Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

GF miał tą komorę MORRIS czy jakoś tak ;) Tylko nie wiem jak z jakością, ale napewno lepsza od stocka. Ktoś w tym temacie pisał, że lepsza od stocka ale gorsza od CA. Pisz do niego i pytaj jak ta komora stoi ;)

Edited by a5d4f1
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kupiłem używaną i box był zrobiony na przylutowaną 9V bo z paluszków coś prądu nie chce brać. Bateria padła to pomyślałem, że zamiast tego można spróbować z LiPo albo jakimś NiMh :P Lipo 3.7 160mAh można kupić za 10zł tylko nie wiem właśnie na ile podkręcania wystarczy.

Link to post
Share on other sites

To good luck, Ja ostatnio naiwnie pojechałem do sklepu w wawie bo niby produkt był dostępny, a ja akurat potrzebowałem tego na już. Tylko że dostępny był na magazynie, do ściągnięcia w ciągu 3 dni do sklepu :teethh:

 

A jak chcesz kupować w PL to kupuj od razu bo zazwyczaj towar tego typu schodzi na pniu.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem używaną i box był zrobiony na przylutowaną 9V bo z paluszków coś prądu nie chce brać. Bateria padła to pomyślałem, że zamiast tego można spróbować z LiPo albo jakimś NiMh :icon_razz: Lipo 3.7 160mAh można kupić za 10zł tylko nie wiem właśnie na ile podkręcania wystarczy.

Ja montowałem ogniwa 3,7 600mah i 900mah,

http://allegro.pl/lipo-li-po-3-7v-1s-600mah-35c-70c-turnigy-nanotech-i4460067054.html

http://allegro.pl/li...4433117865.html

 

na 1 ogniwie mag dawał radę podkręcić 2 duże boxy czyli ok. 5tys. kulek - tyle kolega wywalił na 2-dniowym scenariuszu, mag leży i kręci dalej.

Link to post
Share on other sites

W sumie przy rofie 26/s (świnka ma 480fps więc sympatycznie) magi podawały ładnie, w sensie bez dziur, na obydwu pakietach, przy czym magi miały wybebeszony ten poroniony układ soundcontrol i wlutowany przycisk żelowy jedynie - 1 to klasyczne pudło kompozytowe, a drugi to szmaciak z ostrego z wstawionym mechanizmem, w innym topicu są fotki.

 

Teoretycznie lepsze podkręcanie maga jest na tym pakiecie z wyższym C, ale przy tym mizernym silniczku magazynka to jest mała różnica.

Link to post
Share on other sites

Ok. Dzieki za informację. Byłem po prostu ciekaw czy wyrabiają Ci przy wyższym rofie.

 

Sam teraz chcę wstawić pakiety lipo do boxów do Aresa LMG i się zastanawiam czy wstawiać 3,7 czy może 7,4. Teraz mam teoretycznie 9V baterię i bym powiedział że jakoś wyrabiają z podawaniem ale nie jest jeszcze tak pewni jak bym chciał.

Link to post
Share on other sites

Narazie spróbuję z odwróceniem żeby chwilę potrzymało i wtedy będę kombinował :icon_wink: Niestety nie mam dostępu do tokarza i pozostaje mi kupienie albo samoróbka jakas :/

 

Mam dorobiony element ze stali nierdzewnej, hartowanej :icon_biggrin: Oryginalna obsada waży 57gram, stalowa - 168 gram.

 

Zapłaciłem 20zł. Musiałem nawiercić tylko otwory na śruby od lufy i od mocowania rączki transportowej - już nigdy nie wypadnie samo :icon_biggrin: W sumie to ciężko się wyjmuje :icon_razz:

Link to post
Share on other sites

Przykręcał ktoś risa na pokrywe? Nie chodzi mi o gotową pokrywę z szyną tylko samodzielny montaż.

Planuję zakup eotecha 552, z tego co się dowiedziałem od Tomkapl ma on ok 13,5 cm. I tu pojawia się problem, bo na klapie jest to takie wybrzuszenie, stopień czy jakby to nazwać, i pomiędzy nim a przeziernikiem (zależy mi, żeby przeziernik został bo bez niego lipnie to wygląda) nie ma aż tyle miejsca na ris... Gdyby nie ten schodek to problemu by nie było bo sama klapa ma wystarczającą długość.

Ktoś ma pomysł jak sobie z tym poradzić?

Link to post
Share on other sites

Podcinanie risa nie rozwiąże problemu długości samego koli, który się nie zmieści na te wymiary. Myślałem o podwyższeniu, ale chciałem zrobić coś bezinwazyjnego dla samej klapy dlatego pytałem bo może ktoś zrobił coś takiego. Uwierz, że myślałem przed zadaniem pytania ;)

Link to post
Share on other sites

O ile sam koli jest długi, to w zależności od tego czy ma szybkie mocowanie czy nie, wystarczy kilka cm szyny aby go zamontować.

Montaż taki jak na zdjęciu: http://202.67.224.13...ne-hol552-l.jpg

Potrzebuje 3 - 4 cm szyny, więc spokojnie się zmieści taka szyna między szczerbinką, a tym wybrzuszeniem.

 

Sam u siebie będę chciał przykręcić szynę ris do pokrywy, ale raczej zrobię podwyższenie na dłuższą szynę lub po prostu będę szukał pokrywy już z risem.

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...