Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Strzelba MP003 [AGM]


Recommended Posts

http://www.taiwangun.com/index.php?str=product&prId=813

Witam

Kupił ktoś to? Bo w "szukaj" nie znalazłem nic na temat tego.

 

"UWAGA! Z racji mocnej sprężyny, na replikę udzielamy wyłącznie gwarancji rozruchowej." to mnie trochę niepokoi bo kupic i zaraz po 1 sztrzelance rozwalic to mi się nie widzi :]

Byłbym wdzięczny z jakieś info na ten temat.

 

Edytowano tytuł: 12.11.2011

 

/LgN

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Z metalu masz osłone lufy, prowadnice tego co tam trzeba pociągnąć aby przeładować (:S) i pare innych bzdetów. Czy najlepszy? Nie jestem wstanie teraz tego określić. Trzeba czasu, zobaczymy jak się będą sprawowąć. Pewne jest jedno, są o niebo lepiej wykonane i ladniej wyglądają niż te tacticale i inne longi z Taiwangun.

Link to post
Share on other sites

Hejo AnR :)) Jakoś tak na gg rzadko gadamy ostatnio. Ok , stop ot :P

 

Jeśli chodzi o tego szota to jest o wiele lepszy niż te z krakmana bo porównywałem. Magazynki pasują, więc spokojnie można kupować te z taiwangun.com przeznaczone do M47. Jednak latają i brzydko wyglądają.

Zasięg jest super, ma regulowany płynnie hopek.

Majsterstrzyk i na swoją cenę super :)

 

PS: W ogóle to jako pierwszy w Polsce go kupiłem :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Używam tego shotguna od tygodnia. Replikę zakupiłem na taiwangun.com. Niestety nie udzielają na nią żadnej gwarancji ( jak i na inne tanie shotguny)

 

Body

Wizualnie prezentuje się bardzo ładnie, w dotyku sprawia jednak dość 'plastikowe' wrażenie.

Nadlewek na body dość niewiele, części spasowane całkiem nieźle, replika wyglada na wykonaną całkiem starannie.

Podczas noszenia troszkę 'trzeszczy'

 

Części z metalu:

osłona lufy zewnęrznej, prowadnica rączki przeładujacej... i koniec

Niestety brak jakichkolwiek przyżądów celowniczych...

Waży ok 2 KG - więcej niż inne plastikowe shotguny.

 

Osiągi

Hop Up regulowany.

Zasiegu określić nie mogę ponieważ 'bawiłem się' w całkiem gęstym lesie. Do 30 metrów (tyle ma improwizowana strzelnica u mnie na podwórku) jest całkiem celna.

Prędkosć strzału podobna do Shotguna Short.

 

'Wnętrznośći'

Wszystko (oprócz sprężyn) wykonane jest z plastiku ( tłok, prowadnica tłoka, komora hop up, mechanizm spustowy) Lufa wykonana jest z aluminium i ma dość nieregularną średnicę.

W konstrukcji repliki i jej poszczególnych części wykorzystano masę niepotrzebnych śrubek.

Ogólnie plastikowa mechanika sprawia wrażenie raczej nietrwałej.

Już na pierwszej strzelance miałem pewną usterkę - spadła sprężynka odpowiadająca za powracanie spustu co wiązało sie z domową naprawą.

 

Podsumowanie

Ogólnie Replika ma całkiem niezłe jak na swoją cenę osiagi. Mogę ją polecić jako broń 'awaryjną', ew sprzet dla początkujacych którzy nie boją się ingerować w mechanizm repliki

 

Jutro będzie testowana w warunkach miejskich, zrobiłem na tę okazję teflon- fix. Zobaczymy jak sie spisze.

 

P.S. przepraszam za brak zdjęć jednak nie posiadam obecnie żadnego sprzętu do ich robienia ( poza kamerka internetową i aparatem w komórce).

Edited by Wolfi
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mam go , a raczej narazie nie bo prowadnica się złamała ;/ W srodku niemasz nic metalowego(no moze sprężyny :D)Moj się rozwalił po jakiejs 1 godzinie strzelania ;/(mam nadzieje ze totylko taki model 1)No teraz kolega naprawia bo ja niebardzo się na tym znam :D.Mimo tego wszystkiego bardzoo polecam!!

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

polecam w 100%

 

po dobrym ustawieniu hop-up z kulka leci ladnie do celu. Z 10 metrów rozwala płyty CD..

 

Jedna moja uwaga Uzywajcie kulek dobrego stanu najlepiej 0.20g nie używajcie zółtków odradzam... Teraz mialem awarie jak wlozylem nie te kulki co trzeba(zle wykonane) i zapchala sie lufa ale to nie problem bo jest latwo ja wyczyścic.

 

Wiec polecam w 100% jak na sam poczatek. Replika jest lepsza od Ak47 Cyma Sprezyna którego tez posiadam

 

 

PS.przepraszam za błedy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Właśnie zamuwilem 2xSztuki :D jedna dla siebie i jedna dla kumpla bo wyłamałem mu dziure w cylindrze ;p NIESTRZELAJCIE I NIEPRZELADOWYWUJCIE JEDNOCZEŚNIE, Co sądzicie o lekkim tuningu? Wpakowanie precyzyjnej lufy, uczszczelnienie cylindra( widzieliscie jakie tam są luki ?! I przesmarowanie ruchomych cześci... A o jakiejś modyfikacji hop up-a co wy nato ? Bo na moc niema co iść bo bebechy rozwala sie chyba/ Co b

Edited by Aranedhel
Link to post
Share on other sites

Niema tam konkretnego miejsca na szyne R.I.S. Tak naprawdę to niejest potrzebna. Strzelałem się z kolegą w nocy(naprawiłem go!) i zamontowałem taśmą klejącą latarkę :P. A co do celowania... bardzo ładnie się nim celuje. Jest wgłębienie tylko trzeba się przyzwyczaić do celowanie , a jak już się przyzwyczaisz to jest git.

 

OFF

Jescze żeby to nauczycielą nieprzeszkadzało i takim kolesią jak tamten

 

Troszkę tolerancji. Ja sam jestem gimnazjalistą i pisze błędy i mi ani innym z mojego otoczenia to nie przeszkadza.

Link to post
Share on other sites

Mam takiego jest bardzo dobry. Po paru strzelankach coś stało ze spustem(nie odbijał) ale łatwo to było naprawić.Co do celności jest dobrze, ale u mnie jest jedna nie doróbka. Mianowicie końcówka zewnętrznej lufy jest skrzywiona na prawo (lol) ale mi to nie przeszkadza. Polecam jeśli chcesz dobrego i taniego guna.

 

Shoot widoczny w moim avatarze :)

Edited by jacula
Link to post
Share on other sites

Witam!

U mnie po zakupie(wyciągnięcie z pudełka), tylko raz przeładowałem i pękło czółenko do przeładowywania jako że giwera na gwarancji rozruchowej to odesłałem.

na pierwszy rzut oka jest OK co do osiągów to czekam na okazje by ustrzelić kilka fragów.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam!

 

Słowem wstępu..

Kupiłem na początku stycznia tego guna na taniemilitaria.pl (tak, nie wiedziałem jeszcze wtedy, że to ciężki grzech :twisted: ). W ogóle jest to moja pierwsza replika ASG, tak więc jestem świeży w te klocki ;] Zorientowałem się, że rzeczywiście Long 003 to to samo co Mossberg 590 (czasami podawane błędnie jako Mosberg).

 

Moje spostrzeżenia co do tego modelu..

+ bardzo ładny wygląd, prowadnica i lufa są metalowe, koniec kolby to guma zapobiegająca ześlizgiwaniu sie guna opartego np. o ścianę, reszta to ABS

+ czuć, że ma się w rękach coś porządnego (waga 1,25 kg i prawie metr długości)

+ świetna sprawa 3 magazynki po ok 15 kulek plus ładownica+ zasięg bardzo dobry, jest owe 50 m (całkowitego)

+ regulowany hop-up

+ świetnie sprawują się kulki 0,25 g

+ ogólnie robi bardzo dobre wrażenie ;-)

 

- kolba troszeczkę się rusza, by to zlikwidować włożyłem kawałek brystolu w złącze kolby i body

- ruszająca się w lewo pompka sprawia wrażenie delikatnej

- z początku brak przyrządów celowniczych sprawia kłopoty przy celowaniu, ale po 3 strzelaniach opanowałem to korzystając z wnęki wzdłuż grzbietu

- nie ładuje ostatniej kulki, tłoczek popychający kulki w magazynku jest przykrótki (trzeba odwrócić broń "do góry nogami")

- przycisk do oddania magazynka klekocze

- suwak hop-up'a jest troszkę luźny

- na broni występują małe skazy, jakby wgniecenia główką od szpilki (jestem strasznym szczególistą :D)

 

Wypadki, jakie już się zdarzyły..

- jeden raz zdarzyło się, że kulki 0,12 zachowywały się jak na za mocno podkręconym hop-up'ie. Nie mam pojęcia z czego to wynikło :???: Może zimno?

- kulki skręcały lekko w lewo, przekręciłem lufę o 45 stopni w prawo i jest gicior 8)

 

Podsumowując..

Myślę, że jakość jest adekwatna do ceny. Po 80 PLN nie oczekiwałem cudów, ale jestem miło zaskoczony osiągami tego modelu. Postawiłem sobie za priorytet moc i dostałem to ;-) może za cenę poręczności. Ładownica oraz trzy magazynki w zestawie rekompensują ich małą pojemność. To moja pierwsza broń ASG i jestem bardzo zadowolony z zakupu :)

Link to post
Share on other sites

Magazynki pasują, więc spokojnie można kupować te z taiwangun.com przeznaczone do M47. Jednak latają i brzydko wyglądają.

Pisałem do taiwangunsów, czy nie mają magazynków pasujących do Longa 003, ale otrzymałem w odpowiedzi, że nie posiadają takich, to jak w końcu jest z tymi magami?? :???:

PS: W ogóle to jako pierwszy w Polsce go kupiłem :D

A za nim pójdą miliony... :D

Czy ktoś wie może jaką średnice ma ta lufa ?

Lufa z ABSu ma średnicę ok 1,5 cm

Broń dobrze i solidnie wykonana, nie miałem żadnych problemów do dzisiaj:P Mianowicie po dzisiejszej "zabawie" kulka po przeładowaniu wypada z lufy:( Wiecie co może być przyczyną?

Pewnie miałeś już przeładowaną i naciągnąłeś po raz drugi. Nawet lekkie naciągnięcie powoduje naładowanie następnej kulki. Trzeba uważać.

 

* * *

 

W ogóle myślałem o lekkim tuningu tej repliki. Czy władowanie tam sprężyny 400 fps poważnie zaszkodzi plastikowym częściom a nawet body??

Ba, trzeba się najpierw dostać do środka, by cokolwiek wymieniać!! Mam problem z dojściem do wnętrzności; odkręcam śrubki ale nie chcą się rozdzielić części body, nie chce ciągnąć na siłę, by nie ułamać czegoś. Jak rozebrać tą broń?? Proszę o pomoc!!

 

O dżizys, zapomniałem o tym całkowicie... :roll: W ogóle jaka to firma??

W mailu od tanich militariów było, ze cyma.

Na badtoysach też cyma.

Na pudełku nie ma nic o cymie, tylko "airsoft gun".

A te AGM to co to?? :???:

Edited by Marcin_eM
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

http://www.kpasg.pl/viewtopic.php?t=1102&highlight=agm

Człowiek wskazuje na znaczne wady tej strzelby, jak jest u Was?

 

"SUBIEKTYWNA OCENA (1-5):

wykonanie: 4

celność: 3

szybkostrzelność: 2

pojemność magazynków: 2

waga: 4

klimacik: 5

cena : 5

 

BILANS:

Jakbym miał wystawić jedną ocenę w skali 1-5, stawiam 3+. "

A jakie oceny Wy byście wstawili?

 

pozdrawiam:)

Link to post
Share on other sites

wykonanie: 3 - nie jest ideał, nie należało też tego oczekiwać (patrz 3 posty wyżej). Cieszy fakt metalowych elementów prócz śrubek i sprężyn.

celność: 3 - brak przyrządów celowniczych, trzeba nauczyć się celować z tego guna ;]

szybkostrzelność: - - brak oceny, ano z tego powodu, że to sprężyniak, szybkostrzelność to nasza wyćwiczona motoryka ;] (faktem jednak jest, że pompka ułatwia ładowanie kulki w pozycji stojącej bądź klęczącej, zaś utrudnia w leżącej).

pojemność magazynków: 3 - nie jest źle, a jeszcze 3 magi do tego..

waga: 3 - zdeka przylekki, mogli by go dociążyć do 2 kg (zawsze można we własnym zakresie :-P )

klimacik: 4 - ma się w świadomości, że to jeszcze nie to, ale te klik-klak.. ah.. :D

cena: 5 - jak najbardziej adekwatna do jakości ;-)

 

Reasumując...

 

nie uwzględniając szybkostrzelności mą jakże subiektywną oceną jest 3+ :ok:

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
Heja, mam pytanko, na początku lufy, na dole znaleźć można takie kółeczko, wygląda na taki dynks, do którego doczepia się pas do noszenia. Wie ktoś może gdzie jest drugie takie coś ? A może trzeba samemu dorobić ? O_O
Takie cudo nie istnieje niestety. Trzeba dorobić samemu albo przymocować pasek w innym miejscu, np. na zgięciu kolby. To już kwestia gustu i upodobań ;-)
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...