + silikon potem taśma teflonowa i na t oklej silikonowy ( silikon uniwersalny).

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam was Panowie :)

W mojej eSeRce poszedł tłoczek i środkowa zębatka, więc postanowiłem zrobic generalny tuning :

Czy lepiej kupić to cudo http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1440 , wsadzić silnik PeJota, sp140/sp150, głowice od borka guardera do m16, dysze mosiężną DF BORE UP do AUGa i cylka BORE UP DF do GB przedłużonego ?

Czy może kupić oddzielnie zębatki, tłok itd. ?

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

 

PS Czy dowolna prowadnica dedykowana do GB V2 podejdzie do V2 LONG ?

Link to post
Share on other sites

Zgodnie z tym co wyczytałem tu na forum

 

sama sprężyna M150 daje około 500 FPS

sprężyna M170 daje około 570 FPS

 

Bore UP podwyższa o około 30 - 40 FPS,

tak samo long Gearbox dla równego rachunku 30 FPS

i przedłużona preclufa też 30 FPS.

 

To jaki jest maksymalny potencjał M150 jeśli wszystko jest uszczelnione, "wydłużone",

lufa ma 650 mm itp?

Link to post
Share on other sites

Bardziej niż na moc stawił bym na skupienie, za dużo powietrza w cylindrze spodowuje, że kulka która opuszcza lufe dostaje podmuch powietrza kt ory nie zdążył się rozprężyć w lufie, musisz sprawdzic gdzie masz lepsze skupienie czy bez czy z BU

przy M150 będziesz miał ok 550fps

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...