Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Strzelba MP003 [AGM]


Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nawkładaj papieru pomiędzy rury jako dystnaser i zwykłą taśmą klejącą obie owiń. Powinno wytrzymać.

 

Pozrawiam

 

Ale Ty to źle zrozumiałeś chyba mi nie chodzi o to, że pękła atrapa magazynka rurowego tylko gwint który jest przytwierdzony do body, na ten gwint nakręca się owy magazynek rurowy.

 

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dziecko - patenty są 3, podano Ci je:

1. kupno nowej repliki, lub body z jakiegoś szota, w którym rozleciał się cylinder i się komuś nie chce naprawiać

2. klejenie - podano Ci jaki klej

3. dorobienie wzmocnienia + gwintu z metalu - masz o tym w temacie.

 

Jeżeli nie potrafisz zrobić którejś z dwóch ostatnich rzeczy, to nie produkuj już spamu i zniknij stąd najszybciej jak możesz, lub zrób coś o czym nie wiemy i wtedy się pochwal. Bo czytanie Twoich wypocin może naprawdę spowodować zaburzenia w myśleniu u zdrowej części społeczeństwa.

Link to post
Share on other sites

Już Ci pisałem że blaszki możesz wziąć z puchy po kawie, orzeszkach, tnie się to łatwo.

 

Rurę musisz przewiercić, najlepiej z tym urwanym gwintem środku bo blokuje sprężynkę od blokady maga.

 

Po przewierceniu musisz dać 2 śruby na które zamontujesz wycięte uprzednio blaszki. Całość montujesz do korpusu repliki dzięki wsadzaniu blaszek między tą (nazwijmy to pokrywa), a właściwym korpusem. Blaszki przytwierdzasz do korpusu za pomocą śrubek.

 

img2113k.th.jpg

 

Pierścień wcale nie jest potrzebny.

Link to post
Share on other sites
HU też się rusza, a go nie wolno smarować icon_razz.gif

Zależy co rozumiesz przez słowo ruszać. Moim zdaniem raczej ma możliwość do regulacji, a nie się rusza. Bo gdyby się ruszał, to miałbyś fajny rozrzut. Chodzi Ci o gumkę tak?

 

Potrzebujesz w życiu jedynie dwóch rzeczy – WD-40 i taśmy klejącej. Jeśli coś się nie rusza, a powinno, użyj WD-40. Jeśli coś się rusza, a nie powinno, użyj taśmy klejącej.
Link to post
Share on other sites

Zależy co rozumiesz przez słowo ruszać. Moim zdaniem raczej ma możliwość do regulacji, a nie się rusza. Bo gdyby się ruszał, to miałbyś fajny rozrzut. Chodzi Ci o gumkę tak?

 

Między innymi o gumkę, jeśli przyjdzie Ci na myśl, że u mnie się gumka rusza to mówię - Nie, nie rusza się.

 

Chodzi mi o to, że chce go trochę przesmarować, a nie za bardzo wiem gdzie czy prowadnice czy co ?? No nie wiem chyba od tego jest forum aby sobie pomagać nawzajem :D

Link to post
Share on other sites

Ja w M47 DE smaruje mechanizm spustowy, prowadnice po których porusza się cylinder. Psikam na uszczelkę znajdującą się na tłoku i trochę do cylindra. Sprężynę smaruję smarem grafitowym i po tym zabiegu shotgun się wycisza a sam smar długo utrzymuje się na sprężynie tylko bardzo to brudzi wnętrze tłoka, ale nie przeszkadza. Ostatnio potraktowałem w jednym z moich shotgunów mechanizm spustowy lekko smarem grafitowym bo olej sylikonowy szybko wysycha.

 

Przepraszam, że tak chaotycznie napisałem tego posta. Jakby co to można pytać, ale nie wiem czy to jest odpowiednie do tego miejsce.

Edited by Vetius
Link to post
Share on other sites

@Patryklen12

Chodzi o to, że ze smarowaniem, to troszkę głupie pytanie, bo smarujemy zazwyczaj części ruchome, które są nastawione na pewne obciążenia, a co za tym idzie duże zużycie. Tak więc warto posmarować głowicę tłoka (dobrze, jeśli rozprowadzimy to także po powierzchni cylindra), prowadnicę no i sprężynę, a także zespół spustu w niektórych miejscach, czy w przypadku AEGów zębatki. Ja sam używam smaru litowego, do cylindrów idealny :)

 

P.S. David Armstrong z Operation Flashopint w "avku" nie pomoże na tym forum.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

A to lufa precyzyjna to jest wyznacznik dla rodzaju używanych kulek? WOW, no to nowość.

Bo mi się wydawało, że jak chcesz żeby cokolwiek ładnie i dobrze strzelało, to musisz mieć dobre kulki.

No ale człowiek się uczy jak widać całe życie. Natychmiast zatem przerzucę się na gunfajery, pewnie jeszcze zasięg i skupienie na nich mi wzrośnie :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dzisiaj znalazłem w garażu mośka, którego rozłożyłem jakieś pół roku temu nie wiem już nawet po co. Wielu części wewnętrznych brakowało i oprócz tłoku ze sprężyną(i tym czymś na czym jest zaczepiona) oraz lufy został tylko spust i ten bajer od zatrzymywania tłoka po naciągnięciu sprężyny plus oczywiście dwa kołeczki na których się trzymają.

Brakuje więc z tego co pamiętam sprężynki z "guziczkiem" które siedzą za komorą HU oraz takiego małego "czegoś" przy mechanizmie spustowym. Złożyłem z tego co było(po kilkuminutowym dobieraniu która śrubka gdzie pasuje) i o dziwo działa. Zasięg chyba nawet taki sam jak w nowym. Wniosek jest taki, że replika jest naprawdę bardzo niezawodna i działa bez problemu nawet gdy brakuje części. AGM mógł plastik z tych części przeznaczyć na muszkę chociaż ;P Nie brałbym jednak tej repliki na strzelankę a tylko do strzelania do puszek.

:uśmiech:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ostatnio miałem styczność z repliką Benelli M3 od DE oraz właśnie z shotem AGMu, dlatego mój opis przedstawię jako porównanie tychże dwóch strzelb. Testowałem je na kulkach 0,23 Guarder.

 

Cena: AGM aktualnie dostępny jest tylko na allegro i w tanichmilitariach za kosmiczne kwoty (jak się nie mylę, kupić go można dopiero od 80 zł i to tylko z jednym magazynkiem). Z Benelką podobnie, pozostaje allegro i tandetne sklepy. Spodziewać się można wydatku rzędu 130zł.

Dostępność magazynków: Aktualnie magazynki do obydwu replik są niemalże nie do zdobycia. Jeżeli jednak dobrze przeszukamy internet to znajdziemy totalny kosmos: do MP003A mag za 19,90zł :| a shell do Benelki 15 zł :| Radzę popytać o używki, bo gdy u krakmana nie ma ofert to krnąbrni sprzedawcy się panoszą.

"Oblukanie" repliki - pierwsze wrażenie: Co tu dużo gadać. Obydwie repliki przyzwoicie wyglądają i obydwie są za lekkie :D Warto dodać, że AGM przypomina trochę podziurawioną laskę ( i to mi się podoba :D). M3 wygląda na masywną bestię. Czółenko w MP003A bardzo gładko i lekko przepływa (coś dla fanów rambo, itp: można go przeładowywać jedną ręką). Benelkę ładuje się ciężej, po ~50 strzałach z rzędu ręka boli niemiłosierne (tu już nie uświadczymy kozackiego machnięcia repliką i przeładowania). Pierwszy strzał: Mossberg, no cóż, brzmi jak... zabawka z odpustu. Tak tandetnego dźwięku jeszcze moje uszy w życiu nie uświadczyły :D Benelka to już inna bajka: dźwięk jest donośny i metaliczny, przez co przyjemny. Na plus dla M3 od DE można także zaliczyć wygląd samych magazynków oraz ich wypadanie po otworzeniu zabezpieczającej klapki. Majstersztyk w wersji niskobudżetowej :D (w tej cenie raczej nie odnajdziemy nigdzie shotguna z otwieranym oknem i "wyrzucaczem" łusek :D)

Energia wystrzału: W obydwu replikach mniej więcej to samo; różnica sięga maksymalnie 30 FPS na korzyść AGM (MP003A - 300FPS, M56 DE - 270FPS). Tyle że z Benelki lecą trzy kulasy a nie jeden ;-)

Zasięg: Tutaj znacznie prowadzi AGM. Regulacja hop-upa pozwala na osiągnięcie stabilnych ~35 metrów celnego strzału, a ~50m całkowitego zasięgu (na opakowaniu napisane jest, że można strzelić na prawie 70m - żółte ludki aż tak wysysają powietrze z atmosfery, że kulka praktycznie nie ma oporu i przez to tak daleko niesie na testach :D?). Benelka słabo kręci kulki, a praktycznie to podkręcona jest ta jedna z górnej lufy :lol: Po około 20 metrach lotu kulki zaczynają już "zdychać" i opadać. W strzale po linii prostej M3 osiągnie maksymalnie 30m zasięgu.

Celność: na niewielkich dystansach rządzi benelka, na większej przestrzeni lepiej radzi sobie AGM (z racji większego zasięgu). Co jak co, ale któraś z tych 3 kuleczek wystrzelona przez M3 musi trafić. W AGMie brak mi przyrządów celowniczych (muszę mocno wtulić się w kolbę, aby dobrze wycelować - a to trwa).

Bezpośredni kontakt: w walce jeden na jeden szanse są mniej więcej wyrównane. Benelka kosi niemiłosiernie w zakresie do ~20 metrów, dlatego shot AGMu może wykorzystać swój większy zasięg oraz większą szybkostrzelność.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...