Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Strzelba MP003 [AGM]


Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Co do uszczelniania... Co konkretnie uszczelnić i jak?

 

Są tu wątki na temat konserwacji i polepszania osiągów replik, z tego co tam wyczytałem, to chyba cylinder, tudzież wszelkie miejsca połączeń - z komorą HU, może komory z lufą... Np. silikonem, może też taśmą teflonową? Na kolanku od zlewu się sprawdza. ;-) Ja tam, szczerze mówiąc, ograniczam się - póki co - jeno do smarowania.

 

Ogólnie odnośnie tej flinty, muszę powiedzieć, że jej też dotyczy "chiński syndrom", tzn. dwa egzemplarze mogą się różnić wykonaniem i osiągami. Mój pierwszy przy włączonym hopie podkręcał kulki 0,20 trochę za mocno, na dystansie 20 metrów już to było widać. Drugi (pierwszego połamałem na strzelance, RIP) za to na tym samym dystansie podkręca 0,25 tak mocno, że praktycznie na nowo uczę się z niego strzelać.

Mimo to jednak powtórzę, com już po wielekroć mówił - za tą cenę lepszej repliki na początek sobie nie wyobrażam :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

No, Mossberg dopełnił żywota.

Dzisiaj na treningu podczas ćwiczenia szturmu zaliczyłem spektakularną glebę, niestety replika z takim impetem przywaliła o glebę, że złamał się gwint przy atrapie magazynka rurowego i wypadły części odpowiadające za zwalnianie magazynka.

Zawsze będę o niej myślał z sentymentem :)

 

Ale nastepnym razem wypróbuje Benelkę:P

 

Ogólnie po 3 miesiącach zabawy- Polecam!

Link to post
Share on other sites

No, Mossberg dopełnił żywota.

(...) złamał się gwint przy atrapie magazynka rurowego i wypadły części odpowiadające za zwalnianie magazynka.

 

To jest chyba najsłabszy punkt tej repliki... Wczoraj wracam sobie spokojnie ze strzelanki, flinta w futerale, uśmiech na gębie, bo strzelało się bardzo miło, środek miasta, biały dzień, mijam jakichś gości, a tu jeden z nich ładuje mi z kopyta z okrzykiem "wypier¤¤laj z tą gitarą!"....

Impet uderzenia poszedł na futerał, Mossberg trzasnął dokładnie w tym samym miejscu. Tak samo, jak mój poprzedni, ale wtedy to uczciwie się na niego wykopyrtnąłem, ha.

 

Słyszałem, że inni takoż mieli problem ze złamaniem w tym miejscu i podobno pomaga sklejenie na chama poxipolem. Prawda li to? Trzyma się?

Link to post
Share on other sites

kapitan_plomba

 

Jak to? Ktoś na ulicy kopnął w Twój futerał i krzyknął "wyp.. z tą gitarą?"

Przecież to jest bezczelne, chamskie, aroganckie i nieodpowiedzialne :/

 

Oburzyłem się :P

 

BTW. na wczorajszej strzenalce coś się stało z moim shotem. Prawdopodobnie spadła taśma uszczelniająca tłok i wpadła do komory HU. Jak na razie to jedyna awaria btw z mojej winy.

Link to post
Share on other sites

Ja to mam szczęście :mrgreen: W ostatni weekend coś trzasnęło mi przy przeładowaniu. Pękło miejsce łączenia "pompki" z szyną. W domu okazało się też, że pękło łączenie tłoka z szyną :-F

 

Nie wsadzałem mocniejszej sprężyny (można by wywnioskować ze wcześniejszych postów).

 

"Siostro, skalpel!"

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Uroczyście informuję, że udało mi się skleić cylinder, a dokładniej łączenie z szyną gdzie najczęściej dochodzi do wypadków skutkiem czego jest sprzedaż na części bądź kwaterunek shota gdzieś w szafie. :mrgreen:

 

Sprawdzony klej: LOCTITE 406, dostępny między innymi na Allegro.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam pytanie, czy te magazynki:

http://www.taiwangun.com/shop,show,704

Pasują do shotguna z AGM?

Pytam, bo mam w domu takie dwa (pozostałość po JT-3A [*]) i nie pasowały, gdy próbowałem włożyć je do AGMa, a w Zielonych koleś się zarzeka, że czytał, że one pasują.

 

Testował ktoś?

PS - szukałem w tym temacie i było coś o magazynkach, jednak link był już nieprawidłowy.

Link to post
Share on other sites

Jak dobrze ustawisz przy wsadzaniu, jest szansa, że będą podawać kulki, ale tylko szansa, bo zależy wszystko od tego, jak masz komorę hopa i czy zatrzasną się na body.

Wystarczy wziąć, jak nie masz takiego z JT w domu, ten z AGM`a i przystawić do ekranu.

Ech czasami ludzie to mnie osłabiają tą swoją nieporadnością :|.

 

EDYTA: Żeby było jasne: raz udało mi się zapiąć maga z DE M47 Remingtona i nawet podał całość kulek... raz.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Heh, jak już pisałem ja byłem pewny w tym, że nie działają, bo sprawdzałem, ale zbiła mnie z tropu pewność naszego Zielonego ;). Poza tym jakiś czas temu już sobie uświadomił, że chodziło mu właśnie o magazynki do DE, które różnią się chociażby podajnikiem kulek ;).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...