Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

Witam. Po przekopaniu sie przez 21 stron i nie znajdując odpowiedzi na nurtujący mnie temat, zwracam się do Was:

 

dzisiaj rano odebrałem swoją replikę, zakupioną na http://www.taiwangun.com/ i parę rzeczy wzbudziło mój niepokój. Mianowicie całkowicie luźna muszka, radośnie tańcząca na tej pseudo prowadnicy, na której jest mocowana. Niby jest tam jakaś śruba, ale nie mam nigdzie tak maleńkiego śrubokręta ani imbusa. Nie znalazłem też takowego ustrojstwa w pudełku. Problem prowizorycznie rozwiązany za pomocą podkładki i wciśnięcia muszki na siłę.

Druga sprawa, która mnie bardzo zaniepokoiła to wspominany tutaj dość często w postach mikrofon do magazynka, którego także u siebie nie stwierdziłem... :/

 

Biorąc pod uwagę, że nie dostałem od panów z taiwangun obiecanej na stronce taśmy z nabojami i tym, że nie zamontowali mi HU guardera, tak jak prosiłem przy zakupie, to jestem trochę zdegustowany...

 

na koniec mam trzy prośby do Was:

1. czy może ktoś zamieścić dokładną rozpiskę co było w pudełku (z każdą dodatkową śrubką, imbuskiem i innym ustrojstwem)

2. czy może ktoś zamieścić instrukcję jak należy używać tego maga elektrycznego (nigdzie w temacie nie znalazłem). przeczytałem natomiast, że jak będziemy mieć ciągle na auto (tak jak myślałem, że trzeba) to połamią się zębatki.

3. czy wspomniany wyżej HU Guarder’a nadaje się do tej repliki ? były wymieniane różne typy, ale to z mocniejszymi sprężynami. Ja używam stokowej sprężyny.

 

Dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Alien

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

jaśli spodziewałeś się w pudełku imbusa 1,5 (ten od muszki) do żadnej repliki tego nie dodają więc kombinuj lub taki sobie kup

Co do maga-pewien znajomy wpadł na genialny pomysł-rozwalił ten ..smieszny mikrofon(nie podaje w 90% przypadków) i zrobił ładowanie maga na "zwarciu" styków w tym ustrojstwie -moge od siebie dodać że układ umieścił za spustem czyli podczas naciskania mag zawsze podaje :P

pokombinować i pomyśleć wystarczy a nie narzekać :P

Link to post
Share on other sites

Używanie maga jest banalne.

 

Jeśli chcesz aby Ci podawał kulki podczas strzału włączasz "Sound control". Wtedy mikrofonik powinien reagować na strzał.

 

Można robić tak. Gdy przestaje podawać kulki odpalasz "on" mag się nakręca i dajesz off.

 

Ale najlepszy patent to po prostu podłączyć sobie taki kabelek http://taiwangun.com/?str=product&prId=1182 i problem z głowy :)

 

 

A co do taśmy nabojowej. Po prostu się upomnij i tyle.

Edited by gloomer
Link to post
Share on other sites

 

Co do maga-pewien znajomy wpadł na genialny pomysł-rozwalił ten ..smieszny mikrofon(nie podaje w 90% przypadków) i zrobił ładowanie maga na "zwarciu" styków w tym ustrojstwie -moge od siebie dodać że układ umieścił za spustem czyli podczas naciskania mag zawsze podaje :P

 

 

czy mógłbyś pyknąć zdjęcie tego tego układu i przybliżyć mi nieco istotę jego działania? niestety ja jestem kompletnym laikiem elektronicznym więc bardzo proszę o wyjaśnienie w sposób możliwie najbardziej łopatologiczny, czyt. jak dla debila

 

póki co używam maga operując włącznikiem on/off ze względu na padaczkę układu sound control

z góry dzieki

 

@madjong, zastanawia mnie czy ten szybki silnik poradziłby sobie ze sprezyną M130 guardera, taką mam teraz u siebie przy stockowym silniku, z tym że uzywam baterii 10,8V, ciekawi mnie czy wymiana silnika na taki jak twój ma u mnie sens, dodam że rof mam dobry ale nie powalający

Edited by ganz
Link to post
Share on other sites

Będzie powalający :D Ja wybrałem silnik typu High Speed dlatego, że nie mam zamiaru robić we świni więcej niż M120. Przy mocniejszych sprężynach ( >M140 ) opłaca zainwestować się w silnik o zwiększonym momencie obrotowym - coś pokroju ICS Turbo 3000, Guarder Infinite Torque Up, a najlepiej Systema Magnum.

 

 

W Twoim przypadku na pewno będzie wzrost ROF. Swoją drogą ciekawe czemu jeszcze ten silnik działa pod taką sprężyną i baterią - mój spalił się na stock'owej :D

Link to post
Share on other sites

widocznie kiepawy Ci się trafił ten silnik, generalnie silniki w P&J są raczej OK ale jako to w chinczykach mozna różnie trafić, poza tym ja mam A&K i sam nie wiem czy to tylko inna nazwa czy inny producent

moj silnik hula az miło a i zębatki poki co są ok, tzn nie widze zadnych oznak zuzycia, jednakna wszelki wypadek kupilem koplet wzmocnionych zebatech guardere ale nie wymieniam narazie

Link to post
Share on other sites

U mnie wszystkie bebechy stock i sprężynka M140 MB a silnik warczy aż miło :). Co do mikrofonu przy magazynku to czasem działa a czasem jak sam chce, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest kabelek, u mnie zrobiony ze starych badziewnych słuchawek pchełek (jack "L") i włącznika chwilowego za 0,30 gr w elektroniku.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

mama jeszcze pytanie do użytkowników repliki. chodzić mi o to jak w tej broni wyglada zasięg oraz kultura pracy. no bo nie bedę ukrywał żę jestem wybredny i zależy mi na tym żęby było cicho (max. ile wlezie) i daleko. oczywiście chodzi mi o wersje fabryczną bo fundusze ma okrojone do ceny karabinu + nowej batki. pozdrawiam

Edited by Kuczu
Link to post
Share on other sites

To nie jest cicha replika. Brzmi tak jak to Smarki Smark zarapował w "Młodej foce" - BRZMISZ JAK ZARZYNANYCH ŚWINI KWARTET, TWÓJ MIŁY GŁOS STAJE SIĘ NIEMIŁYM ALTEM

 

w ogóle polecam 8-) http://pl.youtube.com/watch?v=-BSMNNdAQao

 

 

A zasięg? sądzisz że różni się od innych replik z 390 fps? póki jest tam sprawny HU to nie bardzo. Ja dostałem stockowy dobrze podkręcającą gumkę ale ludzie wymieniali.

Edited by madjong
Link to post
Share on other sites

Witam. Ponieważ w drużynie mam robić za wsparcie więc postanowiłem nabyć m249 ^^. Jak wiadomo z karabinem wsparcia nie będę się pchał na pierwszą linię dlatego chciałbym się dowiedzieć co by wypadało wymienić aby skutecznie razić przeciwnika z odległości 60m? Mój budżet na karabin+tuning to ok 1500zł

 

P.S.karabin NIE będzie używany na odległościach mniejszych niż 20m więc wydaje mi się, że można mu wsadzić sprężynkę M140 (mocniejszą mógłbym chyba coś komuś zrobić a tego bym nie chciał ;))

Link to post
Share on other sites
Niestety też mam problem ze zbyt wielką wolą walki karabinu który nie chce przestać strzelać

 

Miałem taki sam problem – wymieniłem zespół styku na wzmocniony CA i problem znikł.

 

świnka nie chrumka, ponieważ nie mogę ustawić odpowiednio blaszki spustu. Wystarczy, że bateria podłączona, a maciora chrumka bez przerwy.

 

Z lewej strony zespołu styku są dwa bolce – jak podłączysz do górnego będzie chrumkać bez przerwy tak jak mówisz. Podłączona do dolnego chrumka tylko przy naciśnięciu spustu.

 

Inna sprawa że jeśli faktycznie to blaszka to zostaw ją w spokoju i zajmij się regulacją śrubki która ową blaszkę wciska przy wciśniętym spuście. Łatwiej jest dokręcić lub odkręcić trochę śrubkę, niż wyginać blaszkę (Mi przez wyginanie wkręciło ją w zębatki bo miała za duży odchył :F )

 

PS: Odświeżam stare posty dla potomności, co by kolejni wiedzieli jak naprawiać usterki na podstawie doświadczeń kolegów :-)

 

A teraz nowinka wynikająca z wczorajszego grzebania w prosiaku. Efektem jest usunięcie tego delikatnie mówiąc „beznadziejnego” dwójnogu i wstawienie w jego miejsce szyny ris od fore-gripa M15, co w efekcie daje możliwość wstawienia hand-gripa oraz dowolnego dwójnogu montowanego na RISie o tej szerokości ;)

 

20081120001uz1wr9.th.jpgthpix.gif

 

Zdjęcie poglądowe robione telefonem – Zamontowany sam hand-grip, RIS jest w kolorze zielonym dzięki czemu widać ją na zdjęciu ;) Na życzenie wrzucę szczegółowe fotki. Dobre rozwiązanie dla tych którzy cenią sobie wygodę bez kosmicznych kosztów zakupu oRISowanego fore-gripa za 500 zł albo hand-gripa do świni za 200 zł :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...