Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Strzelba MP003 [AGM]


Recommended Posts

@hanstomek89: nie bój się go rozbierać, jego budowa jest (prawie) tak prosta jak budowa cepa : ). Rozkręć wszystkie śrubki (pamiętaj, że jedna jest w miejscu gdzie atrapa magazynka/prowadnica pompki jest przykręcona do body). Jak wszystko odkręcisz po prostu połóż body tak, żeby regulacja hopsiupa była u góry). Wtedy rozdziel dwie połówki. Wysoce prawdopodobne, że szit Ci odskoczy, ale nie bój żaby: będzie dobrze. Możliwe, że wylecą Ci też części z wewnątrz... ale o to też się nie martw, na necie (w sumie w tym temacie też) jest kilka fotek wnętrza, więc bez problemu skumasz się co i jak. A jak co to zadawaj pytania, zawsze znajdzie się ktoś, kto zechce odpowiedzieć.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1.Czy TE magazynki będą pasowały do shotguna? Jeśli nie, to czy da się jakoś dopasować? (przypiłować albo coś w ten deseń) Dla mnie dwa zapasowe to po prostu za mało, a wolę zkompletować cały szpej odrazu.

2.Czy shotgun działa z cięższymi kulkami niż 0,25g?

Link to post
Share on other sites

Kurna czy Wy czytać nie potraficie? Gdzie Ci zasięg spadnie na .25g, jeżeli on na takich strzela dopiero prawidłowo? Co z tego, że .2g poleci 3 m dalej, skoro na ostatnich 25m lotu będzie lecieć na Księżyc i w drzwi od stodoły, czy też Multikina nie trafisz? ;-)

To ma naprawdę ponad 300 na .2g ale bardzo szczelną komorę hopa i długą lufę, naprawdę są potrzebne dość ciężkie kulki na których strzela lepiej, celniej i w rezultacie na dłuższym dystansie można coś trafić.

Proszę czasami sobie zadać odrobinkę trudu i przeczytać co jest napisane parę stron wcześniej.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Chciałem napisać opis tej strzelby.

Dlaczego ? Ponieważ na forum co jakiś czas pojawiają sie pytania jaką replikę kupić czy jest dobra itp.

Więc zacznę.

 

Pierwsze wrażenie.

 

Gdy otworzyłem paczkę moim oczom ukazał sie piękny shotgun.

Ponieważ była to moja pierwsza replika gdy wziąłem ją do ręki ogromnie sie zdziwiłem jest naprawdę ciężkawa ,ale nie za ciężka.

 

Wygląd i wykonanie.

 

Z metalu wykonane jest: body i chłodnica lufy

Z plastiku abs wykonana jest rękojeść i spust

Z aluminium oczywiście lufa.

 

Osiągi.

 

Zasięg to około 50m.

Celność jest dosyć dobra z 30 m spokojnie można trafić w człowieka.

z 20 m gdy opanuje sie celowanie po lufie można spokojnie trafić w puszkę po piwie.

System hop up jest bardzo przydatny i podnosi osiągi sądzę że bez hop upa ten shotgun miał by zasięg 30 - 35 m.

Choć i tak kulki po 40m latają jak chcą ,lecz w większe cele można trrafić.

 

Podsumowanie.

 

Tą replikę polecam tym co nie mają dużo pieniędzy do wydania a chcą sie trochę postrzelać.

Ma ona naprawdę dużą moc jak za takie pieniądze.

 

Według mnie to najlepsza naprawdę najlepsza replika za 50 - 70 zl

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

2 dni temu dostałem strzelbę (Na reszcie!) :) Byłem ją przestrzelać.

Generalnie zrobiła na mnie bardzo przyjemne wrażenie, dość ciężki kawałek plastyku, wysoka estetyka wykonania, nadlewek trzeba szukać z lupą :) Po kilku godzinach noszenia daje się we znaki.

 

Nie mierzyłem zasięgu, jednak swoje czuć. Strzelba, przynajmniej dla mnie ma dość spory rozrzut, ale przypuszczam, ze to przez to iż jestem w trakcie uczenia się celowania po lufie (trzeba celować trochę niżej- przynajmniej w moim egzemplarzu)

Mam tylko zastrzeżenie do bezpiecznika- strasznie ciężko chodzi....

 

 

Generalnie daję 9.5/10 :)

A w niedzielę pierwsza strzelanka, więc zobaczymy jak się spisuje w akcji.

Edited by Saper91
Link to post
Share on other sites

Upatrzyłem sobie tą flintę na pierwszą replikę - nie chciałem zaczynać od repliki za 1000zł, ani też kupować czegoś, co już na zdjęciu w sklepie wygląda jak pistolet na wodę z odpustu...

 

Wygląd - jest ok. Budzi respekt :-) Nie świeci się jak psu jajca.

Wykończenie - na moje oko - staranne. Zupełnie jak nie-Chińczyk. Przyjemnie ciężka. Dobrze leży w rękach. Żadnych zadziorów, nadlewek - jak to już ktoś tu napisał - z lupą szukać.

Fajnie się z nią wychodzi na zdjęciach ;-)

 

Zasięg i celność - przestrzeliłem ją u kumpla w ogrodzie, gdzie było ok 20 m miejsca... Strzelaliśmy do puszek (oczywiście po bezalkoholowym...) - o ile z 10 metrów było w miarę dobrze, to już przy 15-20 było wyraźnie widać, że coś ten hop-up za mocny, albo kulki za lekkie (odbijało "w prawy górny róg"). Strzelaliśmy z dwudziestek TM, chyba trzeba będzie dokupić cięższych kulek... W każdym razie, mimo wszystko na 15 m rozrzut mieścił się tak na oko w obrębie kartki A4.

 

Boję się tylko, że po paru miesiącach może się rozlecieć, bo jak na razie to wszystko w tym shotgunie aż za dobrze wygląda... Musi być jakiś haczyk ;-)

Gdyby jednak tak się stało, to i tak uważam, że za sześć dych nie mogłem wybrać nic lepszego. Stosunek jakości do ceny jest cholernie korzystny.

 

Zaraz zabieram się do rozkręcania / smarowania (dzięki wielkie wszystkim, którzy zapodali wskazówki i porady), a wszystkim, którzy zastanawiają się nad kupnem, jeszcze raz powtarzam - brać. Brać!

Link to post
Share on other sites

Dziś dostałem swoje maleństwo od krakmana. Na pierwszy rzut oka robi wrażenie trochę postrzelałem raczej for fun z okna bo czasu nie miałem w trybie normalnym jest ok ale w hop znosi na prawo strzelałem na dołączonych kulkach wiec może dlatego będę to musiał sprawdzić dokładniej.... strasznie mi sie podoba z wyglądu niby nic a jednak śliczna :icon_smile: bardzo przyjemnie leży w dłoniach. Już kombinuje z mocowaniem widziałem tu kilka ciekawych rozwiązań będzie trzeba pomyśleć.

 

Dziś dokładniej oblukałem broń i zauważyłem dziwne rysy na końcu lufy :???: wygląda jakby ją ktoś papierem ściernym czyścił. Mam pytanie czy wasza paczka od krakmana też przyszła rozpakowana?? Mam wrażenie że moja replika jest używana :icon_rolleyes: może to tylko wrażenie w sumie za 59 zł...

PS. Miałem jeden z magazynków przyblokowany sprężyna w połowie utknęła, rozkręciłem, złożyłem i śmiga jak nowy 8-) hmm w sumie to on jest nowy :icon_lol:

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No i po ponad roku używania mojego AGMa popękały części od spustu. Replika działała przez cały swój czas wyśmienicie, nigdy nie było z nią większych problemów, pomijając problemy z nieodbijającym spustem, ale u mnie trochę smaru załatwiło sprawę. Zostaje mi jedynie polecić ją wszystkim na pierwszą "broń". Naprawdę opłaca się.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Po kilkuset kulkach wystrzelonych do puszek i innych celów przyszedł czas na las... Niestety, gdzieś tak w połowie strzelanki, ni z tego, ni z owego strzelba zdechła. Po przeładowaniu i naciśnięciu spustu było słychać niezbyt głośne "pyk" - i to wszystko.

 

Po rozkręceniu i obejrzeniu wszystkiego, co się obejrzeć dało, okazało się, że jedna z kulek pękła w komorze hop-up tak nieszczęśliwie, że zatkała ją na amen (do dziś nie umiem jej wydłubać). Kulki Tokyo Marui, jak widać, też czasem trzasną...

 

Po strzelance stwierdzam jednak, że plastik, z którego strzelba jest wykonana nie wytrzymuje szybkich padów i intensywnego czołgania się. Atrapa magazynka rurowego pękła w bardzo pechowym miejscu (na gwincie, tam gdzie łączy się z korpusem). Przy rozkręcaniu niestety odłamała się całkiem, teraz nie da się nawet wykręcić reszty. Pójdzie na przysłowiowe części...

 

Reasumując - shotguna nadal polecam dla początkujących z punktu widzenia początkującego (za tą cenę - jak najbardziej... sam zamierzam kupić sobie przy okazji jeszcze jednego do CQB :uśmiech: ), ale nie można go zbyt brutalnie traktować. Plastik to plastik, jak mówi stare chińskie przysłowie.

Edited by kapitan_plomba
Link to post
Share on other sites

W mojej strzelbie też ułamał się ten gwint. Trochę szlifowania i kleju i się trzyma ale na nieszczęście pękł uchwyt tłoka. Jednak to prawdopodobnie nie koniec żywota mojej strzelby czeka na alu tłok i w ogóle. Ciekawi mnie tylko czy nie straci na mocy. Wiadomo tłok będzie trochę cięższy a więc sprężyna będzie miała większy opór.

Link to post
Share on other sites

Ja Cię kręcę... coś Ty z tym robił ;-), używałeś jak ostrego do wywalania drzwi kolbą? ;-), kurczaki mój ma nie wiem ile, bo kupiłem jako jeden z pierwszych toto i się nic nie chce rozpaść ;-).

A tak na marginesie, dzisiaj latał kumpel ze swoim AGM`em i ze sprężyną 140 w środku ;-), strzela toto prawie jak mój FN po tuningu na 370. Też się nic nie chce popsuć mu już od miesiąca. Dużo lepsze one są od starych DE.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...