Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Opłaty celne


Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

A mi dowalili 23% VATu. Już nigdy nie wybiorę wysyłki kurierem gdyż są nadgorliwi w oclaniu... Z tego mają kasę.

 

 

Nie, najlepiej wszystko po bożemu, bo zaniżanie faktury to przestępstwo skarbowe, i tu na gębę się nie wyłgasz.

 

Za samo zaniżenie faktury jeszcze nic nie grozi, gorzej jak ktoś kombinuje aby udowodnić tak niską fakturę. Nasz kraj jest łagodniejszy dla złodziei niż dla 'skarbowych złodziejaszków'. Trzeba odpuścić gdy już dobiorą się do paczki.

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

@La Chupacabra-Od osoby prywatnej wartość przesyłki podlegająca odcieniu jest dużo niższa niż sklepowa...

@forzamilan- teoretycznie nie powinieneś płacić cła, bo wartość Twojej przesyłki nie przekracza 150€ co jest limitem w przypadku przesyłek ze sklepu... Ale jak to w naszym kraju bywa,pomimo faktur i rachunków celniki mogą zakwestionować wartość i mimo wszystko oclić...albo przynajmniej VAT doliczyć...

Link to post
Share on other sites

Czy gdziekolwiek trzeba jechać żeby odebrać taką paczkę, czy przychodzi ona po prostu na pocztę, uiszczamy cło i nie daj boże VAT i po wszystkim ?

Kurde, będę to robił po raz pierwszy ale cały czas zdecydowany nie jestem. Mimo dowaleniu wszystkiego co możliwe(najgorsza opcja), wyjdzie i tak taniej niż w PL.

 

Kombinowałem także w inny sposób, zamówić replikę z UK do PL - wtedy nie płacimy VATu, co o tym myślicie ?

 

Pozdrawiam, dzięki karol_alasz !

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Czyli, że jak zamówię przesyłkę o wartości 255$ to VAT i cło płacę przy dostawie paczki tak?

 

Żeby wszystko było jasne - 255$ to wartość całkowita przesyłki czy wartość przesyłki + np. 80$ koszt dostawy. Celnicy lubią walić cło i vat od wartości całkowitej. Jak dla mnie są trzy możliwości:

 

#1 - Celnicy puszczą twoją paczkę bez niczego

#2 - Celnicy dowalą cło i vat od wartości paczki, 255*1,23*1,035, zostaniesz poinformowany listownie o kwocie jaką musisz dopłacić

#3 - Celnicy dowalą cło i vat od wartości całkowitej, razem z przesyłką (255+80)*1,23*1,035, zostaniesz poinformowany listownie o kwocie jaką musisz dopłacić

 

Po dopłacie Urząd Celny puści twoją paczkę do poczty/kuriera.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Ja już nie rozumiem tego wszystkiego, wybaczcie. Możecie mi powiedzieć jasno, co się stanie z moją paczką? ;)

Sytuacja:

Zamówiłem radio z Chin za 18,89 USD, jedzie pocztą holenderską, na końcu numeru paczki jest NL.

W trackingu mam, że zatrzymali je celnicy w Warszawie.

Jeśli dobrze rozumiem, przy takiej kwocie nic nie muszę dopłacać? Czy jest możliwe, że Chińczyk nie ogarnął, oznaczył rzecz jako "zakupy przez sieć" i jednak mi naliczą?

Link to post
Share on other sites

Tempo docierania przesyłek jest naprawdę losowe i zależne od tego jak się uda zapakować kontener do wysyłki samolotem. Idea jest taka, że firma kurierska zbiera te wszystkie przesyłki do pojedynczego pojemnika (wysyłanego w całości np. do Polski czy ogólnie do Europy). Więc jak trafisz na "prawie pełny" kontener, to przesyłka trwa bardzo krótko. Zamówienia składałem na przestrzeni tygodnia, a przyszły wszystkie tego samego dnia, gdzie najszybsza leciała jakieś 8 dni. Natomiast zdarzyło mi się też czekać prawie półtora miesiąca i zamówienia złożone później zdążyły już dotrzeć, a tamto cały czas wisiało. Dlatego mówię, nie ma się co sugerować czasem przesyłki innych rzeczy. Jest to niezależne od chińskich sprzedawców - no chyba, że bierzemy UPS i płacimy kilkadziesiąt dolarów za to. Wtedy powinno być w ciągu tygodnia (często szybciej). Natomiast w kwestii oglądania towaru przez celników - przyglądają się głównie większej elektronice (radia, telefony) bo są to często przedmioty większej wartości które mogą już podlegać ocleniu. Drobnica (kable, folie, pokrowce) przelatują bardzo szybko, ale "podejrzane" paczki oglądają dłużej.

Link to post
Share on other sites

Bardziej mnie wkurza, że nie mogli w Warszawie przykleić jakiejś etykiety, że już przeszło przez UC, i teraz stoi w kolejnym. Sugeruję się stanem przesyłki już po wjechaniu na teren Polski, wszystkie trafiły do Warszawy tego samego dnia, ale tylko radio leży na cle.

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites

Czasem jest tak, że WER Warszawa przekierowuje do "regionalnego" WER w celu odprawienia. To, że trafiło do Warszawy, nie oznacza, że ktoś już wykonał przy takiej przesyłce jakiekolwiek czynności. Co więcej, przesyłka może latać sobie między WERami, np. Warszawa -> Zabrze -> Warszawa -> Pruszcz Gdański i dopiero wtedy jest doręczana. Zależy ile który z nich ma pracy; nadmiar paczek przesyłają do tych mniej obciążonych punktów.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...