Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

Chodzi mi konkretnie o to miejsce. Co i jak tam powinno być?

 

Takie cuś

pr9Zg21.jpg

 

Chcesz? Mogę ci wysłać listem za dyszkę, bo ostatnio się tego pozbyłem i zaspawałem całą wyrwę w korpusie.

G1p5F0f.jpg

Edited by Dustok
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...

Ja mam u siebie:

BU Guardera (Cylinder, Głowica Cylindra, Głowica Tłoka) + Dysza ProTech + Komora AirsoftPro.

Wszystko dobrze działa.

Z tego co pamiętam to kupiłem chyba tą dyszę i ją lekko doszlifowałem:

http://azteko.pl/pro...-mm-p-6457.html

ale widzę że jest też dostępna:

http://azteko.pl/pro...-mm-p-6449.html

 

Tanie są kup dwie i zobacz :icon_wink:

 

EDIT:

Żeby być dokładnym, sprawdziłem w historii zamówień.

Kupiłem dyszę:

ProTech - Dysza do replik typu M16A2/M15 Bore Up 21,40 mm

jest już niedostępna, ale to samo co G3 21,4mm i lekko doszlifowałem.

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam to dziadostwo. Stare jak cholera, ma naklejki jeszcze od Krakmanów i używałem go do CQB (350fps). Pora zmienić sytuacje. Pierwsze pytanie dotyczy maga, Dlaczego go nie podpiąć z resystorem do kostki repliki? Lipo 11.1 da radę przecież.

Drugie jak rozpoznać czy komora jest nowego typu czy starego i gdzie znaleźć do niego gumkę?

I ostatnie. Trzeba coś zmieniać pod M130?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Box zasilany z jednej baterii z repliką ma sens, tak jest zrobione w M60, Bateria w boxie zasila też replikę. Działa to dobrze bo przy wciśnięciu spustu od razu podkręca maga. Zrobiłem sobie też tak kiedyś w SAWie, ale wkurzały mnie dodatkowe kable wychodzące z repliki. Przycisk żelowy do maga nie jest jednak tak upierdliwy.

 

Co do komory to nie widziałem nowej na oczy. Wsadź do swojej lufę ze zwykłą gumką i zobacz po prostu jak to wygląda. W starych kołnierz gumki przysłaniał z pół okienka przez które wpadają kulki, przez co kulki nie wpadały :icon_wink:

 

Na M130 to raczej nic nie trzeba zmieniać.

 

Wygasła mi możliwość edycji, a mam pytanie z innej beczki:

 

Używa tutaj ktoś Małego Box'a od A&K?

 

Mam takiego, ale dość wolno podaje kulki, przez co czasem jak replika pracuje na lipo 11,1, nie nadąża podawać kulek. Siedzi tam cztero-ogniowowa bateria nimh, czyli w pełni naładowana 6V.

Wsadzał ktoś tam lipola 7,4? W pełni naładowany to tylko 8,4V, więc dużej różnicy nie ma, ale nie chce przypadkiem sfajczyć silnika / kabli / płytki sterującej.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Hej.

Czy nie wiecie może jakiej średnicy jest o ring trzymający pokrętło regulacji hop up w komorze classic army ?

Mój się przerwał przy demontażu i jest mały problem, to groszowa sprawa ale nie wiem jaki kupić niestety.

Jaki dystanser stosujecie z tą komorą ? Ten stockowy dodawany do komory jest lipny.

Założyłem gumkę systema energy i co drugi strzał jest pusty.

Dysza airsoft pro.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy nie będzie szybciej jak po prostu skoczysz do sklepu z komorą i na czuja dokupisz. Średnicę wewn. możesz zmierzyć sam, a grubość gumy na tego czuja na luzie dobierzesz ;)

A magazynek wyrabia z podawaniem? Spróbuj jeszcze na innej gumie. Dystanser z wkładu do długopisu.

Link to post
Share on other sites

Co do dystansera to taki właśnie zrobiłem. Magazynek zarówno box mag jak i mid cap m4 wyrabia bo wcześniej miałem komorę airsoft pro.

Wydaje mi się że to może jest wina dyszy tak jak było wspomniane wcześniej albo gumki lub miliona innych rzeczy :) Narazie temat odkładam jak będzie czas i pieniądze to oddam do zaufanego serwisanta żeby to ogarnął i tyle.

Edited by HermanL
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Mam do was pytanie. Którą dysze kupić do swojej m249. Zamieniłem airsoft pro na guardera z zestawu bore up(taką akurat miałem pod ręką) i replika już prawie wcale nie ma pustych strzałów ale fps

Mi spadły z 430 na 360. Dysza ma współpracować z komorą classic army i seryjną głowicą cylindra.Ktory popychacz będzie pasował do m249?

Edited by HermanL
Link to post
Share on other sites

Stockowa głowica cylindra to raczej niepewny temat. Zależy to pewnie od rocznika, ale te które ja widziałem, to coś pomiędzy standardową szerokością, a bore-upem, oczywiście bliżej do bore-upu.

Czyli dysze bore-up (Guarder, Pro Tech czy inne), o wiele ciaśniej chodzą na głowicach cylindra bore-up produkcji Guarder czy JG, niż na stockowej głowicy cylindra z M249.

 

Ja używam dyszy Pro Tech "odpowiedniej" długości, a głowicy cylindra Guardera i jestem zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Hej.

Zamówiłem tą dysze http://www.taiwangun...-do-m4-guarder. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Coś nie działa poprzedni link.

http://www.taiwangun...&campaign-id=19

 

Stockowa głowica cylindra to raczej niepewny temat. Zależy to pewnie od rocznika, ale te które ja widziałem, to coś pomiędzy standardową szerokością, a bore-upem, oczywiście bliżej do bore-upu.

Czyli dysze bore-up (Guarder, Pro Tech czy inne), o wiele ciaśniej chodzą na głowicach cylindra bore-up produkcji Guarder czy JG, niż na stockowej głowicy cylindra z M249.

 

Ja używam dyszy Pro Tech "odpowiedniej" długości, a głowicy cylindra Guardera i jestem zadowolony.

 

A możesz mi powiedzieć która dyszę pro techa kupiłeś bo rozmiarze 21.20mm są tylko do m14 i bore up do m4.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Panowie, mam pytanie. Próbowałem dokopac się do tego w tym temacie ale ilość postów jest nie do ogarnięcia przez taptalk na telefonie. Chodzi o rzecz następującą. Posiadam pj46. Chciałbym w tej replice wymienić komorę hu na airsoft pro i przy okazji ogarnąć sprawę tego niestandartowego zespołu cylindra. I tutaj pytanie, jaki cylinder I glowice cylindra najlepiej montować? Dodatkowo chciałbym wymienić tłok i glowice na full stalowe uzębienie i żeby się dobrze doszczelnialo. Czy ktoś mógłby mi z doświadczenia polecić jakieś sprawdzone modele?

 

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...