Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Strzelba MP003 [AGM]


Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam wszystkich! Strzelba właśnie do mnie dotarła i zaskoczyła generalnie pozytywnie, poza jednym szczegółem. Otóż sama rączka przeładowania (czółenko) się chybocze na tyle, że wydaje dosyć irytujący dźwięk. Czy ktoś z Was miał już z tym problem i jakoś sobie poradził, czy będę skazany na trzymanie repliki na tyle mocno, żeby nie zostać usłyszanym?

 

Z góry dzięki za pomoc :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Nie jest? A ktoś pisał, że shellsami można go ładować. Em, są na taiwangunie bodajże 6 sztuk za 42 złote.

Chyba tylko jak uda Ci się tego shellsa wcisnąć na sztorc.

Te na taiwanie pasują na przykład do strzelb M56 DE i GFG, AGM jest na magazynki i budowa nie jest zbytnio podobna :D

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Czemu chcesz zepsuć piękną linie tego shotguna montując do niego jakiegoś guza?

Jeśli mnie pamięć nie myli to ktoś kiedyś zrobił coś w rodzaju magazynka z rurki. Nie mogę tego jednak znaleźć.

Włożenie innego maga może być troche problematyczne. Zacznijmy od tego, że wszelkie przeróbki związane z przesuwaniem komory mogą być problematyczne - przesunięcie komory do przodu sprawi, że trzeba wymienić dyszę, która jest zintegrowana z cylindrem. Trzeba więc szukać pasującego cylindra i dłuższej dyszy. Można też przesuwać całość do przodu (wszystkie bebechy), ale to generuje konieczność większych zmian - m.in. położenia otworków na słupki trzymające wnętrzności. To jest o tyle problematyczne, że trzeba by je dorabiać i doklejać. Nie wyrzeźbi się ich w już istniejącym plastiku, bo po prostu nie ma tam nadmiarowego plastiku, który mógłby spełnić taką role. Dlatego pomysł z przesuwaniem bebechów odrzucam.

Mag od AGMa ma okienko wylotu kulek na samym przedzie. Mag od M4 ma przed otworkiem jeszcze troszke plastiku - trzebaby piłować shotguna w rejonie zwalniacza magazynka. Magazynek od G36 ma jeszcze bardziej przesunięty w tył wylot kulek - trzeba więcej piłować. Mag AK odpada - ma otworek z tyłu, a nie przodu - można więc go odrzucić, bo jego zastosowanie wymagałoby przesuwania bebechów (lub używania go odwróconego, ale to wyglądałoby idiotycznie^2).

Samo piłowanie z przodu nie jest dużym problemem - znajdujący się tam system zwalniacz magazynka i tak nie będzie pasował do magów M4 i G36. Pojawia się natomiast problem zwalniania magazynka. Należałoby go zrobić za magazynkiem. Problem w tym, że jest tam cholernie mało miejsca. Zaraz pojawiają się bebechy. U góry jest może z pół centymetra, na dole - może centymetr. Dodatkowo brakuje materiałów - trzeba wyrzeźbić z czegoś innego, a potem dokleić i liczyć na to, że się utrzyma. Ewentualnie modyfikować magazynki.

Nie sprawdzam jak magazynki pasują na wymiary - głębokość wchodzenia w replikę, długość i szerokość bo nie mam do nich dostępu (prócz AK, ale nie ma sensu go sprawdzać).

Podsumowując inny magazynek sprawi, że shotgun będzie brzydki, a w dodatku jego zamontowanie wydaje się być trudne i w dodatku bardzo ryzykowne - nie ma na rynku łatwo dostępnych części zamiennych - jeden zły ruch i pozbawiamy się repliki w ogóle.

Link to post
Share on other sites

Tutaj masz mój patent, o którym MarekMac wspomniał:

 

http://forum.wmasg.pl/topic/142951-ciekawe-modyfikacje-replik-w-waszym-wykonaniu/

 

Ogólnie, to większego problemu z montażem nie ma, ale sprawdza się jedynie w HC, bo w LC/MC nie bardzo - dlaczego? Bo najlepiej przykleić rurkę w gniazdo, gdzie wydostają się kulki z magazynka. A jedynie HC pozwala napełnić się bez ingerencji w ten otwór ;-)

Jeżeli chcesz, to się pobaw. Mając HC i rurkę jest to 5 minut roboty włącznie z sypaniem kulek do maga i pójściem na dwór, żeby sprawdzić czy działa.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Czołem Panowie i Panie!

Ktoś wyciągał bebechy z tego o tutaj? Przyszła mi nowa repliczka więc starą agmkę przeznaczyłem do rozebrania i poćwiczenia grzebania przy bebechach. Problem w tym, że za nic nie mogę wyjąć sprężyny, nie mówiąc już o reszcie. Niby mam jakiś zamysł, ale nie chcę nic na siłę bo jednak szkoda ageemka połamać.

Póki co utknąłem na takim etapie:

97957897874347675267_thumb.jpg

 

Przy okazji witam bo pierwszy post :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...