Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Strzelba MP003 [AGM]


Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Do pompki kulki PJ mogą wystarczyć, (...)

AGM.003 nie ma co prawda lufy precyzyjnej, więc uszkodzenie jej i zacinki nie grożą ale lepiej żeby kulki leciały tam gdzie zamierzasz, a nie tam gdzie same chcą, więc lepiej G&G lub MadBull gramatury 0,25.

 

Niestety okularki nie wejdą, ale od czego są "kontaktówki" :icon_question:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

A czy jest jakiś sklep oferujący tego shota i te okularki? Bo nie chciałbym się jakoś na 2xkuriera wydawać. I jeszcze coś. Czy te gogle które podałem oraz te okularki co wy mówicie pozwalają na założenie pod nie zwykłych okularów?

Na zwykłe okulary wejdą Gogle uvex ultrasonic, ale tego raczej w jednym sklepie nie kupisz. Ja kupiłem je w sklepie internetowym z BHP;)

Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu zdarzyło mi się brykać na strzelance z Mośkiem, bo bateria do AEGa umarła, a nowej nie dowieźli. Między innymi w budynku. Sprawdzał się ładnie, jak zwykle, ale czegoś mi brakowało - światła.

 

Dziś dotarła do mnie przesyłka z latarką. Chińską, "taktyczną" i w ogóle, mniejsza z tym. Uprzejmy sprzedawca w ramach bonusu dorzucił uchwyt rowerowy do latarki. Hmm.... mój rower uchwyt już ma. A ja chciałem światło na Mośka...

 

Raz, dwa, wieś-tuning mode on ;)

DSCI1371.JPG

 

Po prostu przełożyłem łapki uchwytu między magazynkiem rurowym a lufą, przed "łódką" przeładowania. Póki łódka jest z przodu, można bez problemu obsługiwać latarkę kciukiem lewej dłoni (jak ktoś nawykowo strzela z lewego ramienia, to sobie zamontuje odwrotnie i już).

Uchwyt trzyma w miarę stabilnie (choć może się zdarzyć, że energicznie naciskając wyłącznik latarki będziemy popychać ją w przód - może dołożę jakiś pierścień-ogranicznik na latarce) - analogiczny wynalazek na kierownicy roweru do tej pory nie zgubił światełka...

Link to post
Share on other sites

Właśnie podsunąłeś mi pomysł aby wkomponować jakieś oświetlenie w korek zasklepiając magazynek.

A co do strony montażu latarki to moim zdaniem jeżeli ktoś jest prawo ręczny, celuje z prawego oka to nie lepiej mieć latarkę po prawej stronie ? przynajmniej mi to bardziej odpowiada jak mam doświetloną prawą stronę jak latara nie jest równo z końcem lufy.

Link to post
Share on other sites

Też bym wolał mieć ją po drugiej stronie, ale powstaje problem operowania nią. Tutaj - kciuk lewej dłoni jest akurat we właściwym miejscu.

 

Chyba, żeby wyłacznik na kablu, i kabel na czółenku. Ale powstaje problem mocowania wyłącznika do czółenka, no i nie mozna szybko przełożyć latarki gdzie indziej. Coś za coś.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy mogę tu napisać, no ale się zapytam. Wczoraj jak strzelałem przy około -3 stopniach C. kulki mi latały raz na 10m jakbym nie miał Hopa raz normalnie, a czasami w górę jakby Hop za mocno przyciskał i tak na zmianę... Myślicie że to od temperatury, czy coś nie tak z gumką ? Strzelbę mam w stocku jakby co.

Link to post
Share on other sites

Jakoś pod koniec zeszłego roku byliśmy na strzelance i kolega stwierdził, że chce pobiegać z moim shotgunem. Temperatura była lekko na minusie i też kulki latały jak chciały. Stawiam na temperaturę.

Tuksiak ma rację, gumki nie wymienisz bo komora jest jednoczęściowa i z tego co ustaliłem wynika, że bez uszkodzenia komory nie wyjmiesz gumki. Uszkodzisz komorę to może być nie ciekawie. HU w AGMie jest bardzo fajny - nie bardzo widzę sens wymiany gumki. W moich egzemplarzach przy ustawieniach minimalnych kulka opada po jakiś 20 metrach, potem wraz ze "wzrostem" HU zasięg rośnie aż do pewnego momentu. Potem (przy ustawieniach wysokich i maksymalnych) kulki lecą ostro w górę po kilku czy kilkunastu metrach. Można sobie wszystko bardzo ładnie ustawić i mieć dobry zasięg.

No, ale jeżeli bardzo chcesz wymienić gumkę to znajdź pasującą komorę od innej repliki i kombinuj ale wtedy też dorwij jakąś lufę. W AGMie lufa, tak jak gumka, siedzi na stałe w komorze HU więc albo ją wyrwiesz z komory i wstawisz do nowej (pytanie czy będzie pasowała, jak nie będzie to zostaniesz z niczym) albo kupisz z komorą nową lufę.

Link to post
Share on other sites

Wystarczy że wsadzisz coś między plastikowy suwak od regulacji HU a body. Ja wsadziłem kawałek kartki i już nic nie lata : )

 

Odnośnie strzelania na mrozie- u mnie replika spisuje się rewelacyjnie. Tak samo jak u paru kumpli- jeśli jest mroźno, AEGi zostają w szafie i robimy "pomp- party".

 

Polecam również dociążyć kolbę- replika jest wtedy o wiele lepiej wyważona.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak każdy chiński towar:

Dobry egzemplarz - wytrzyma długo.

Normalny egzemplarz - po pewnym czasie trzeba naprawić (bez większych problemów).

Trefny egzemplarz - po pewnym padnie i nie wstanie (a naprawa będzie problemowa).

I nikt Ci nie powie, że wytrzyma od 10k do 15k kulek bo nikt nie wie ile wytrzyma - nikt nie badał i nikt się tym nie chwali. Na pocieszenie dodam, że ta ostatnia grupa - trefnych egzemplarzy - zdarza się najrzadziej.

No i jeszcze ważna rzecz. Jak użytkownik jest mameła (np. nie umie niektórych, prostych rzeczy sam ogarnąć) to sam sobie sprzęt rozwali nawet jeśli dostanie egzemplarz natchniony przez samego Mao czy innego mistrza Chińczyków.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...