Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Strzelba MP003 [AGM]


Recommended Posts

Nie wiem czy warto bo nawet w swojej Cymie mam stockową i nie wiem jaka jest różnica między stockowymi lufami a preckami - po prostu nie mam wiedzy na ten temat.

Jeśli chodzi o możliwość to jest z tym problem. Lufa jest na stałe wsadzona w komorę HU (całość zgrzana czy coś, nie ma żadnych śrubek, zatrzasków czy czegoś co łatwo można by było otworzyć). Jakbyś dorwał komorę, która by pasowała do wnętrza repliki i do której byś mógł wsadzić inną lufę to git. Ale nie wiem czy takie komory istnieją.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zawsze mozna tak spilowac scianki obudowy, zeby ta komore wpasowac. Ja tak wpasowalem komore wraz z lufa od AK Cymy. Efekt? Brak hop-up, zasieg 10 metrow, spory rozrzut, 4 kulki w magazynku ladowane od gory. Polecam wszystko dokladnie zaprojektowac i przemyslec przed przystapieniem do pracy. Badz, co badz wymiana lufy i komory jest jednak w pewnym stopniu mozliwa.

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam.

 

Od niedawna jestem posiadaczem tej repliki. Jest to moja pierwsza replika broni długiej i jak na razie sprawdza się całkiem nieźle. Ostatnio postanowiłem ją nieco wizualnie przerobić i dodać kilka bajerów: pas na dodatkowe magazynki montowany na kolbie, pas nośny regulowany oraz muszkę i szczerbinkę. Wiem, że muszka i szczerbinka w tej broni nie występuje, ale naprawdę dużo lepiej się celuje tak, niż bez żadnych urządzeń celowniczych.

 

Pas na dodatkowe magazynki zrobiony jest z 2,5 cm taśmy który można w razie czego łatwo odczepić, gdyż jest przyczepiony do kolby na rzepy.

 

Pas nośny wykonany z czarnej 2,5 cm taśmy z zakresem regulacji od 70 do 150 cm. Jest on odczepiany za pomocą karabińczyków od broni. Mocowany jest tradycyjnie za pomocą nieśmiertelnych kółek od kluczy;) Mocowanie uchwytu w kolbie zrobiłem za pomocą blaszki którą przyczepiłem na trzpieniu łączącym kolbę. Musiałem dodatkowo wyżłobić pilnikiem miejsce w którym ona wystaje z kolby by po złożeniu kolby nic nie odstawało. Dodatkowo blaszkę w środku okleiłem taśmą teflonową by dość sztywno siedziała na trzpieniu i nie ocierała się o plastik trzpienia.

 

Muszka jest zrobiona z gwoździa który jest wbity w plastikową część lufy. Wypaliłem w niej mały otwór a całość jest wbita i trzyma się dość mocno lufy. Muszkę okleiłem czarną taśmą izolacyjną i zaznaczyłem korektorem na niej biały punkt celowniczy.

 

Szczerbinkę, a raczej coś co ją przypomina wykonałem przez zaznaczenie 2 białych linii korektorem na obudowie w miejscu gdzie przebiega rowek, które pomagają przy celowaniu.

 

Poniżej przedstawiam zdjęcia:

 

dsc8916.th.jpg

dsc8914r.th.jpg

dsc8913b.th.jpg

dsc8911d.th.jpg

dsc8912f.th.jpg

dsc8910y.th.jpg

dsc8909.th.jpg

dsc8886muszka.th.jpg

dsc8884szczerbinka.th.jpg

 

 

W planach mam jeszcze zrobienie pokrowca na broń, ale na razie szukam odpowiednich materiałów by go wykonać. Miałem też zamontować szynę i jakiś kolimator, ale póki co chyba się wstrzymam bo nie chcę popsuć wyglądu broni poprzez montaż kolimatora;) Aktualne przyrządy celownicze spisują się całkiem nieźle.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam, mam jedno bardzo ważne pytanie. Widzę, że użytkownik, który robił metalowe okno wyrzutnika łusek już dość długo się nie loguje na to forum, a jego film z działaniem został prywatny... Robił już ktoś może takie coś i mógłby zaprezentować budowę i działanie tego? Jak nie to będę improwizował (kupiłem shota na części więc mogę poniszczyć korpus :D).

Pozdrawiam

Marcin

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, przyszedł do mnie dzisiaj ten shot i po wystrzeleniu 45 kulek jedna...wpadła do korpusu, wpadła (bo nie wiem jak to możliwe) albo już tam była. Więc go rozkręciłem, wywaliłem ją ale jest problem przy złożeniu, shot nie chce strzelać, pokazałem wszystko na filmiku:

http://youtu.be/0oJMIFBgCSk

Czemu tak się dzieje? Źle zmontowałem mechanizm spustowy?

Link to post
Share on other sites

Próbuj do skutku może zaskoczy.

Za komorą masz bolec na sprężynce który wchodzi w komorę.

Cofnij cylinder zamontuj komorę z bolcem blokującym wpadanie kulek, dosuń cylinder.( sprężyna główna ma być zamontowana).

Coś tam Ci się źle układa/ nie wskakuje na swoje miejsce. Możliwe ze suwadło od HU nie wchodzi w te dwa otworki w suwaku na komorze HU.

Suwadło na szkielecie daj na max w lewo oraz na samej komorze przesuń w lewo , dopiero potem dokładaj górną połowę szkieletu.

Walcz.

Link to post
Share on other sites

Wymień sprężynkę na twardszą przy bolcu.

Sprawdź na innym magazynku czy to samo się dzieje- u mnie jeden robi mi takie psikusy wiec nie używam ale w sumie i tak mam 3 szt

Suwadło dociągaj do końca unikaj podwójnego przeładowania.

Na ostatnim "Pompa party" a zarazem pierwszej edycji którą zorganizowałem Ci co używali P&J w tych zabawkach nie mieli problemów z wpadającymi kulkami do wnętrza.

Link to post
Share on other sites

Miałem to samo w swoim, bo źle go złożyłem. Kulki wpadają do mechanizmu, gdy bolec w komorze hop-up jest nie wsadzony lub wsadzony w złą stronę. Może nie masz sprężynki tam? Według mnie to raczej od magazynku nie zależy.

 

Tak jeszcze co do tematu przeróbek tego shotguna:

Chciałbym się pochwalić moim dziełem, czyli otwieranym, metalowym oknem wyrzutnika łusek. Bazą stał się uszkodzony shotgun 003 firmy AGM. Niestety jest on zbyt mocno uszkodzony, aby nadawał się do strzelania kulkami (ale pracuję nad jego naprawą).

 

Zdjęcia:

Zamknięte:

19122012280.jpg

Otwarte:

19122012282.jpg

Zamknięte:

19122012281.jpg

Otwarte:

19122012283.jpg

 

Działanie:

http://www.youtube.com/watch?v=Ai_9Yu894pY&

 

Będę wdzięczny za opinię w tym temacie :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Jak widać na filmie, nic nie przeszkadza w pracy, wszystko chodzi ładnie i w miarę luźno. Jedynym elementem przeszkadzającym była dźwignia regulacji hop-up, która została usunięta, choć można było ją spiłować, ale według mnie hop-up w tej replice nie jest zbyt dobry, więc jak go nie będzie to i tak nic to nie zmieni, bo i tak zawsze był na zero.

Wiem, że w oryginale jest troszkę inny kształt, ale mi podoba się bardziej ten. A według Ciebie jak by to miało wyglądać? :)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli taki wygląd okna Ci sie podoba to nie mam nic do godki .

Chodź fota z zamkniętym zamkiem nie wygląda jak dla mnie najlepiej ( ja bym robił takie wycięcie o takim kształcie co jest okno w tej nakładce) .

 

Co do HU to mam inne zdanie. Owszem po zakupie nowej pompki HU nie działa bo tłok pluje olejem z wnętrza cylindra.

Cylinder wyczyściłem dałem smar silikonowy a gumka odtłuszczona.

Efekt piorunujący, koparka opadała jak daleko latają 0,25g po wyregulowaniu HU .

 

Moja pompka przechodzi małą metamorfozę jak skończę zapodam filmik.

Link to post
Share on other sites

Tak to chodzi o tą część. Jeżeli wymiana sprężynki nie pomoże to trzeba by trochę rant zeszlifować ( na jego grubości aby bolec wchodził głębiej.Ale tą gumkę to mógłbyś odtłuścić.

 

 

A tu na szybkiego w garażu przy słabym oświetlaniu i coś mi fon źle nagrał zapodaje filmik po małej metamorfozie mojego Shorta aczkolwiek kolbę tez posiadam..

W takiej opcji jak są mocowane magi spokojnie mając replikę w gotowości można je ładować a zmiana maga następuje naprawdę szybko.

Na końcu dwa uchwyty do montażu zawieszenia.

Wywaliłem z rękojeści te dwa pręty aby odciążyć pompkę .

http://www.youtube.com/watch?v=l-3zHPMwdgg&feature=youtu.be

Link to post
Share on other sites

Nie mogę edytować więc tak, zmieniłem stronę tej "sprężynki" od tego cycka, wkładam innego maga, przeładowuję i...znowu kulka wpadła do środka, tak myślę czy może go nie zareklamować ale shot przyszedł we wtorek więc zapewne tego nie uwzględnią :icon_neutral2: Zresztą 20 zł wysyłka, może coś innego da się poradzić... Bo biegać z grzechotką to troszkę lipa, jakbym miał hi capa w nim normalnie :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Snipernr1, mi jednak do gustu nie podchodzą te srebrne części, ale to Twój shot :D Ale za to pomysł z magami na magnes fajny.

afrowawa, nie reklamuj, szkoda czasu i pieniędzy, bo i tak pewnie nie naprawią... Pokombinuj z tą sprężyną, może za słaba jest. Bolec nie jest może ułamany czy coś, choć nie widać tego na filmie, żeby był zły...

Link to post
Share on other sites

Snipernr1, mi jednak do gustu nie podchodzą te srebrne części, ale to Twój shot :icon_biggrin: Ale za to pomysł z magami na magnes fajny.

 

YYYY nie wiem czy to tak specjal czy nie zauwazyłes ze na magach jest "rzep" a na replice "nap". :icon_eek:

 

 

Edyta: Nap i rzepy przyklejone zgodnie z instrukcja na opakowaniu kleju Butapren.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...