Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[AEG] Karabiny wyborowe seria M14 (GB v7)


Recommended Posts

  • 1 year later...
  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

M14

 

 

--------------------------------------------------------

Opis ogólny

Baza

M14 Tokyo Marui - OD stock

 

Modyfikacje

Szyna montażowa górna Pro Mag 4' (przeznaczona do wersji ostrej)

Bakelitowa osłona lufy (od wersji ostrej)

Popsuty selektor (bez względu na ustawienie działa tylko w trybie półautomatycznym)

Paintjob

 

Używany akumulator

Liczba ogniw / napięcie: 10 ogniw/ 12V

Pojemność: 1400 mAh

Oznaczenie producenta: Intellect

 

Osiągi

Prędkość wylotowa (na 0.20g): 530fps

Szybkostrzelność: tylko tryb półautomatyczny

 

Gearbox (Upgrade)

Napęd

Sprężyna: SP 150 [Guarder]

Szkielet: stock

Zębatki: Double Torque do gb v7 [Prometheus]

Łożyska: ślizgowe, stalowe, hartowane 6mm [G&P]

Silnik: Turbo 3000 typ krótki [iCS]

 

Zespół cylindra

Wzmocniony, uszczelniony zestaw zestaw cylindra NB do M14 [Guarder]

Łożyskowana prowadnica sprężyny do gb v7 [Guarder]

Tłok: Poliwęglanowy, standartowe zęby, typ uniwersalny [Guarder]( wymaga skrócenia wypustki tuż przed głowicą tłoka)

 

Inne

Brak bezpiecznika, skrócone kable

 

Zespół lufy

Lufa wew.: 6.03 długości 500mm [Prometheus]

Komora HU: stock

Gumka HU: silikonowa, czarna [MadBull]

Dystanser: trapezowy [MadBull]

 

Akcesoria

Optyka: 3-9 x 40 IR MilDot + osłona przeciwsłoneczna [Guarder] ( w przyszłości zostanie zastąpiona repliką lunety Leupold Mark IV M3 w celu zgodności z rekonstrukcją)

Montaż: niski [Leapers]

 

 

Komentarz

Do gb v7 zębatki o największym przełożeniu to Double Torque Prometheus-a, co znacznie utrudnia zamontowanie mocniejszej sprężyny niż SP150 (przy SP 160 nawet na silniku Systema Magnum reakcja spustu jest bardzo powolna a bateria pozwala na wystrzelenie tylko kilkudziesięciu kulek).

Drugi problem to komora HU w M14 TM, która co prawda jest naprawdę rewelacyjna, jednak wymaga dedykowanych do M14 luf ( standartowe do AEG nie pasują).

Trzeci problem to brak na rynku jakiegokolwiek zestawu bore-up do M14

 

Replika tuningowana w Gunsmith.pl

 

Replika przemyślana zarówna jako broń strzelca wyborowego drużyny jak i snajpera. Inspiracją była M14 Randiego Shugarta przedstawiona w filmie Black Hawk Down (jest tam również M14 OD stock z paintjob-em, różnica jest w paintjob-ie, zamontowanej w replice lunecie zamiast kolimatora Aimpoint M68 oraz śrubie w montażu lunety :) )

Replika używana do rekonstrukcji 1st SFOD z okresu 1990-1995

Edited by Wolfi
Link to post
Share on other sites

#Hawk14:To chyba nie było do ciebie z tym kotletem...

 

Jaki masz przebieg na m150? jakieś problemy ze szkieletem? wydaje mi się że przy 12v systema magnum powinna pociągnąć m160-m170 przy dobrym rofie... ale to taka moja subiektywna ocena...

A co do luf to km-head robi podwójne wypustki na blokadę w HU w lufach, tak jak od jakiegoś czasu DF, a te km-head'y to dobre lufy są (widziałem taki bajer w lufie 650mm więc wydaje mi się, że gama wyboru jest szeroka):D

 

 

Pozdrawiam Wojdatuz

 

edit: co do szkieletu michalll mnie ubiegł :D

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

Co do kotleta to chodziło o kolegę piszącego posta przed tobą :). A jeśli chodzi o malowanie to przyznaje sie do winy nie wiedziałem, że o to ci chodzi( myślałem o seryjce) . Przepraszam za OT.

 

Jak widać nie łapiesz kompletnie zasad panujących w tym dziale...

Temat ten został założony jak większość przez Moderatora (Jcka Pirata) w dniu w ktorym ruszyła reorganizacja działu. Do dziś nikt tu nie wrzucił opisu repliki M14 napisanego zgodnie z założeniami i przyjętym schematem opisu. Tak więc zanim next time zaczniesz się ciskać o odgrzewanie czegoś to zapoznaj się z zasadami panującymi w danym dziale OK?

thor_

Link to post
Share on other sites

Ostatnio przez pracę nie mam za bardzo czasu odpisywać ale:

 

- zdjęcia porobię jutro (14,12) na strzelance- choć tuning zewnętrzny repliki nie jest jescze zakończony .

 

- sprężyna SP150 została wstawiona w tym tygodniu stąd też brak dokładnych testów 'balistycznych' ( te porobię w tygodniu przyszłym bo mam sporo wolnego),

Wcześniej zamontowana była sprężyna SP140 ( dająca 490 fps w mojej replice) na niej szkielet przeżył ok 1000 kulek- zero śladów zużycia na częściach.

 

- zębatki double torque to przecież odpowiednik torque up np.Systemy czy CA co daje po prostu zbyt małe przełożenie.

 

Linki do części pozamiesczam jutro lub w przyszłym tygoodniu. Części organizowałem z kilku sklepów ( Asgshop, Capri i Gunsmith)

 

@Wojtaduz dzięki za info o lufach - zielonego pojęcia o tym nie miałem.. i tak ma jescze dojść tłumik OPS więc kto wie :)

Edited by Wolfi
Link to post
Share on other sites

- Fot nie zrobiłem, po prostu rozgrywka była na tyle intensywna że nie było czasu

 

- hop-up działał dobrze dopiero za 2-3 strzałem ( najprawdopodobniej przez dzisiejszy mróz), przyznam jednak że zasięg i celnosć repliki po wstawieniu SP150 jest imponująca - nie miałem jednak jak zmierzyć

 

- biorąć pod uwagę skupienie stwierdzam że... inna lufa nie ma sensu.

 

- magi (1 low cap TM + 3 low capy Deep Fire) mają problem z podawaniem ciężkich kulek w magach ( 0,33 warrior )- musiałem używać 0,3 GFC więc kulek niezbyt dobrej klasy, niedługo dojdą biovale 0,3 to powinno rozwiązać problem

 

- replika przeżyła dziś bardzo intensywne przestrzelanie (ok 1000 strzałów - głównie za sprawą regulacji hopa, lunety i zabawy z niepodającymi magami... potem batka mi padła ) na nowej sprężynie - GB śmiga jak należy.

 

- Tak jak pisałem w temacie o upgradzie M14 TM - spotkałem sie wcześniej z dwoma M14 TM po mocnym tuningu ( jedna z MS150 w gunsmith, druga z SP150 na airsoftretreat). Obie miały stockowe szkielety GB TM - po prostu jest on dość pancerny.

 

- W środę zrobię mały teścik na Biovalach z mierzonym zasiegeim, skupieniem i zamieszczę wyniki. Postaram się machnąć jakieś fotki

 

Lnki do części

 

zestaw cylindra

http://www.gunsmith.pl/p/pl/gd-pt-ge0346/w...4.html#products

 

tłok

http://www.gunsmith.pl/p/pl/gd-pt-ge0404/w...k.html#products

 

prowadnica sprężyny

http://www.gunsmith.pl/p/pl/gd-pt-ge0508/w...7.html#products

 

sprężyna

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3377

 

łożyska

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=811

 

zębatki

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2287

 

silnik

http://madonion.eu/Silnik_Turbo_3000_krotki_p299.html

 

lufa

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=1054

 

gumka + dystanser

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=622

 

optyka

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=753

Link to post
Share on other sites

Zmieniłem gumkę HU na Systemę, a kulki na biovale 0,3. Zasięg skuteczny podskoczył, problemy z podawaniem kulek zniknęły. Zasieg skuteczny jest... bardzo duży (nie wiem dokłdnie nie mierzyłem a nie chcę 'gdybać'.

 

Zauważyłem że kulki na granicy zasięgu są dość podatne na wiatr - jak do tej pory branie szybkiej porawki i ponowny strzał (i tu wyraźnie widzę korzyść z posiadania repliki z semi - auto zamiast sprężyny) załatwia sprawę, ale zastanawiam się nad cięższymi kulkami.

 

Co od fotek i mierzenia - miałem wszystko zrobić na dzisiejszym ekipowym treningu ale.. treningu w końcu nie było (niektórzy z nas w pracy bo handlowa niedziela).

Link to post
Share on other sites

Witam

Chciałem na początku zrobić z M14 TMa coś na wzór M21, czyli oszynować i mocno stuningować. Jednak konwersje troche są drogie.

Wpadłem na tą replike: http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...AEG-37_srch_m14

Ktoś tą replike widział/trzymał/czytał o niej? Jest kompatybilna z TM?

Chodzi mi głownie oto, czy da się ją łatwo stuningować jakimiś FTK, czy da sie wstawić komore HU od TM'a itp.

I ile może potrwać zmiana statusu na wgc ze special offer na... naprzykład.. in stock? :)

 

Replika kusi ceną identyczną jak TM'a, a jest oszynowana, takjakby 150 dollarow już jest w kieszeni na starcie...

 

Dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

@Kudlaty-GR

 

M21 to M14 bez selektora ognia (zablokowana na semi)

 

 

dokładnie - to jest M21 http://www.snipercentral.com/m21.htm z wygladu zewnętrznego różni sie jedynie brakiem selekktora.

 

To co pokazałeś to replika M14 EBR a nie M21.

 

W opisie tej repliki masz napisane że posiada 'Custom Metal Gearbox' natomiast wersja M14 od TM 'Gear Box - Version 7'. Wygląda więc na to że nie są one kompatybilne - najlepiej jednak byłoby dorwać kogos kto może coś więcej powiedzieć o GB w tej replice ( może np jest kompatybilna z cześciami do G&G). Ewentualnie wyślij maila do wgc.

Edited by Wolfi
Link to post
Share on other sites

Szczerze mowiac M14 EBR moze i fajnie wyglada, ale wizalem do reki i odrazam. Ze wzgledy na orisowanie frontu, na to ze batka jest na froncie. i brak przeciw wagi w postaci kolby (tylko preciki ;) ) karabin strasznie leci na lufe i po dluzszym okresie czasu jest bardzo niewygodny. Jezeli mialbym doradzac to standardowom M14. i albo zrobienie DMRa albo orisowanego M21

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Moja 14 przy M150 lata na 8,4V całkiem nieźle (3 średnie jebanki w czasie 3 tygodni na jednym ładowaniu zimą). Weź wywal tego intelecta - zapakuj porządne, duze ogniwa i tyle.

 

Silnik stock, łozyska slizgowe, zębatki i inne flaki tez promyka dołożone w trzecim etapie. Dolożone dwa mosfety.

 

Szkielet Marui wypluł odpowiednio:

3 tys kul stock

20 tys kul PDI 150% (tłok bez śladów zuzycia)

5 tys kul PDI 190%

tysiąc kul M150 (dopiero tutaj wyłączono opcję auto)

Trzyma nadal, a replika będzie rozbudowywana dalej.

 

Silnik TM i plastikowa komora HU też się trzymają.

 

Cały czas szukam odpowiednich ciężkich kulek.

 

Replikę mam ponad dwa lata, jedyne problemy jakie napotkałem wynikały z brudnej lufy lub niedosmarowanych magów. Znalazłem swojego świętego Gralla.

Link to post
Share on other sites

Moja 14 przy M150 lata na 8,4V całkiem nieźle (3 średnie jebanki w czasie 3 tygodni na jednym ładowaniu zimą). Weź wywal tego intelecta - zapakuj porządne, duze ogniwa i tyle.

 

Zastanawiam się nad ogniwami Li-Po. Ze względu na wielkość i osiągi powinny być najlepszym wyjściem. Powiedz mi jeszcze jakich mosfetów używasz.

 

Kulki - ostatnio używam Biovali 0,3 - są niezłe lecz nie jest to jeszcze optymalne wyjście.

 

Ostatnio na mrozie pękł mi przerywacz - do czasu następnej wypłaty mam tylko full-auto.

Edited by Wolfi
Link to post
Share on other sites

IRF3703 jeśli dobrze pamiętam. Ale to te przedstawiane na Airsoft mechanics wraz z rysunkami i schematami. Dwa takie są i przy PDI150% na 8,4V Rof był prze kozacki. Nawet przy dłuższych seriach lekko się tylko ciepły robił. Kabelki modelarskie fi-1,5mm, bez bezpiecznika i standardowa złączka zastąpiona modelaskimi złoconymi bananami. Wszystkie szczegóły przekładają się na końcową bardzo dobrą wydajność całego układu.

 

Czas reakcji na spust, przy M150, jest ciut lepszy jak w stockowych emkach, ale nieco chyba za słaby, przy PDI190% można było bezproblemowo strzelać szybkimi dubletami. Teraz (m150) czasem się przytnie. Przyzwyczaiłem się do dużo lepszej reakcji i dubletów wiec zapewne replika otrzyma nowy reaktor w postacji 9,6V RC Sanyo chyba ze silnik turbo okaże się lepszym rozwiązaniem (przy ogniwach typu SC jest ciasno w kolbie). Ktoś porównywał zyski i straty wynikające z jednego lub drugiego rozwiązania (zębatki double torque)?

 

Przerywacz również wzmocniony - wymieniony tak na wszelki wypadek. ;-)

 

pozdr.w.

Edited by RAI wilku
Link to post
Share on other sites

Czytając opinie dwóch użytkowników można dojść do wniosku, że ta replika jest jakaś "specjalna". Tzn. poważnie nie mieliście żadnych kosztownych usterek na tych 500-530 fps?

 

Dla mnie to ciekawa propozycja, za około 2200 zł (patrząc na ceny wgcshop.com) można zrobić sobie świetny (wykonanie + ten TMowski hop-up-z tego co czytam jest jakiś "megasuperwypaśny") karabin para snajperski, a nawet jakby się uwziąć to o osiągach sprężynowej snajperki...

 

Ciekawe jak to jest...

 

Wychodzi, że potrzebne są "jedynie":

 

M14 od TM (logiczne).

Zestaw zębatek prometheus (czy jakoś tak)

Tłok systemy

Cylinder G&P

Sprężyna M150 Guarder

Precu lufka [wliczyłem do ceny jakąś "gwintowaną "(sic!) tanio-koba]

Silnik systemy (chyba short, zresztą one wszystkie 52 USD kosztują)

Gumka hop-up (hmmm, prometheus?)

 

Jeszcze widziałem jakąś "dyszę" przez którą wyciska powietrze tłok i "zatyczkę" na którą zakłada się gumkę uszczelniająca (wypycha to powietrze), ale jak to się nazywało to nie pamiętam-też od G&P bodajże.

 

Oprócz baterii (jakiej?), co należałoby tam jeszcze wymienić? Co ewentualnie zakupić jako zapas (tzn. części, które w raz z użytkowaniem się zużywają i jest to pewne, nie wiem tłok czy coś...). Czytałem jeszcze o jakiś ślizgaczach w pierwszym poście, ale nie znalazłem ich na stronie wgcshop.com.

 

A co do tego przerywacza? Jak to się "zowie" po angielsku? Dokładnie nie wiem o czym napisaliście, dlatego pytam...

 

I tak przy okazji, ile daje sprężyna PDI 190%?, oczywiście chodzi mi o prędkość początkową liczoną w fps.

Link to post
Share on other sites

U mnie działa na 8,4V akceptowalnie, aczkolwiek do pełnego szczęścia potrzeba 9,6V dla sprężyny M150, kółek DT, silnika EG-1000 i dwóch mosfetów IRF3703.

 

Aku - 8,4V 2000mAh RC Sanyo na ogniwach wielkości SC i takie ogniwka polecam. Mają bardzo bardzo niski opór wewnątrzny i dość wysoki prąd rozładowania (prawdziwa jej wydajność). Zamierzam do siebie zapodać 9,6V 2400 RC Snayo.

Oczywiście nie ma mowy żeby taki pakiet wszedł do kolby bez rzeźby. Ja wykręciłem co się dało i na razie pasuje bez cięcia i gięcia. Zobaczymy jak będzie z większym pakietem.

 

Przez dwa ponad lata na mocniejszych sprężynach nic nie padło. Jednak M150 jest od jakichś 1000-1500kul. Wymiana tłoka na M150 - planuję robić tak co 6 miesięcy lub 5 tysięcy kul.

 

Przy PDI190% było 398fps na .28 jeśli dobrze pamiętam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...