Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

wywal port baterii 2x 1,5v. Wstaw port kostki 9v. Box powinien nadążać.

 

Nie o to pytałem. Napięcie magazynka to inna bajka, śmiem wątpić w to, że on wytrzyma dłużej na 9v ;)

Bardziej chodzi o to, jaki przekaźnik użyć, aby było tak jak opisałem?

Link to post
Share on other sites

Tylko jak to zrobić, gdyby w replice była bateria 11.1, a w boxie 3,7? Chciałbym osiągnąć taki cel, że jakiś przekaźnik wykrywa przepływ prądu z baterii broni i załącza boxa. Robił ktoś coś takiego?

 

No przecież w poście wcześniej wstawiłeś schemat ja kto zrobić. Jaki przekaźnik użyć? No taki który jest dostosowany do napięcia którym dysponujesz. Użyj googla i poszukaj.

 

Ja mam tak zrobione boxy, robiłem to też Axelowi i do tej pory nie słyszałem żeby się skarżył.

 

Gdzieś kiedyś widziałem takie rozwiązanie tylko że z mosfetem. Dla mnie to jest wtedy wyższa szkoła jazdy bo się na mosfetach i innych tego typu elementach nie wyznaje.

 

Co do zasilania boxa wyższym napięciem - chińska robota. Może działać lata, może być tak że się spali na pierwszej strzelance. Raczej powinien działać Trzeba tylko pamiętać, że ten silniczek jest przewidziany do chyba 4,7V więc ma prawo paść przy wyższym napięciu,

Link to post
Share on other sites

 

No przecież w poście wcześniej wstawiłeś schemat ja kto zrobić. Jaki przekaźnik użyć? No taki który jest dostosowany do napięcia którym dysponujesz. Użyj googla i poszukaj.

 

Ja mam tak zrobione boxy, robiłem to też Axelowi i do tej pory nie słyszałem żeby się skarżył.

 

Gdzieś kiedyś widziałem takie rozwiązanie tylko że z mosfetem. Dla mnie to jest wtedy wyższa szkoła jazdy bo się na mosfetach i innych tego typu elementach nie wyznaje.

 

Co do zasilania boxa wyższym napięciem - chińska robota. Może działać lata, może być tak że się spali na pierwszej strzelance. Raczej powinien działać Trzeba tylko pamiętać, że ten silniczek jest przewidziany do chyba 4,7V więc ma prawo paść przy wyższym napięciu,

 

Dla mnie elektryka to czarna magia, stąd potwierdzam u Was te teorie. Możesz mi napisać jakiego przekaźnika użyłeś? O moich napięciach napisałem, jakbyś mógł pomóc było by miło ;) Interesuję mnie również z którego miejsca pociągnąłeś kable do całego obwodu?

Link to post
Share on other sites

Ciekawostka a'propos dystanserów.

 

Wczoraj przyszła do mnie komora CA. Myślę - odlot, w końcu będzie kulki podkręcać i szczelność z BU Guardera będzie. Jakieś było moje zaskoczenie, gdy stockowy dystanser okazała się DUŻO za długi. Popatrzyłem na swoją kolekcję i przymierzam:

- biały Guardera - za miękki, gnie się jak stockowy a&k i nic nie dociska

- czarny z zielonej gumki g&g - OK, ale tak jakoś nie mam zaufania do miękkiego i pustego w środku

- no to spróbujemy dystanser H Elementa (miałem chyba z 7 sztuk)

 

Wsadziłem najpierw do stockowej komory i opad szczeny - kręci jak ta lala, od 0 do pionowo w górę. W komorze CA - to samo. Gumka dociśnięta równomiernie, wszystko elegancko, kulki lecą prosto jak po sznurku (precka systemy 363).

 

W innym temacie jak wół stało że dystansery H należy spalić, oblać kwasem i zakopać - nic bardziej mylnego wg mnie. Komora podkręca na nich wręcz idealnie! Oczywiście postawione pionowo :icon_smile:

Edited by Kakaroth
Link to post
Share on other sites

Spodziewałem się więcej po tym LiPo 20/30C, bo ludzie tak niesamowicie straszyli tą batką :icon_wink:

 

Dużo większy RoF byłby przy LiPo 25/50C?

 

Weź pod uwagę na jakiej sprężynie masz 18-20 k/s, jak długie serie puszczasz i jakiej jakości masz części w środku.

Axelrybaczewski może Ci potwierdzić, że przy 14 k/s można co dwa miesiące wymieniać części w środku, nawet te od bardzo dobrych firm.

 

Nie wiem czy 5 C na baterii dużo zmieni. Przecież wydajność lipo nie zależy tylko od C ale i pojemności baterii. Poza tym, po co Ci więcej niż 18 k/s?

Link to post
Share on other sites

Mam rof na poziomie 10-14bb/s i jest całkiem fajny do sypania.

 

Przy dobrze zrobionej replice nie ma znaczenia czy 10 czy 20 na sek. Głowy i tak nie podniesiesz jak Ci świszcze nad uszami.

 

I ta

 

Zgadzam się, zastanawiam się tylko co ludzie robią z replikami, że na YT widać pełno filmików po 25-30 RoF ;)

Druga kwestia, której nie poruszyłem, to bezpieczeństwo. Dotychczas strzelałem się m4 z 12 RoFa i trochę ponad 300 FPSów. Nowa świnia mnie po prostu przeraża swoimi wynikami, a to stock... Chciałem tuningować i potwora stworzyć, a teraz zaczynam się zastanawiać...

Link to post
Share on other sites

Najpierw to się zastanów czy Twoje środowisko dopuszcza auto i 500 fpsów. Jeśli tak, to zastanów się czy naprawdę ma to sens. Jeśli dalej będziesz dochodził do wniosku, że chcesz 500 fpsów i duży rof to kupisz sobie lepszy silnik, podepniesz do akumulatora od samochodu i zobaczysz czy naprawdę jest to taka frajda. Skoro przeraża Cię stock to po co chcesz więcej?

 

Pamiętaj, im większy rof, tym szybciej ubywa kulek w magazynku. Rolą broni wsparcia jest wspieranie, nie przez chwilę, tylko przez dłuższy okres czasu.

Link to post
Share on other sites

Ja bym przy dużej precyzji i mocy pod 500fps dał mniejszy rof. Ekonomiczniej jeśli chodzi o kulki - mniej kulek / s, rzadziej kupujesz paczki.

Teoretycznie jeśli FPS jest constans to zużycie części spada wraz ze spadkiem rofu.

 

Na przykładzie mojej bestii :

Było kiedyś 520 fps - częściej mieliło części.

Obecnie na imprezach mazowieckich na które jeżdzę max fps dla auto to około 460. Zużycie spadło.

Po dodaniu precki prometheusa mam osiągi porównywalne z poprzenimi 520 fps na dłuższej i gorszej precce.

 

FPS to nie wszystko.

 

I tak jak napisał Frager, rolą kaemisty jest STAŁE wsparcie ogniowe. Jak wyprztykasz się za szybko z amunicji to będzie problem :)

Link to post
Share on other sites

Wiem, dotarło to do mnie. FPSy to nie wszystko, RoF podobnie. Zanim kupiłem świnie, miałem wizję potężnej i szybkiej repliki, teraz mi przeszło. Nie chodzi o zużycie kulek czy części, bo kasę na to bym znalazł. Bardziej boję się o to, o czym Frager wspomniał, czyli o środowisko z którym się strzelam :icon_wink: Poprzestanę na tych 450 FPSach i RoFie poniżej 20 k/s.

 

Przy okazji, wiecie gdzie najlepiej teraz kupić precke Prometheusa 509? Za cholerę jej nie widzę nigdzie. Jeżeli nie to, to coś wartego uwagi.

Podobnie z silnikiem, nigdzie nie widać Systemy Magnum :/

Edited by Kacik
Link to post
Share on other sites

Z precką Ci nie pomogę.

 

Co do silnika to po co chcesz kupować silnik za 300 zł kiedy na rynku są dostępne silniki za 150 zł które mu nie ustępują a nawet przewyższają go? Poszukaj sobie elementa/shsa ultra torque up.

 

Jak tak patrzę, to generalnie mało jest silników TU krótkich... :/ W sensie dostępnych w sklepach :/

Link to post
Share on other sites

No to jest full stock. Nie chodzi o to, że mi mało. To raczej zmartwienie w kontekście tego, że planuję tam wsadzić m130 lub nawet m140 Guardera, a wtedy RoF może się okazać żałosny :/

A sprawdziłeś jaki masz silnik w stocku?

Jeżeli taki http://www.taiwangun...otowym-p-j.html , to nie musisz się o niego martwić - przy M150 daje około 800-900 bb/min.

Link to post
Share on other sites

A sprawdziłeś jaki masz silnik w stocku?

Jeżeli taki http://www.taiwangun...otowym-p-j.html , to nie musisz się o niego martwić - przy M150 daje około 800-900 bb/min.

 

Jeszcze się nie dobierałem do GB, dopiero jak zbiorę wszystkie części (BU, Gumka, Komora, Tłok, Spring), wtedy zacznę się bawić śrubokrętem :) Poza tym, lufa i silnik nie są moim priorytetem w tuningu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Siema, siema. Od kilku dni jest szczęśliwym posiadaczem, MK46 od PJ. Przez ten czas wystrzeliłem około 2 tysiące kulek. Strzelałem na batce 11.1V, ponieważ nie mam innej, a tą to co mi dali w zestawie, starcza na może 100 strzałów. Problem polega na tym, że od 2 dni gdy strzelam (nie na sucho, kulkami) to coś się zacina, i replika strzela nawet wtedy, gdy nie wciskam spustu. Wtedy staram się wyjąc magazynek itp, i wciągu tych 5-10 sekund przestaje. Wie ktoś może co może być przyczyną ? Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...