Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Strzelba MP003 [AGM]


Recommended Posts

A na co tego napa przylepiłeś, jakiś klej?

 

A wracając do mojego shota to znalazłem gdzieś drugą taką samą sprężynkę jak od tego bolca i dałem je "podwójnie" i...shot oczywiście połknął kolejną kulkę :icon_lol: Może spiłować te "gniazdo bolca" żeby głębiej wchodził?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Takie tam. Drobna przeróbka mojej pompki. Co zrobiłem?

Szarobura skrzynka po prawej stronie jest, że tak to nazwę, "adapterem" nowych magazynków - 15 kulkowych rurek. Magazynkiem jest zwykła rurka aluminiowa średnicy 8mm (wewn. 6mm) z Leroy Merlin (za jakieś 15 zł chyba, kawał rury) z jednej strony zatkana "jakąś śrubką". Sam adapter jest wstępnym prototypem, wykonanym z mięciutkej blachy (Bóg jeden wie już skąd i za ile), która wygina się na wszystkie strony, jednakże całość jest dość solidnie skręcona (jak z resztą widać), więc nie rozleci się od byle spojrzenia. Magazynków na tą chwilę zrobione jest 5 + 1 awaryjny (bez zatykającej śrubki, co pozwala cały czas ładować kulki, kiedy jest umieszczony w gnieździe) na wypadek braku amunicji. Magów dorobię jeszcze +/- 10.

Drugą i trzecią modyfikacją jest chwyt i osłona spustu przeniesione żywcem ze starego, zepsutego AK - CM.028 (brak konkretniejszych zdjęć).

Co mnie skłoniło do zrobienia tego? Szybko kończąca się amunicja. Starych magazynków miałem 5 po 15 kulek, czyli razem 75 pocisków. Teraz będę miał ok. 15 po 13-14 kulek, co razem daje ok. 200 amunicji + ∞ z racji jednego "awaryjnego" magazynka.

A osłona spustu i chwyt jakiegoś poważniejszego uzasadnienia nie mają.

 

Fotki:

http://imageshack.us...2/85263225.jpg/

 

Zdjęcie 3 przedstawia "dosyłacz" kulek z magazynka (również widocznego) do komory Hop-up (widocznej na zdjęciach 4 i 5). Całość z bliska pokazana na zdjęciu 6.

 

Strzelba nie wygląda pięknie jak nie wiadomo co, ale taki był zamiar żeby miała swojego rodzaju "charakter".

 

 

Do zrobienia jest jeszcze chwyt pionowy zamiast czółenka (15% done), oraz ładownica na 2-4 magazynki po lewej stronie (25% done).

Edited by Cetizier
Link to post
Share on other sites

Ja osobiście tą pompkę odradzam, nie przeżyła pierwszej strzelanki (niedzielna jebanka). Przed strzelaniem oczyściłem ją z kulek (bo cały czas shit połykał kulki). Przed strzelanką przy regulowaniu hopka oczywiście pompka połkęła jakieś kulki. No ale nie zrażony przystąpiłem do akcji, w pewnym momencie po przeładowaniu okazało się, że "rączka przeładowania" zablokował się i nie można go przeładowywać :icon_lol: Przy rozkręcaniu odpadł plastikowy gwint (to na co wchodzi ta metalowa rura) a sprężyna wystrzeliła przy otwieraniu body na parę metrów, oczywiście okazało się, że bebechy są połamane stąd zapewne przestał chodzić. Ja nie polecam tego czegoś :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Wiem, że w oryginale jest troszkę inny kształt, ale mi podoba się bardziej ten. A według Ciebie jak by to miało wyglądać? :icon_smile:

 

Według mnie powinien wyglądać tak https://picasaweb.go...38/Mossberg590#

Obecnie blaszka została wymieniona na cieńszą, przez co mniej się tnie. Przy takich rozwiązaniach trzeba uważać, żeby mocno nie zapiaszczyć repliki, o to najszybsza droga do urwania mocowania cylinder-blaszka okna wylotowego.

Link to post
Share on other sites

Miszczo, jak przymocowałeś szynę na czółenku?

 

Ja kiedyś przykręciłem, ale skończyło się na tym, że śruby i podkładki wyrwały dziury w plastiku (wiem, kiepsko to rozwiązałem...) kiedy zacząłem tego używać z pionowym chwytem przednim. Inna sprawa, że M47 miała jakby twardszą sprężynę...

Link to post
Share on other sites

To są stare fotki - szyna odpadła niestety. Większych szkód nie zrobiła. Była zamontowana na 2 wkrętach i sklejona na Poxipol ( od tego są właśnie te nieestetyczne ślady na czółenku ). Trzymało się jakiś czas, ale potem wkręty zaczęły się luzować. Planuję w niedalekiej przyszłości dalej kombinować z tym chwytem, bo z chwytem AFG przeładowuje się miodnie.

 

Myślałem nad tym, żeby dać śruby i podkładki, ale wszystko wzmocnić od wewnątrz Poxipolem lub temu podobnym klejem.

Edited by Miszczo
Link to post
Share on other sites

Hmm... z tego wynika, że potrzebne by było dedykowane czółenko z RISami... bo tak - to zaczyna przenosić obciążenia, i robi się problem.

Tylko z kolei części do tej zabawki nikt nie robi, a majstrowanie czegoś na zamówienie podroży sprawę ad absurdum

 

...czemu nikt nie robi tej strzelby w wersji metalowej...? A, tak, bo było by jak z 870 Marushin / G&P, cena z 200$...

Link to post
Share on other sites

...napchać tam jakiegoś epoksydu? Ale tak czy tak trzeba by solidny kawał metalu do środka zapakować, i w niego wkręcać śruby. Bo jak to zacznie chodzić, to tak jak pisałem wyżej: zacznie przenosić obciążenia i się urwie.

 

RIS pod np. latarkę to pikuś, bo poza bezwładnością latarki nie przenosi obciążeń. Ale przy przeładowaniu to już konkretnie siła idzie.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że gdyby szynę zamocować na śruby na wąskiego płaskownika i zalać jakimś epoksydem lub temu podobnym to będzie się trzymało.

Myślałem też nad drewnianym czółenkiem, bo mam zamiar skompletować dwie konwersje - tactical i bardziej klimatyczną na zlotu typu : Stalker, Metro, itp. Na razie stanęło na braku czasu...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czy ktoś próbował skracać tę pompkę? Odkręcenie chwytu to niewiele, ale ja potrzebuję większego skrócenia (docelowo strzelba ma mieć 43 cm długości). W grę wchodzi więc tylko skrócenie lufy oraz prowadnicy mechanizmu przeładowania. Ktoś kombinował w tę stronę?

Link to post
Share on other sites

43cm to +/- (nie wiem dokładnie, bo mam z kolbą) akurat tam gdzie kończy się listwa łącząca czółenko z tłokiem. Nie pamiętam jak jest zbudowana, ale zapewne da się bez problemu skrócić - droga tłoka to ok 7cm, więc zapas jest. Potem wystarczy że przytniesz/zmodyfikujesz sobie lub wystrugasz czółenko i możesz przycinać lufę i prowadnicę.

Link to post
Share on other sites

Czy zestaw złożony z pompki AGM w wersji long, kulki 0.25 P&J, i tych okularków:

http://www.taiwangun...parent-acm.html

będzie dobrym zestawem startowym do małych strzelanek z kumplami? Oni będą mieli jakieś sprężyniaki i tanie pseudoelektryki. Tylko jeden ma snajperkę wella ale nie wiem jaką konkretnie (ale chyba MB-01)

Edited by SKYFander
Link to post
Share on other sites

Czy zestaw złożony z pompki AGM w wersji long, kulki 0.25 P&J, i tych okularków:

http://www.taiwangun...parent-acm.html

będzie dobrym zestawem startowym do małych strzelanek z kumplami? Oni będą mieli jakieś sprężyniaki i tanie pseudoelektryki. Tylko jeden ma snajperkę wella ale nie wiem jaką konkretnie (ale chyba MB-01)

Kup lepsze kulki G&G 0,25 i zdecydowanie lepsze okulary Uvex Ivo.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...