Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK47 CYMA m.sprężynowy - słabo bije


Recommended Posts

Witam, to mój pierwszy post na tym forum

 

choć rekreacyjnie zajmuję się ASG od ponad 2 lat, do tej pory korzystałem z pistoletów głównie UHC i HFC

 

dziś stałem się właścicielem osławionej CYMY AK47 model P.1093 kupionej w sklepie "masterbatora" z allegro

 

wszyscy podają 300 fps prędkości wylotowej

 

tymczasem po przestrzelaniu ok 300 kulek 0,25 g. mogę stwierdzić, że:

- z 4 m przy celowniku ustawionym na "2" bije ok. 4-5 cm poniżej miejsca celowania -- nawet przy hop-upie na max

- z tychże 4 m musi mieć celownik ustawiony na ok. "5" (max. ustawienie to "8" by biła prawidłowo

- skupienie trafień jest poprawne - ok. 1 cm (czyli w granicach drgnięcia ręki)

 

jakoś mnie te osiągi nie rzucają na kolana. Krótko przestrzelałem ją również w lesie i mam subiektywne wrażenie, że bije na znacznie mniej niż 40 m. jutro sprawdzę to na odpowiednim terenie.

 

Podsumowując - osiągi są rozczarowujące, a co będzie, gdy będę chciał trafić kogoś na 20-30 m.? mam celować mu ponad głowę, by trafić go w nogę? :wink:

 

Być może jest to efekt "nieprzestrzelania" karabinu?

czy użycia niewłaściwych kulek?

sprzedawca mówił jednak, że kulki 0,2 mocno podrywa w górę....

 

Jestem gotów reklamować zbyt słabe osiągi kałasza cymy, a sądząc po profesjonalnym podejściu sprzedawcy - nie będę miał z tym problemu

Proszę o opinię i rady

 

PS: pod uwagę brałem również AK47 z DE, ale dla mnie był nieco nieporęczny z racji wagi. Co innego (celnego i z dobrym zasięgiem) w przedziale do 150 zł mogę wziąć pod uwagę?

Link to post
Share on other sites

Przestrzelałem kolejne 400 kulek, problemy znikły. Nie wiem czym były spowodowane.

Mogę stwierdzić, że AK47 Cymy jest to bardzo dobry wybór za te pieniądze.

Kulki 0,25 g lecą na ponad 50 m., choć przy tej odległości trafienie czegoś mniejszego niż kwadrat o bokach 2,5 x 2,5 to kwestia przypadku.

realny skuteczny zasięg to ok. 30 m

Tak na marginesie: dzięki za pomoc i masę odpowiedzi.

Jestem w szoku, że przez cały dzień mój temat miał AŻ 4 wyświetlenia.

Edited by grisza76
Link to post
Share on other sites

 

Tak na marginesie: dzięki za pomoc i masę odpowiedzi.

Jestem w szoku, że przez cały dzień mój temat miał AŻ 4 wyświetlenia.

 

Wybacz.. następnym razem będę czekał na Twoje posty, żeby odpowiedzieć jak-naj-szyb-ciej.

Chłopie część z nas ma pracę inni siedzą po uczelniach i szkołach, a są i tacy którym się nie chce danego dnia na forum wchodzić. Pozatym pamiętaj, że jak ktoś widzi temat i się nie zna to nawet nie wchodzi, bo problem nie dotyczy, ani jego, ani jego wiedzy.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Witam mam tez takiego kałaszka tylko że czarnego , kupilem go od kolegi co malo nim strzelal prawie wogle i kulki 0,2 lecą na max 20 m i nie wiem co sie dzieje z nim , moze to kwestia niedotarcia ?

Wszystko jest ok, on powinien tak strzelać.

Link to post
Share on other sites

@Wiciok - wczoraj, ale nie przedwczoraj ;).

 

Ogólnie odnośnie odświeżania tematów - jeśli ktoś ma pytanie odnośnie swojej repliki, wstawia jakąś recenzję, opinię, albo coś w tym stylu - ma pełne prawo to zrobić, nawet jeśli temat byłby 10-letni. Nawet jest to wskazane, aby nie duplikować tematów na forum. Ważne, żeby pisał treściwie i z sensem. Odpowiadanie na pytania zamieszczone parę lat temu - ok, pod warunkiem, że dotyczą one problemu, który jest ponadczasowy. Szczególnie unikać proszę sytuacji takich jak:

Post z 2006: Cześć, jaką replikę wybrać na początek?

Post z 2011: Kupuj CM.048!

Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi ;).

 

Jeśli chodzi o pytanie z tematu - tak jak już wspomnieli wyżej poprzednicy - repliki sprężynowe z Cymy zwykle miały zasięg w okolicach 20-30 metrów uzależniony tylko od humoru Chińczyka, który replikę składał.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...