Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Strzelba MP003 [AGM]


Recommended Posts

Nie sprawdzałem empirycznie, ale zdaje mi się, że nie chodzi o naciśnięcie spustu przed przeładowaniem (wtedy replika strzeli tak jak u CIebie - dopiero po dopchnięciu czółenka), ale o dopchnięcie czułenka (następuje kompletne przygotowanie sprzętu do strzału), cofnięcie czółenka (o co nie trudno) i wtedy naciśnięcie spustu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie mogę edytować więc piszę nowy post. Właśnie do mnie doszedł. Najpierw wrażenie zrobił na mnie rozmiar repliki. Jeśli chodzi o wagę to jest akurat. Miałem problem z wkręceniem kolby, bo śrubki ferelne, ale się udało. Chyba muszę jakoś nasmarować przycisk zwalniania magazynka, bo cięzko czasami chodzi. Bezpiecznik bez problemu. Nie miałem okazji sprawdzić jak strzela bo mieszkanie małe. W sobote pierwsza strzelanka to się zobaczy.

Link to post
Share on other sites

A jak jest na większej odległości, kulki też lecą w górę czy już opadają? Znaczy na 5 metrach kulki lecą troche wyżej niż celujesz. Czy na 10, 15, 20 czy 30 metrach problem też występuje? Nie oszukujmy się - na 5 metrach te 30 centymetrów to niewiele i raczej i tak się trafi w cel. Gorzej jeżeli na większych odległościach problem też występuje.

A co do smaru to jakiś Chińczyk go za dużo naebał do środka i to sie wytrze, co prawda replika może troszkę gorzej działać (szczególnie HU), ale jak się wytrze to będzie git.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Jeśli smar jest tylko w lufie to wycior może pomóc. Gorzej jeśli smar jest też w bebechach (cylindrze/tłoku) wtedy pomóc może tylko rozebranie i przeczyszczenie albo czas (w końcu się wystrzela).

Natomiast jeśli chodzi o czyszczenie wyciorem to koniecznie ustaw Hop Up na zero bo jeśli będzie ustawiony na więcej niż zero to możesz gumkę uszkodzić i wtedy kaplica. Jak poczujesz opór to nie pchaj na siłę.

Link to post
Share on other sites

Tak ostatnio zauważyłem, wszelakie problemy z odbijaniem spustu są spowodowane tym, że ząbek spustu tam w środku ma takie nadlewki i to trze o tą wahadłową poprzeczkę. Wystarczy tylko to rozebrać podszlifować i gotowe!

I w ogóle to mój egzemplarz jest bardzo celny- na 40 m trafiam w pokrywkę od wiadra 10 l (30 cm średnicy) nawet przy sporym wietrze :icon_razz2:

Edited by edzio982
Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Mam kilka pytań

 

1. Podobno kulki 0.25g są najlepsze, ale czy 0.23g też się sprawdzą ?

2. Jest jakaś różnica w mocy i zasięgu między wersją short a long ?

3. Można do wersji short dokręcić kolbę z wersji long ?

4. Widziałem wnętrze tej strzelby ale jednak są to zdjęcia z 2008 lub 2010 roku. Zmieniło się coś we wnętrzu tej strzelby ?

5. Da się jakoś poprawić osiągi tej strzelby ?

6. Jaki jest zasięg skuteczny i maksymalny ?

Link to post
Share on other sites

1. 0,23 też dzadzą radę.

2. Żadna - w środku jest to samo.

3. Nie wiem, nie miałem shorta, ale chyba tak.

4. Bardzo wątpie.

5. Da się, ale nie jest to proste bo wymagałoby albo sporej ilości gotówki albo ręcznego robienia części (osobiście uważam, że nie trzeba poprawiać osiągów). Najłatwiej byłoby wsadzić mocniejszą sprężynę, ale nie wiem czy wnętrzności to wytrzymają.

6. Skuteczny 35-50 metrów (zależy od strzelca i konkretnego egzemplarza), maksymalny 50-60m. Tuksiak kiedyś trafił (za, zdaje się, siódmą próbą) w puszkę od piwa z 50 metrów - jest o tym gdzieś na forum.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
(...)

1. Podobno kulki 0.25g są najlepsze, ale czy 0.23g też się sprawdzą ?

2. Jest jakaś różnica w mocy i zasięgu między wersją short a long ?

3. Można do wersji short dokręcić kolbę z wersji long ?

4. Widziałem wnętrze tej strzelby ale jednak są to zdjęcia z 2008 lub 2010 roku. Zmieniło się coś we wnętrzu tej strzelby ?

5. Da się jakoś poprawić osiągi tej strzelby ?

6. Jaki jest zasięg skuteczny i maksymalny ?

Ad 1. Moim zdaniem 0,23 są optymalne ale G&G ich nie produkuje.

Ad 2. Nie ma.

Ad 3. Bez sensu, ceny są tak niskie, że możesz kupić obydwie wersje ale jeśli chcesz to napisz w "Komisie" w dziale "kupię" i na pewno ktoś ma kolbę po zużytym longu.

Ad 4. Nie nic się nie zmieniło.

Ad 5. Bez sensu. Uwaga włożenie silniejszej sprężyny jest nawet niebezpieczne dla bebeszków, to przecież wszystko w plastiku.

Ad 6. Mierzony, skuteczny 40 m (trafienie w sylwetkę tarczy "Francuz", kulki 0,25 G&G), maksymalny nawet 70 m (z wiatrem, kulki 0,20 MadBull) ale wówczas trafienie j. w. to kwestia przypadku.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...