Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Strzelba MP003 [AGM]


Recommended Posts

Witam ! :) Dzisiaj do mnie dotarła ta "szczelba" w wersji long od Gunfire.pl. Jako że jest to moja pierwsza replika , jestem nią zajarany :D Pierwsza i ostatnia smutna rzecz polega na tym że w wersji od Gunfire mamy tylko 1 magazynek do dyspozycji :/. Zasięg ma ładny , zobaczymy po czasie czy musiała się "dotrzeć". Co do samej repliki nie mam zastrzeżeń , wyważona jest w miarę w porządku i ten ABS nie jest jakiś zły , są pewne niedoróbki wizualne , no ale nie przesadzajmy , kupiłem ją za 50 zł :D. Używam do niej polecanych kulek G&G 0.25 i jedyne co zamierzam w niej zmienić , to lekko dociążyć kolbę. A propo samego strzelania mam pytanie. Jak strzelałem sobie w puszkę na wysokości około 40cm z odległości 10 metrów (na oko) to musiałem celować jakieś 20 cm niżej , żeby trafić w tą puszkę , czy jest to norma ? Nie oczekuję od tego shotguna cudów , ale chciałbym wiedzieć czy wszystko jest w porządku ;) Generalnie bardzo polecam tą strzelbę w szczególności dla początkujących , bo domyślam się że z metalowej M4 za tysiaka strzela się "nieco" lepiej ;D

 

No to podsumujmy

+ cena

+ wygląd (fajny matowy kolorek)

+ metalowe części (nie spodziewałem się tego w shotgunie za 50 zł )

+ waga

+ zasięg

- wypada zawsze ostatnia kulka

- tylko 1 magazynek w zestawie :/

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jeśli chodzi o "problem z celnością" to spróbuj wyregulować hop up - po prawej stronie repliki w miejscu gdzie w ostrej byłoby okienko wyrzutnika łusek jest taki "przesuwak". Przesuń go, strzel i zobacz jak leci kulka - ustaw go sobie tak by jak najdalej kulka leciała prosto.

 

Nie rozumiesz o co mi chodzi , z hop upem problemu nie mam (chociaż ciężko go dobrze ustawić ponieważ mały ruch tym suwakiem sporo zmienia , z resztą sam wiesz jak to jest) Chodzi mi o to że celując muszę wziąć pod uwagę korektę o jakieś 20 centymetrów , zastanawiam się czy to wynika z braku przyrządów celowniczych czy to jeszcze od czegoś innego zależy , ale generalnie po pierwszym dniu użytkowania mniej więcej już wiem jak celować. Nawet mam pomysł na przyrządy celownicze , tylko trochę by to debilnie wyglądało :icon_razz:

 

Muszę jeszcze pochwalić tego shota od gunfire , ponieważ wciskając przycisk zwolnienia magazynka (chyba tak to się zwie) magazynek wypada z shotguna wprost do moich rąk :icon_biggrin: , do tego blokada spustu działa bardzo płynnie.

Edited by Bartch
Link to post
Share on other sites

Rozumiałem o co Ci chodzi, ale napisałem o hopku bo możliwe, że nim zminimalizowałbyś problem. Jednakże ustawianie hopka pod strzelanie na 10 metrów jest bez sensu więc napisałem byś ustawił go tak by kulka leciała jak najdalej. Zauważ też, że napisałem "problem z celnością" w cudzysłowie bo skoro wiesz jaką poprawkę odkładać i jest to powtarzalne to nie widzę tu problemu.

Link to post
Share on other sites

Bartch według mnie nie potrzeba przyrządów celowniczych, przynajmniej u mnie jest tak że jak celuję to jestem na granicy widzenia i niewidzenia czubka lufy i w ten sposób trafiam spokojnie z 40m w kartkę a4. Każdy musi sobie sam wyczuć jakiś sposób składania się do strzału tak żeby kulki wpadały w cel :P

Link to post
Share on other sites

Bartch według mnie nie potrzeba przyrządów celowniczych, przynajmniej u mnie jest tak że jak celuję to jestem na granicy widzenia i niewidzenia czubka lufy i w ten sposób trafiam spokojnie z 40m w kartkę a4. Każdy musi sobie sam wyczuć jakiś sposób składania się do strzału tak żeby kulki wpadały w cel :icon_razz:

No też fakt , można kombinować i zrobić sobie przyrządy celownicze , albo strzelać tak jak jest :) Zważając na to ile czasu poświęciłbym na zrobienie dobrych przyrządów celowniczych to chyba zdążę się dobrze nauczyć z tego strzelać :D. Teraz strzelałem wieczorem , to nie było widać dobrze toru lotu kulki , jutro w dzień postrzelam to myślę że lepiej będzie to wyglądało. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

W moim AGMie jest ten sam "problem". Chodzi o to, iż lufa właściwa jest osadzona krzywo w stosunku do atrapy lufy. Dlatego kulka zamiast lecieć prosto leci troszkę w górę. Nie jest to jakiś straszny problem według mnie. Jest powtarzalość, można się przyzwyczaić.

Link to post
Share on other sites

Możesz spróbować regulacji dystanserem lufy umieszczonym pomiędzy lufami wewnętrzną, a zewnętrzną - w tym celu zdejmij lufę zewnętrzną, co można zrobić odkręcając zatyczkę tego, co w oryginale jest magazynkiem rurowym.

 

Dawniej ta replika strzelała bardzo dobrze, ale teraz gdy kupiłem sobie nową pompkę po pierwszym strzale wręcz ze zdumieniem spojrzałem na tą replikę (le` WTF?!) - gdyby nie brak przyrządów celowniczych w stocku zasięg skuteczny mógłbym śmiało określić na ponad 60m

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witajcie, cały temat przewertowałem i jako, że jeszcze nie umarł to i ja dodam swoje wrażenia po zakupie.

 

Kupiłem u Krakmanów, w zestawie trzy magazynki, mają teraz promocję na tą strzelbę. Nie jest to moja pierwsza replika, kupiłem wersję short dla samego funu posiadania taniej strzelby. W zamyśle od razu po przyjściu miała iść do rozbiórki i różnych ulepszeń i tak też się stało.

 

Nie podoba mi się chwyt przedni, czyli pompka; poszła do szlifowania grubym papierem ściernym, zostawił na niej lekkie ślady szlifu i zmatowił powierzchnię, bardzo to poprawia wygląd i trochę zmniejsza wrażenie plastikowości. Co mnie pozytywnie zaskoczyło to rura atrapy magazynka pod lufą, masywna, wykonana ze stali, nawet bym powiedział, że mogli jakąś trochę cieńszą rurkę tam dać, strach o ten plastikowy gwint w body.

 

Następna rzecz do przeróbek to mały eksperyment. Chciałem wypełnić czymś wiele pustych miejsc wewnątrz, żeby wzmocnić miejsce łączenia chwytu pistoletowego z body; miejsce, w którym opiera się prowadnica sprężyny i inne. Powinienem użyć do tego żywicy, ale nie posiadam. Zmieszałem w takim razie rzadkie trociny z wikolem i taką miksturą wypełniłem wszystkie te puste miejsca. W tej chwili schnie to sobie wszystko, więc nie wiem co to da.

 

Myślę też nad jakimś zawieszeniem; albo kupię pas typu bangee i zrobię jakieś solidne mocowanie, albo zamocuję kawałek krótkiego paska pod pompką, widziałem takie coś w sieci przy ostrych Mossbergach.

 

Na koniec, żeby nie rozwlekać, myślę, że każdy po zakupie tej repliki powinien rozważyć rozłożenie jej i przejrzenie bebechów. Warto powycierać ten lejący smar ze wszystkich części i nasmarować od nowa czymś lepszej jakości; w mojej replice z kolei sprężyna główna jest sucha jak pieprz, tak nie może być.

 

Za taką cenę replikę polecam zdecydowanie, nie lubię tak kupować--->niszczyć--->kupować nowe i tak dalej, więc zadbam o swoją i zobaczymy ile potrzyma.

Link to post
Share on other sites

Jak rozkręcasz to może od razu wzmocnij zaczep na cylindrze. To perwsza rzecz, która się psuje. Jak się naprawia po fakcie to jest ryzyko, że pękło nietypowo i trudniej zrobić wzmocnienie.

 

Tak to też zrobię, jest tam kawałek pustego miejsca w tym zaczepie, coś tam można wkleić na SG.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Dużo się naczytałem o tej replice i mam jedno bardzo nurtujące mnie pytanie. Otóż bardzo często widziałem posty, w których ludzie pisali, że ,prowadnica się złamała, że jest coś nie tak z tłokiem, itp. Czy ktoś z was próbował zrobić metalowy tłok i inne części do tejże repliki? Czy jej to nie zaszkodzi?? :D

Link to post
Share on other sites

Zaszkodzić pewnie nie zaszkodzi, ale wg mnie nie opłaca się. Po pierwsze, jeśli będziesz przeładowanie robił od początku do końca (czyli ruch maksymalnie do siebie, a potem maksymalnie od siebie) to raczej zaczep cylindra (bo to o niego chodzi, ale wielu ludzi nie rozróżnie tłoka od cylindra) się nie powinien ułamać. Koszt zrobienia metalowych części może Cie wynieść więcej niż nowy shotgun w razie awarii.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Drodzy posiadacze 003-ki, powiedzcie mi proszę, czy "główna część" shotguna się różni w obu wersjach? Zastanawiam się czy nie kupić shorta, a następnie jeśli będzie potrzeba, albo wykonać kolbę i uchwyt na wzór M56A z drewna, albo przerobić uchwyt tak, by dało się zamocować jakiś rodzaj kolby taktycznej. (coś jak M56C)

 

[EDIT]

Ok, widzę już, że sama broń jest taka sama, różnicą jest jedynie rodzaj uchwytu. Wciąż jednak zastanawiam się nad tym pomysłem. :icon_biggrin:

Edited by meffcio
Link to post
Share on other sites

To są te same shotguny tylko "tyłem" się różnią. Możesz przerabiać na luzie.

Już zauważyłem, ale dzięki i tak. :D

 

Ja miałem podobny pomysł do Ciebie. Ale jak przekalkulowałem to sobie, to doszedłem do wniosku że lepiej kupić 2 różne AGMy :icon_smile:

 

No chyba, że Ci bardzo zależy na taktycznym chwycie.

Prawdę mówiąc po prostu bardziej mi się podoba połączenie chwytu pistoletowego i kolby jak w M56A, dlatego myślałem żeby kupić sobie shorta i po prostu przerobić, jednak czas na takie zabawy nieprędko będę miał.

Inna sprawa, że i tak kupuję dwie pompki - druga dla żony. ;) Jak myślicie, czy długa wersja nie będzie dla niej za długa? :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...