Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czyli mam rozumiec ze nikt nie miał czasu od ponad 2 tygodni, nie ma czasu i nie będzie miał czasu, ani napewno nikt nie ma chociażby linijki aby zwymiarować te części. Moi mili proszę kolejny raz czy mogłby sie ktos pofatygowac i zwymiarować piny i tą część z szitmetalu co jest w bipodzie?

Z góry dziękuję za poświęcenie mi tych długich i pracochłonnych 5 minut. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

SaperPL, tak mnie zachęciłeś do pomocy, że aż mi się podeszwy w butach popaliły jak biegłem do repliki żeby z wymiarować Ci te części.

 

Jeszcze raz dla jasności, skoro jeszcze nie dotarło: jak ktoś będzie chciał to Ci pomoże, jak nie to nie. I ile być tu nie marudził, ile byś tu tych swoich "uprzejmych" próśb nie na wypisywał, to nie zmieni to faktu że najwidoczniej nikomu się nie chce albo nikt nie ma możliwości.

Link to post
Share on other sites

No ok ale to jest jakiś problem kurde bierzesz miarke w ręke albo nawet linijke wyciagsz jeden pin wyciagasz ta czesc i wymiarujesz obie wkładasz do repliki i wszyscy zadowoleni. To jest góra 5 min roboty. Jakbym miał wymairy to bym wam dorabiał te piny ale jesli nie chcecie to nie...

Link to post
Share on other sites

Panowie pozwolą że się wtracę. Może niezbyt się znam , ale schowałem boxa na 2,5k kulek do ostrego boxa na 100 naboi bo irytowaly mnie jego rozmiary . Zabija lansem, ale pojemność spadła do około 400 kulek . Co do schowania tam hi-capa to myślę że głównym problemem byłoby doprowadzenie kulek do komory (odpowiednia długość rurki przedewszystkim), do pokrętła wystarczyłoby zrobić obszyty otwór przyklejony do spodu maga, by pokrętło było zawsze dostępne , czyż nie ? aj datowy fail , skucha, nie ważne

Edited by krisc
Link to post
Share on other sites

SaperPL - nie ośmieszaj się. Jak naprawdę nie wiesz jak to zrobić to zapytaj swojej nauczycielki od matematyki o korepetycje z geometrii. Poza tym brak możliwości nie oznacza że ktoś nie ma linijki tylko może nie mieć tych części. Trudno było pomyśleć o takiej możliwości, nie?

 

Krisc - jak się trochę tego boxa jeszcze potnie uzyska się ok 1000-1200 kulek pojemności.

Edited by FRAGER
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Cześć. Dostałem dziś M249 mk1. Mam problem- karabin ma strasznie słabe osiągi. Moim zdaniem jest to coś z komorą / gumką. Kulki lecą na ok 30 m i drastycznie lecą w dół. Nawet na hopku ustawionym na max nie ma rewelacji. Sporo nad tym siedziałem, raz udało mi się wystrzelić kulkę tak jak powinno być tzn dużo większy zasięg. Nie wiem dokładnie ale może to wina kołnierza ? Mam standardową komorę, gumka to prawdopodobnie shs biała. Dystanser też wydaje się dziwny. przy przekręcaniu gnie się i blokuje.

Link to post
Share on other sites

Zmień gumkę na stokową do m249 a&k - komora jest zrobiona pod tą gumkę. Po wymianie gumki na coś innego niż A&K trzeba bawić się w docinki by się nie zawijała.

Lepszym rozwiązaniem jest kupno komory CA249 oraz dyszy pasującej do tej komory.

 

Sorry batory ale tanio-szybko-dobrze nie istnieje.

Link to post
Share on other sites

Witam. Planuję kupić tą oto replikę : http://www.taiwangun.com/karabiny-maszynowe/pj249-para-wersja-iraq.html . Przerzucam sie na ten karabin z AK-74SU od PJ również kupionego w tym sklepie. Czy ten KM jest wart swojej ceny? Czy jest w nim jakaś część warta od razu do wymiany, jeśli tak to prosiłbym o wymienienie tychże części. Chcę kupić replikę która będzie mi służyć lata tak jak moje AKSU. Pozdrawiam .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...