Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Batka którą podałeś wejdzie ale z pewnym "mykiem" - bedziesz ja wkłądał "kablami do przodu"

Ogniwo w poprzek nie wejdzie w kolbę (przynajmniej mi się nie udało)

 

Warto dać grubsze kable - ja dałem zwykłe głośnikowe i przy zmianie sprężyny na M130 rof wręcz wzrósł zamiast spaść.....

Link to post
Share on other sites

Witam, Panowie możecie mi powiedzieć, co zrobić z niepodającym boxem? Nie mam pojęcia co jest nie tak, niby wszystko pasuje, ale kulek nie podaje. Myślę że to wina, sprężyny która jest za bardzo wygięta, i przez to kulki się blokują. Ktoś ma jakąś inną propozycję?

Link to post
Share on other sites

Sprawdź na zwykłym magazynku do M4/M16. Jeśli będzie podawać bez problemów to znaczy że z boxem coś nie tak. Miałem kiedyś taką przypadłość że myślałem że mag nie podaje kulek. Okazało się że to nie była wina maga. Musiałem założyć opóźniacz na zębatkę tłokową. Problem się rozwiązał.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Oj tak, piny lubią się zgubić. Swego czasu szukałem po polskich sklepach tej części, i okazało się, że najprościej będzie dorwać kolegę z tą samą repliką, pożyczyć pin i udać się do znajomego tokarza, bo oficjalnie w żadnym sklepie, nie stwierdziłem obecności tej części.

Link to post
Share on other sites

Cześć,

 

Mam pewien problem; znalazłem na YT takie coś

fajne nie ? ;-) lecz konkretnie chodzi mi o konwersje do A&K. Jakiś czas temu znalazłem szczątkowe info o tym na wmasg lecz nie mam pojęcia gdzie ( opcja szukaj użyta ).

Gdyby ktokolwiek coś wiedział lub coś miał proszę o info, linka co kolwiek.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam, rozkręcał ktoś tą śmieszna kostkę aby wyczyścić styki?

 

Problem jest taki, że po podłączeniu karabinu do batki, strzela, jakieś 20-30 kulek pójdzie, później, jakby batka się rozładowała. Jednak po chwili znów można parę strzałów oddać... I tak dalej i tak dalej. Dziś rozkręciłem karabin, zaizolowałem wszystkie przetarcia, miejsca gdzie mogłaby dostać się wilgoć itp. Silnikiem też kręciłem i dalej to samo. Jak tak dalej pójdzie, to będzie się nadawał na snajperkę a nie karabin wsparcia :poddanie:

 

Problem nasila się w terenie. Batka 9.6V. Sprężyna M120. Więc powinno spokojnie i ładnie siać.

Link to post
Share on other sites

Witam, rozkręcał ktoś tą śmieszna kostkę aby wyczyścić styki?

 

Problem jest taki, że po podłączeniu karabinu do batki, strzela, jakieś 20-30 kulek pójdzie, później, jakby batka się rozładowała. Jednak po chwili znów można parę strzałów oddać... I tak dalej i tak dalej. Dziś rozkręciłem karabin, zaizolowałem wszystkie przetarcia, miejsca gdzie mogłaby dostać się wilgoć itp. Silnikiem też kręciłem i dalej to samo. Jak tak dalej pójdzie, to będzie się nadawał na snajperkę a nie karabin wsparcia :poddanie:

 

Problem nasila się w terenie. Batka 9.6V. Sprężyna M120. Więc powinno spokojnie i ładnie siać.

 

 

Kup nowy switch i jeśli używasz batkę 9,6V zamontuj mosfet co przedłuży trwałość styków praktycznie na wieczność.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

sorry, że odbije od tematu powyższych dyskusji.

Mój SAW (mkII) ma już blisko 2 latka, 2 boxy, tuning gb i Bóg wie ile kulek przebiegu- ja zgubiłem rachube po 15 boxie. Kilka wnosko-uwag:

1. primo i chyba najważniejsze- to nie jest zabawka dla małych chłopców i początkujących- waży i wymaga, o wygodzie dyskutował nie będę, bo mam prawie 2m wzrostu i mi nie przeszkadza, ale mój przyjaciel ma 1,7 wzrostu i marudzi, że mu box przeszkadza.

2. Jednostka HU (komora, gumka, dystanser) do wymiany z miejsca.

3. Zatrzaski pokrywy zasilania ścierają się jak nie wiem- wymieniłem po 3 miesiącach.

4. Bipod... Temat-rzeka. Jak dla mnie do wymiany w całości- pierścień mocujący jest tak wytarty, że tańczy czacze, a same szanowne nóżki mają tendencje do wyskakiwania z zatrzasku w chwycie (analizowałem - otwór jest za duży, a haczyki za wąsko ustawione, jak i za wysoko).

5. Amunicja-zasilanie. Boxy są... no i tyle można powiedzieć. Mam 2- jeden blokuje podawanie kulek (zachowuje się, jakby było za mało kulek, choć box jest pełny), drugi (z zestawu) w tajemniczych okolicznościach zgubił mikrofon od Sound Control. Wczoraj zamówiłem trzeci- już się boje co z nim będzie... Aha- mam też 5 mid-capów od KA- tańczą w gnieździe na wszystkie strony, ale podają bez zastrzeżeń zewnętrznych(jak każdy mid-cap). Co do batki- 9.6 3300mah od g&p- jeszcze minie nie zawiodła, choć żeby ją włożyć muszę "wybić" kolbę.

6. Bebechy. Wpakowałem do niego prawie kompletny FTK m16 od DF- co dziwnie nie pasował popychacz- został stockowy, jak i łożyska, silnik, zębatki i prowadnica sprężyny. Co ciekawe- stokowe części nie pokazywały śladów zużycia po około roku intensywnego używania.

 

Z ciekawszych rzeczy to mam zainstalowaną pokrywę zasilania z RIS od CA i czekam (4 miesiąc, ale to inna historia na inny dział) na ACOG od GP.

O różnych problemach słyszałem, niektóre widziałem na innych egzemplarzach, ale ja ich nie doświadczyłem...

Tyle ode mnie.

Link to post
Share on other sites

Ja potwierdzę słowa przedmówcy, jest to świetna replika, ale ma dużo wad.

 

1. Hop po wymianie na CA dopiero zaczął się spisywac.

2. Box CA (mały) działa bez zarzutu, stockowy działał dopiero po interwencji seriwsu(naprawili go) ale kulki grzechoczą jak w cyrku i lubiały wypadac(zatrzaski są za słabe). Okablowanie także do wymiany.

3. Bateria 10,8V 4000mAh FF działa wyśmienicie.

4. Dodając ELCANA + ~500 fps, otrzymujemy snajperkę full auto. I za to kocham tą broń!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...