Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tylko tak wyciagam, podejrzewam ze jakis syf się dostal na gumke - a nie posmarowalem przy wlozeniu i teraz gdy dodalem smaru przy wycuaganiu to zaklescilo do końca - drugie pytanie wielokrotnie przerabiane ( chociaż nie przynosi mi efektu ) - co może być winą tego ze nie chce podkrecac? Gumeczka systemy, dystanser typ H , podkrecam icisza , gumeczki przerabialem stock pj, czarny Ca, zielony gg teraz czarna systema, dystansery zgodnie z gumeczkami i nic, po prostu krece krece i jak mieszki tak nie idzie,

Link to post
Share on other sites

No to pewnie się nie przesuwa. Weź zrób sobie dystanser w taki sposób, że do zwykłego dystanserka (byle w miare długiego a nie ogryzka) załaduj zapałkę lub wykałaczkę odpowiedni przyciętą i zatępioną i zobacz czy będzie kręcić. U mnie w M249 działał taki bardzo dobrze.

Link to post
Share on other sites

Najprostszym i zarazem najlepszym sposobem jest wykonanie sobie dystansera z wkładu od zwykłego długopisu. Przycinasz nożyczkami tyle ile potrzeba wsadzasz w dziurkę i podkręca jak ta lala. Ważne jest, aby dystanser przy obracaniu pierścieniem wchodził na tyle głęboko, aby gumka się odkształcała. Zakładasz komorę HU na lufę dobrą stroną (tak aby otwór w lufie odpowiadał otworowi na dystanser w komorze HU - nie kwestionuję tutaj Twoich umiejętności manualnych, po prostu zwracam na to uwagę bo wiem jak sam już w przypływie frustracji czasami robię głupoty), i kręcisz pierścieniem patrząc w otwór którym powinna kulka lecieć - jeśli gumka zaczyna się odkształcać to jest git, jak nie, to znaczy że dystanser za krótki. Ważne jest, żeby w położeniu zerowym gumka była nienaruszona, bo w moim przypadku jak włożyłem za duży dystanser i nie sprawdziłem tego, to miałem problem z oddawaniem strzałów bo kulki się blokowały na zbyt mocno wciśniętej gumce i potem leciały po 2-3 pchane przez dyszę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

jest to obsada(?) lufy.

 

http://azteko.pl/ak-m249-czesc-zamienna-20-p-7508.html

 

Na zdjęciu jest ten element, dziwie sie tylko czemu azteko od razu daje z uchwytem do rączki transportowej. Szczerze to najlepiej pójśc z tym do tokarza aby dorobić to ze stali. Ewentualnie, możesz też obróbic o 90 stopni ta obsadę i będzie działać :) Bo rozumiem ze teraz lufa ci wyskakuje :). Ja np. zamiast badziewnej rolki dociskowej dałem łożysko kulkowe 693zz plus podkładki 3mm z kazdej strony i ładnie się teraz kręci. Fabryczna rolka jest słabej jakosci i odgniata się. Ewentualnie - pilnik w ruch i pogłęb rowek. Niestety działa krótko. Najlepiej nie demontowac lufy w ten sposób :)

Link to post
Share on other sites

Nie chodziło mu o fakt wyskakującej lufy, tylko np chwiejącej się na boki bo to właśnie ten regulator trzyma to w sposób sztywny, że górna część frontu nie przesuwa się na boki.

Problem z podawaniem może być spowodowany gumką z kołnierzem albo źle ułożoną komorą względem gniazda od maga (np. nie do końca wciśnięta lufa zew. razem z wew. co powoduje przesunięcie się komory do przodu).

Podkręcanie to może sprawa zbyt krótkiego dystansera lub jego brak jeśli to replika używana.

Jeśli chodzi o ten regulator to o ile dobrze pamiętam to brakuje ci tylko tej części co widać na zdjęciu(taka okrągła z jakby wypustką) . Jest ona ściągana i przykręcana na mała śrubke do tej części, której zdjęcie wrzuciłeś.

eryhuta2.jpg

Edited by a5d4f1
Link to post
Share on other sites

Czy tylko moja komora CA jest taka niepełnosprawna, że podczas strzelania kręci się ? (po jakiś 400 kulkach ta wypustka, która musi być równo na godzinie 12 przekręca się w lewo lub w prawo od drgań). Jest jakiś chytry patent na to?

Link to post
Share on other sites

Jaka wypustrak na godzienie 12? Jak juź to jest na godzienie 6 i wchodzi w specjalne wycięcie w elemencie podającym kulki który masz przykręcony do body po lewej stronie, tam gdzie wpinasz maga. Nie ma prawa się wtedy kręcić bo jest odpowiednio wypozycjonowana.

Link to post
Share on other sites

Jaka wypustrak na godzienie 12? Jak juź to jest na godzienie 6 i wchodzi w specjalne wycięcie w elemencie podającym kulki który masz przykręcony do body po lewej stronie, tam gdzie wpinasz maga. Nie ma prawa się wtedy kręcić bo jest odpowiednio wypozycjonowana.

Dokładnie tak. Innych wypustek w tej komorze nie zauważyłem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...