Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

Dodam że to moje pierwsze strzelanie z tej repliki. Wcześniej strzelali tylko w sklepie i twierdzą że wszystko było dobrze. No nie wiem, może ja jakoś tego magazynka nie wpiąłem do końca, ale to chyba niemożliwe.

Edited by Furman1
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hej mam pytanie czy może ktoś z was montował w swoim m249 taki dwójnóg jak na fotce http://upload.wikime...Machine_Gun.jpg

Czy ktoś już robi jego replikę asg a może ostry odpowiednik ściagać :icon_wink:

Drugie pytanie, czym pomalować to cześć pod muszką ram gdzie wchodzi regulator gazowy teak żeby to wyglądało jak w ostrym odpowiedniku ?

 

Miałem taki bipod. Teraz mam tą jeszcze nowszą wersję tytanową. Swoją drogą, niezły bajer. Rozpierniczyć się nie da i do tego wersja tytanowa jest bardzo lekka.

Jak napisał Axel, nie ma kopii (no, może poza jedną, niedokończoną która leży gdzieś u mnie w pudle) a oryginały to dość duża kasa.

Jeśli już nawet kogoś stać, to często jest problem żeby to ściągnąć do kraju bo ludki z USA nie garną się do wysyłek do PL.

Link to post
Share on other sites

powiem tak:

wywaliłem płytke ta sterująca i polutowałem kable bezpośrednio do włącznika i działa wszystko, tylko troche inaczej :icon_wink:

wieczorem moge porobic foty i opis.

 

Dziwne ze cytuje sam siebie ale :)

 

https://drive.google.com/folderview?id=0B21hcR7G1dJJamxORnNQRjJPQzA&usp=drive_web

 

 

sposób modyfikacji jak na fotach.

działanie suwaka:

auto - nie kręci

off- kręci cały czas

sound control - tylko przycisk żelowy.

Przycisk żelowy dziala tylko w pozycji sound control. Nie chciało mi się już grzebać. :)

Link to post
Share on other sites

No nic myślałem że może jest jakaś kopia asg na rynku.

Tytanowy koniecznie być nie musi chodzi mi głównie o jego inna konstrukcję która umożliwia np złożenie go z podczepia rączką pod dolny ris :)

W takim razie trzeba zostać przy standardowym bipodzie tylko muszę wymienić ten zatrzask na stalowy :)

Pozostanie tylko kwestia malowania owego elementu na kolor zbliżony do ostrego odpowiednika.

Link to post
Share on other sites

Głupie pytanie, a baterie w magu są :icon_smile: ?

Oczywiście są baterie. Magazynek dobrze podkręca kulki, są one widoczne w wylocie magazynka, a replika w ogóle nie chce nimi strzelać.

Napisałem już e-maila do taiwangun w tej sprawie.

Edited by Furman1
Link to post
Share on other sites

W tej kostce z dwoma sprężynkami co idzie od maga, tą co podpinasz w gniazdo magazynka, jest taki ząbek który przytrzymuje kulki kiedy mag nie jest podpięty. Prawdopodobnie on się nie przesuwa jak wpinasz kostkę do gniazda i dlatego nie podaje kulek. Rozkręć kostrę (jedna czy dwa wkręty) wywal ten ząbek, złóż do kupy i sprawdź czy działa. Jak działa to znaczy, że ząbek był dupny. Wyjmij z jakiegoś starego rozwalonego maga jeśli potrzebujesz żeby on był (a potrzebujesz bo jak mag będzie nakręcony i idepniesz kostkę z gniazda to kulasy wystrzelą aż miło).

Link to post
Share on other sites

Tak przejrzałem temat i zauważyłem, że są osoby które przerabiają boxy na inne zasilanie niż w stocku. Ja już wywaliłem płytkę, poprowadziłem kable z boxa do kolby poprzez body i teraz się zastanawiam co będzie jak podłącze przewody bezpośrednio do wtyków silnika? Pytanie czy dla silnika w boxie nie będzie zbyt duży prąd i napięcie. Chodzi o to, żeby naciskając spust uruchamiało się podkręcanie boxa. Batka lipo 11,1V.

Link to post
Share on other sites

Silnik z boxa jest na 3V a w replice masz zasilanie ponad 12V. Padnie po jakimś czasie ale nikt Ci nie poda kiedy. Może tez dojść do uszkodzenia kół zębatych. Ja bym nie kombinował. Ewentualnie daj stepdown na np. 5V miedzy box a baterię główną.

Link to post
Share on other sites

Do tej pory miałem zasilanie na 4 ogniwach NIMH, które miały gdzieś tak ok 5,6V. Wszystko działało na sound control no ale przestało. A poza tym jak zapomniałem odpiąć batkę i przełącznik był na auto to rozładowywała się batka z boxa. Ogólnie kłopot z tym był.

 

Chce zrobić takie rozwiązanie jak w m60. Zasilanie z jednej batki. Myślałem na początku nad obniżeniem napięcia poprzez rezystor, ale ponoć za duże straty. No i chyba w grę w tym momencie wchodzi układ z pwm. Myślałem, że ktoś właśnie coś takiego tu zrobił.

 

Zresztą w m60 nie widziałem żadnego układu.

Link to post
Share on other sites

Tak przejrzałem temat i zauważyłem, że są osoby które przerabiają boxy na inne zasilanie niż w stocku. Ja już wywaliłem płytkę, poprowadziłem kable z boxa do kolby poprzez body i teraz się zastanawiam co będzie jak podłącze przewody bezpośrednio do wtyków silnika? Pytanie czy dla silnika w boxie nie będzie zbyt duży prąd i napięcie. Chodzi o to, żeby naciskając spust uruchamiało się podkręcanie boxa. Batka lipo 11,1V.

 

Smiało możesz tak zrobić, z tym, że musisz mieć jeszcze niezależne zasilanie to podkręcenia jak nie strzelasz.

Ja wziąłem zasilanie z Mosfeta i plusowego przewodu. Kiedyś to tłumaczyłem komuś, dlatego mam rysunek.

 

spRZtvp0Zq8_hhswUuiTGZQ.png

Przełącznik monostabilny (S1 na rysunku), stabilne połaczenie 2-3 czyli wyjście mosfeta i minus silnika. Czyli jak załączasz mosfet to od razu zasilasz boxa. Wciskasz przełącznik załączasz 1-2 i podkręcasz niezależnie.

Link to post
Share on other sites

Aj panowie, każdy pierdołowaty silniczek jest w stanie udźwignąć 12v. Latam już ze swoim boxem podłączonym do 11,1V (realne 12,4V) od ponad 2 lat i nie ma najmniejszego problemu.

 

Żeby podkręcić boxa na początku poprostu podłączam go bezpośrednio do lipola, po podkręceniu przekładam lipola do kolby i strzelam.

 

Wszystko robione wg schematu:

 

Z tym, że między replikę a boxa wstawiłem wtyczkę, żeby można było normalnie boxa odczepiać.

 

Działa z małym i dużym boxem - oba przerabiałem do swojego w ten sam sposób.

Edited by Kakaroth
Link to post
Share on other sites

"Prostota wykonania gwarancja sukcesu"

 

Najpierw zrobię opcje z bezpośrednim podłączeniem do silnika głównego. Jeśli silnik w boxie dostanie za duży prąd, napięcie i będzie sie grzał, pomyśle o układzie, który zaproponował Woma.

 

Pytanie o ile spada napięcie podczas pracy gearboxa. W końcu podczas pracy gearboxa większą część eneregii pochłania silnik repliki.

Link to post
Share on other sites

Złożyłem włśnie replikę. Podłączyłem bezpośrednio do styków silnika. Wszystko działa prawidłowo. Kulki podaje. Brak pustych strzałów. Koniec z problemem ładowania dwóch batek itd.

 

Zrobiłem tak, że w magu nie ma dodatkowych wtyczek, tylko są styki. Wystarczy podpiąć maga i śmiga.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...