Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Albo szmata z ostrego na 100 pestek i przycięty mechanizm z dużego boxa. Przerabiałem tak swego czasu 2 sztuki. Po wyciszeniu ścianek gąbką wchodzi tam ok 1000 kulek, bez wyciszenia ok. 400 więcej. Może i mieści mniej kulek niż gotowy dedykowany, ale nie ma mowy o urwaniu zaczepu.

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze mały box od AK / PJ, chyba kopia MAG.

 

http://www.taiwangun...&campaign-id=19

 

Nawet cena fajniejsza niż ostatnio.

A jak on jest zasypywany, bo w CA chyba była tam taka fajna klapka z góry, a w tym nie widzę.

 

P.S. Jest jeszcze to https://gunfire.pl/p...pu-M249-MC.html

Warto? Czy szukać CA lub MAG?

 

Kurczę nie mogę edytować. Znalazłem taki mag

https://www.airsoftg...Path=60_746_144

 

Ktoś ma? Jak się sprawuje? Ktoś kupował w tym sklepie?

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Czy komuś udało się z sukcesem wyeliminować luzy kolby para oraz chwytu przedniego?

Kolbę trzeba dobrze skręcić (śruba od strony gb), pozostałych luzów na niej, zwłaszcza tych na prowadnicach, nie wyeliminujesz za bardzo.

A chwyt przedni - podkładki, blaszki, wkręty lub risowany front - do wyboru do koloru.

Link to post
Share on other sites

Zakupiłem komorę CA ale nie jestem pewien, jest ktoś w stanie mi to potwierdzić (zdjęcia w folderze) lub powiedzieć co sprawdzić aby się upewnić czy jest to komora CA ?

Patrzyłem na zdjęcia na necie itd ale dalej nie byłem w stanie potwierdzić czy jest to CA.

Na zdjęciach 2 komory stock i CA (chyba).

https://drive.google.com/open?id=1gMBdTmcX9b-MP1Z7-C_tZ8pquBKhCuSc

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Jak by kogoś interesowało to pojawiły się w polskiej sprzedaży małe  boxy Classic Army na 1200bb.

Widziałem kilka ofert sklepów na allegro  praz gunfire.

Cena w niektórych przypadkach nawet nie najgorsza w porównaniu do sprowadzenia z zagranicy.

Ja czekam na swój i wtedy potestuję i porównam go  bo małego boxa A&K i MAG bo w sumie każdy z nich to inne wykonanie i sposób działania ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Cześć, 

Ja opiszę to na swoim przykładzie. Aku pod MOSFET - to wiadomo - za na kostce T-conect skąd wychodzą kable do silnika przylutowałem dodatkowy obwód do zasilenia boxa. W ten obwód wpakowałem przetwornice (taka zwykła STEP-DOWN za kilka zł na Alle...gro) aby obniżyć nap na silniczek w magazynki na ok 5V. W zamyśle ma to wydłużyć jego żywotność. A dalej to z tej przetwornicy bezpośrednio kabelki do tego właśnie silniczka.

Tak to wygląda w obecnej wersji. Poprzednio ten dodatkowy obwód wychodził ze styków silnika repliki, ale były ciągle problemy z ułożenie kabli wzdłuż GB. 

IMG_20181229_181315.jpg

IMG_20181229_181608.jpg

Link to post
Share on other sites

Ta pierwsza przetwornica ma buzer - :) zbędne. 

Ja mam to: https://allegro.pl/przetwornica-step-down-buck-mp1584-0-8v-20v-3a-i7261270237.html

Sterowanie - no przecież chciałeś mieć podkrecany mechanizm boxa na spust. Po podłączeniu obwodu bezpośrednio na silniczek w boxie uruchamiasz go razem z silnikiem repliki. Ja mam przełącznik w pozycji OFF. Po podłączeniu maga do repliki można na moment przełączyć na AUTO aby wstępnie podać kulki do komory. I to wszystko (SOUND CONTROL nie używam bo urywał mi się mikrofon i miałem dosyć lutowania).

Nie chce mi się rozbierać repliki aby pokazać na fotkach tak namacalnie, ale chyba dasz sobie radę ;) 

A i jeszcze taka mała uwaga. Zwróć uwagę na poprawne podanie napięcia na silniczek, bo będzie kręcił w przeciwnym kierunku. No i wstaw jakieś złącze przed boxem aby była możliwość jego odłączenia. 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, zenek65 napisał:

Ta pierwsza przetwornica ma buzer - :) zbędne. 

Ja mam to: https://allegro.pl/przetwornica-step-down-buck-mp1584-0-8v-20v-3a-i7261270237.html

Sterowanie - no przecież chciałeś mieć podkrecany mechanizm boxa na spust. Po podłączeniu obwodu bezpośrednio na silniczek w boxie uruchamiasz go razem z silnikiem repliki. Ja mam przełącznik w pozycji OFF. Po podłączeniu maga do repliki można na moment przełączyć na AUTO aby wstępnie podać kulki do komory. I to wszystko (SOUND CONTROL nie używam bo urywał mi się mikrofon i miałem dosyć lutowania).

Nie chce mi się rozbierać repliki aby pokazać na fotkach tak namacalnie, ale chyba dasz sobie radę ;) 

A i jeszcze taka mała uwaga. Zwróć uwagę na poprawne podanie napięcia na silniczek, bo będzie kręcił w przeciwnym kierunku. No i wstaw jakieś złącze przed boxem aby była możliwość jego odłączenia. 

Chciałem się upewnić i jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc i informacje. Nadal mam kable orginalne w box'ie, zaczekam aż przyjdą części i wtedy wszystko przelutuję, bo dodatkowo muszę okablowanie zmienić na silikonowe.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...
  • 4 weeks later...

Ładował ktoś precrurę do swojego KMa? Zastanawiam się czy jest sens, a to  z tego względu, iż czasem kulki do kma nie są pierweszej świeżośći, czasem zabrudzone, czy tez cos sie do boxa dostanie. Przy stockowej nie ma problemu, natomiast przy 6.01 boje się o ewentualne zacięcia. Jest sens wymieniać na taką? KM bedzie przechodził gruntowną modernizację i właśnie zastanawiam się nad wymianą lufy. Wsadziłbym też dłuższą od standardowej. W standardzie mam 560mm, wsadziłbym 650, ale właśnie boje się o zaciecia.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Super, wezmę na zapas. 

Ktoś mi powie czy na chwile obecną jest jakaś kombinacja gumki i dyszy współgrająca przy stockowej komorze  ? 
Kupiłem czerwoną dyszę SHS i zieloną gumkę G&G i będę robił testy czy będzie to działało. 
Jeśli nie to trzeba będzie myśleć o komorze :D 

Cytat

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
W dniu 14.02.2020 o 22:35, zenek65 napisał:

O wiele lepsza jest komora od Bullgear. Wiem że jest dużo droższa, ale warta swojej ceny. 

Zapytaj chłopaków z asg24.pl lub sprowadź sobie z redwolfairsoft.com (w moim przypadku na przesyłkę czekałem równe 10 dni) 


Kupiłem komorę od airsoftpro, ale i tak jest problem. 
Robiłem testy na dyszy shs i na dyszy airsoftpro dedykowanej z zestawem do komory i albo podwija kołnież, albo bardzo mało fps. Gumka G&G zielona. 
Miałeś może taki problem ? 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...