Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Strzelba MP003 [AGM]


Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ale zabaweczkami z bazaru będziesz pluł kulkami pod nogi -.- A ten gun ładne ma osiągi jak na chinola.

Chyba, że przekładasz bajery nad osiągi ;)

 

Co do rączki to proponowałbym śledzić allegro jeśli chodzi Ci o sam chwyt pistoletowy albo pytać sprzedawców (zaufanych). Jeśli szukasz z "kółeczkiem" - to drugie.

 

A najprościej dorobić samemu - satysfakcja z własnej roboty ;-)

Edited by Marcin_eM
Link to post
Share on other sites

Chyba, że przekładasz bajery nad osiągi ;)

 

 

A najprościej dorobić samemu - satysfakcja z własnej roboty ;-)

 

Uno, kółeczko to przecież nie bajer :F

 

Dwa, poda mi ktoś instrukcję ? :F Kółeczko to jeszcze pół biedy, ale jak je przymocować do kolby ?

Link to post
Share on other sites

No dobra, masz racje, ale nie miałbym wątpliwości co wziąć w sklepie ;)

Instrukcji jako takiej nie ma, ale jest pomysł... w mojej głowie :) Jako, że mam maturę w maju nie chcę się bawić na razie w majsterkowicza, więc ewentualnych przeróbek będę dokonywał po fakcie 8)

 

1. Mianowicie znajdź jakąś klamerkę, sprzączkę (nie wiem jak to nazwać :poddanie:) od plecaka, szelek czy cokolwiek do czego można przyczepić, naciągnąć pasek. Rozkręć kolbę (są śrubki, więc pewnie się da :uśmiech:) i zobacz czy jest w środku miejsce by włożyć ewentualnie tą klamerkę. Nie obejdzie się tutaj bez wypiłowania otworka w kolbie. Trzeba też będzie dobrze zamocować ją by nie ruszała się w tymże otworku. Przy wprawnych rękach powinno wyglądać to estetycznie i być funkcjonalne ;]

2. Albo kupić coś wwiercanego przez co można ten pasek przełożyć i wwiercić w kolbę.

Proponuję wziąć z domu troszkę wyobraźni i przejść się po sklepach budowlanych, dla majsterkowiczów lub/i z pasmanterią. Coś na pewno się znajdzie ;)

 

BTW... Te kółeczko z przodu nie wydaje mi się dobrym punktem oparcia dla paska :P Chyba, że przywiążesz go sznurówką xD

To propozycja, nie sprawdzane i nie testowane ;-)

Edited by Marcin_eM
Link to post
Share on other sites

Ja wymyśliłem coś takiego. Tam gdzie jest to małe kółeczko pierw dam takie większe, metalowe, od breloczka i do tego doczepię pas nośny. Z tyłu zaś niestety nie obejdzie się bez otwierania kolby. Spróbuję tam wstawić taką blaszkę z otworkiem, taką do mocowania głośników na ściany, i tak jak poprzednio, kółko od breloczka. Wydaje mi się że coś takiego może zdać egzamin, w końcu nie będę tym sprzętem rzucać czy coś :)

Link to post
Share on other sites

Co dwie głowy to nie jedna ;] A ile głów tyle pomysłów :D A myślałeś może nad przyrządami celowniczymi? Nauczyłem się celować po lufie i wyżłobieniu na body, ale pytam z ciekawości.

 

Może dorzucę ode mnie moje "usprawnienia":

1. Skróciłem szynę łączącą pompkę z tłokiem, dzięki czemu mam łatwiejszy dostęp do niej podczas celowania z ramienia (niewiele bo 4,7 cm ale zawsze coś ;-) Musiałem przy tym spiłować zgrubienie lufy przy body by naciągała się do końca);

2. Zrobiłem podkładkę pod sprężynę z taśmy klejącej - troszkę więcej fps'ów (okleiłem paroma warstwami prowadnice sprężyny);

3. Uszczelniłem komorę HU klejem, tłok i lufę taśmą teflonową;

4. Dodatkowe smarowanie bebechów :);

5. Podłożyłem wewnątrz body pod szynę dwie warstwy brystolu by pompka nie latała na lewo i prawo.

Takie tam bardziej kosmetyczne zabiegi :-P

 

Odeślę też zainteresowanych do mojego problemu odnośnie wymiany lufy czy też komory HU, który jak na razie nie został rozwiązany :???: i niestety nie zapowiada się na pomyślne rozwiązanie...

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=44931

Link to post
Share on other sites

No jasne że myślałem nad zamontowaniem przyrządów celowniczych :) . Normalnie królestwo za pomysł na zamontowanie szyny :) . Co do ingerencji w środek sprzętu - szot jest moją pierwszą, niedawno kupioną repliką, i chcę się nią jeszcze pobawić. Boję się że ją zepsuję :D :F .

Link to post
Share on other sites

Też jest moją pierwszą (od początku stycznia b.r.) ;) Wybrałem najdroższą z najtańszych ;D :killer: A była rozkręcana już w warunkach polowych ;) i działczy lepiej.

 

Nie myślałem o szynie, za to z cd-boxa coś wystrugać? Tylko nie mam odpowiednich narzędzi, a z nożykiem do tapet nie chce mi się walczyć? ;/

 

BTW jakimi narzędziami można bezproblemowo wycinać formy z plastiku?

Link to post
Share on other sites

Efekt kilkunastominutowej pracy:

 

http://img87.imageshack.us/my.php?image=20080306bl7.jpg

 

System zawieszenia (?) :)

Przód:

http://img229.imageshack.us/my.php?image=20080306001tl0.jpg

Tył:

http://img229.imageshack.us/my.php?image=20080306002it5.jpg

 

Materiały:

1x zawieszka na głośnik

1x czarna izolacyjna taśma klejąca

2x kółeczka od breloczka

 

Narzędzia takie jak nóż, nożyczki i oczywiście śrubokręt

Link to post
Share on other sites

Ciekawe rozwiązanie kwestii mocowania pasa nośnego :) Brawo! Ale, ale, nie wszystko jest piękne... IMHO zawieszka od głośnika powinna mniej wystawać z kolby. Reszta gicior ;] BTW, dokąd Ci sięga kolba przy noszeniu guna na ramieniu?

 

Czekam teraz na Twe LEGO-celownicze przyrządy :P

 

W tym poście nie ma żadnego sarkazmu :twisted:

Edited by Marcin_eM
Link to post
Share on other sites

Na początku zawieszka miała być inaczej zamontowana, jednak po otwarciu kolby zobaczyłem, że zawieszkę wystarczy nałożyć na taką rurkę (?) do której wchodzi wkręt mocujący 2 części kolby. Chciałem by to część z większą dziurką wystawała, jednak tak się nie dało, no i wyszło jak wyszło. Ważne, że działa.

 

Kolba sięga za kolano (jeszcze rosnę :) ) gdy niosę guna na ramieniu, gdy przełożę go przez szyję to przed, wolę go nosić tak bo wygodniej iść (z ramienia spada, może to dlatego że nie mam jakiś szerokich barów :)

 

Co do przyrządów celowniczych to musisz raczej poczekać, bo nie mam jakoś chęci ich robić :)

Edited by Garam
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie. Żeby do otworzyć trzeba zrobić coś więcej niż rozkręcić śróbki? Tzn jest tam coś przyklejone, co trzeba by było rozerwać?

 

A co do celownika, ja dorobiłem z twardszego drutu 8) Ale zrezygnowałem w końcu z tego, ponieważ co jakiś czas musiałem go regulować, a dużej różnicy w celowaniu nie było.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie. Żeby do otworzyć trzeba zrobić coś więcej niż rozkręcić śróbki? Tzn jest tam coś przyklejone, co trzeba by było rozerwać?

 

A co do celownika, ja dorobiłem z twardszego drutu 8) Ale zrezygnowałem w końcu z tego, ponieważ co jakiś czas musiałem go regulować, a dużej różnicy w celowaniu nie było.

śrubki...

 

Nie ma. Po odkręceniu wszystkich widocznych śrubek, zdjęciu kolby, lufy i metalowej rurki prowadnicy reszta trzyma się na kołkach :P Pamiętaj też, że trzeba zdjąć wierzchnią część body :P Najlepiej zrobić to po wyżej wymienionych czynnościach.

 

Wykminiłem przyrządy celownicze z czarnej okładki skoroszytu :)

+łatwo zrobić

+łatwe w montażu (klej albo dwustronna taśma klejąca)

 

-łatwo uszkodzić :P

 

Na ostatniej strzelance pękła mi szczerbinka. Jak zrobię następny zestaw zamieszczę foty na forum 8-)

Edited by Marcin_eM
Link to post
Share on other sites
Może dorzucę ode mnie moje "usprawnienia":

1. Skróciłem szynę łączącą pompkę z tłokiem, dzięki czemu mam łatwiejszy dostęp do niej podczas celowania z ramienia (niewiele bo 4,7 cm ale zawsze coś Musiałem przy tym spiłować zgrubienie lufy przy body by naciągała się do końca);

2. Zrobiłem podkładkę pod sprężynę z taśmy klejącej - troszkę więcej fps'ów (okleiłem paroma warstwami prowadnice sprężyny);

3. Uszczelniłem komorę HU klejem, tłok i lufę taśmą teflonową;

4. Dodatkowe smarowanie bebechów ;

5. Podłożyłem wewnątrz body pod szynę dwie warstwy brystolu by pompka nie latała na lewo i prawo.

Takie tam bardziej kosmetyczne zabiegi

 

Miałbyś, może zdjęcia wnętrza twojego shotguna po tych usprawnieniach? Chciałbym zobaczyć jak to wygląda i jeśli pozwolisz zgapić troche :-P

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy wiecie, ale nasza pompeczka ma możliwość strzelania wieloma kulkami na raz :) Wystarczy popompować kilka razy i dopiero strzelić. Strzeliłem 10 kulkami i na odległości ok 3m rozrzut był ponad 2m :D . 5 kulek na tych 3m leciały za to obok siebie... Czyżby przewaga sprężynówek nad elektrykami ? :F

Link to post
Share on other sites

Nie wiem po kiego wam w tym przyrządy celownicze? Ja tam ostatnio strzelałem na jakieś 20m w wystający słupek od ogrodzenia (około 30 cm nad ziemię), trafienie 2-gą kulką i później 90% kulek w celu z wystrzelanego maga. koleś z elektryka trafił 2 serią :D, mając do dyspozycji lunetkę i markową, przestrzelaną replikę ;).

Ja do swojego zrobiłem zawieszenie 3 pkt z przerobiono-naprawionego zawieszenia angolskiego, bo się takie trafiło w śmieciach + pas i kawałek zawieszenia od chińskiego szitpasa. A zapomniałem o nieśmiertelnym kółku od kluczy :D.

2d9267ef030b2f23m.jpg

P.s. oczywiście "taktycznie" powieszona latarka to była niestety ostatnio konieczność na forcie w Sarbinowie ;).

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Nie, nie zaplontujesz ;). Zaplątać się trudno, 3 pkt. zawieszenie angolskie bardzo wygodne jest. Wydaje Ci się ;), dwa paski na krzyż połączone pośrodku kółkiem od kluczy, które to robi za 2 punkt podparcia na broni dla pasa ;). Paski na początku zszyte, później na rzepa przerobiłem, nie chciałem kolby ruinować, teraz wystarczy tylko zdjąć rzepa, przedni punkt i repliczka jakby wyciągnięta z pudełka była :D.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...