Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jak pisałem mam PARA. Do chwytu wchodzą bez problemu dwa intellecty/firefoxy 9,6v 1100mAh ułożone w literkę "V" więc bez problemowo wejdzie tam takie coś: http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=2741 .

ROF na stockowej baterii bardzo przyzwoity.

Więcej napiszę jak wrócę z pracy bo wczoraj strzelałem jak już było ciemno więc na temat zasięgu oraz skupienia nie jestem w stanie dokładniej nic powiedzieć.

Link to post
Share on other sites

Ja swoją Mini musiałem ostro pojechać wodniakiem 500 żeby z body coś zetrzeć, jedynie kanty poszły, karabin ma klimat..

 

Dziś rozszyfrowałem HU :D Wszystko wygląda tam nice, gumka wygląda nieźle, sam HU też. Dziś również robiłem testy kulkowe, na oko, najlepiej używać 0,23g. 0,2 miotało na wszystkie strony a 0,25 latały taką samą trajektorią jak 0,23, tylko trochę bliżej.

 

W najbliższym czasie zmieniam w zabaweczce lufę na KM'Heada, gumkę i baterie na Sanyo 9,6V RC. Zobaczymy czy coś da. Jeszcze jutro mały silifix mojego patentu i gun gotowy do zabawy.

 

PS. - jak ci może lufa wypadać, ten magiczny przycisk bardzo mocno ją trzyma, nie wiem czego nie rozumiesz..

Link to post
Share on other sites

Mhm ... no rzeczywiście, za lekko ją tam wtykałem i dlatego.

 

Teraz pytanie nr. 2

 

Jak przerzucić bate do box'a ? Tzn. co zrobić z tymi kablami itd.

 

W CA dało rade zrobić taki manewr, a tutaj ? Chodzi o wersje MK I

 

Co do samego wykonania. U mnie w replice ten przedni chwyt trochę się rusza, to samo mam z boxem. Nie jest to ogromna wada, ale jednak. Bipod wydaje się też być dość kruchy lecz to sprawdze dopiero w sobote.

Link to post
Share on other sites

Co do MKI, foty wrzuce jak najszybciej.

 

Miałem styczność z MK I CA i teraz mam do czynienia z MKI P&J. Jedyne czym się różnią to przedni chwyt, lekko się chwieje lecz nie przeszkadza to aż tak bardzo i w CA jest on lepiej wykonany. Mam też wrażenie, że replika CA jest cięzsza i to o wiele. Ogromnym plusem jest kolba która ku mojemy zdziwieniu jest bardzo dobrze wykonana i w ogóle się nie chwieje, a u chińczyków różnie to bywa.

 

Generalnie MK I P&J od MK I CA nie wiele się różni i za tą kase warto. Dopiero jutro będę miał okazje sprawdzić jak sieka i wtedy też zapewne pojawią sie fotki.

 

Aha, już miałem okazje przetestować wytrzymałość tego metal body. Wygiałem rączke która zwalnia lufe ;) Ale później ja naprostowałem, troche farby odpadło, ale ...

Edited by oskae
Link to post
Share on other sites

No dziś po pierwszych bojach.

 

Replika jest naprawde mocna ! Nie spodziewałem się tego po niej, ale ...

 

Dwójnóg to szit, mój już się połamał. Tzn. odłamała się taka malutka cześć przy jednej nodze i teraz strasznie sie chwieje, od biedy można go używac jak ktoś się uprze.

 

Nie łapcie za lufe ! Niby poprawili ten błąd, ale jak ja złapałem to wystarczyło lekki wstrząs i wszystko walnęło na ziemie, lufa została mi w rękach razem z przednim chwytem :/

 

Pozatym mam bardzo niemiły przypadek. Kiedy skończyły się kulki w box'sie usłyszałem charakterystyczny dzwięk tej przewijającej się spręzyny, no niby wszystko ok, ale po tym replika przestała strzelac i tak do teraz. Ktoś ma jakiś pomysł co to może być ? Być może to jakaś pierdoła, a średnio chce mi się wysyłać M249 do krakmana.

 

Mimo wszystkich tych przejść dalej podoba mi się ten karabin, jednak teraz nad jego kupnem zastanowiłbym się chwile dłużej. Pozatym kosi pięknie ! Nawet nie zauważyłem kiedy wywaliłem całego maga.

 

Aha, lufa i gumka hopka to powinna być pierwsza inwestycja po zakupieniu kulek i baty w tym ganie. Jeśli to zrobisz i wymienisz kilka plastik części z gb to będzie super ! Podejrzewam, że samo uszczelnienie hopka powinno dać +20 fps.

 

Ocena : 7/10

 

Gdyby nie to szajs wykonanie niektórych rzeczy :/

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj wreszcie dotarła do mnie wersja PARA. Nie strzelałem bo batka się jeszcze ładuje... Ale do rzeczy. Przedni chwyt (tam gdzie się chowa batke i wchodzi bipod) sztrasznie "lata". To nie wszystko kilka razy wypadł tzn został mi w ręku :???: a jeszcze nawet nie był testowany w warunkach "polowych". Nie wiem czy to tylko moja wersja czy ktoś miał już taki przypadek. Jeżeli tak to proszę o jakieś info jak to naprawić.

Edited by WPR
Link to post
Share on other sites
Czy w tym karabinie są jakieś części które od razu proszą się o wymianę, jak ma to miejsce w innych chińskich produkcjach? Gumka HU? Ktoś pisał o lufie? Coś jeszcze?

 

Bateria o większej pojemności.

 

Moje Minimi powróciło z Krakowa i teraz wali jak marzenie. Okazało się że gerbox był poluzowany i przesuneła się jakaś blaszka nad językiem spustowym. Naprawa 15 min a wmiędzy czasie dowiedziałem się jak wcisnąć do kolby prawie każdą batke.

Link to post
Share on other sites

No więc przetestowałem swoją "249" na polu bitwy ;-) . Poza wypadającym chwytem przednim miałem większy problem. Bateria (firefox1100) to SYF :evil: . Po wywaleniu około połowy boxa wyraźnie spadła szybkostrzelność. Pod koniec maga ROF prawie nie istniał. Musiałem też HOPUP podkęcić do oporu aby kulki jako-tako latały. Może to wina przesmarowania. Duży rozrzut, przydała by się precka. To tyle wad repliki "z pudełka". Cała reszta... :wink: . Replika naprawde warta swojej ceny poza tymi drobnostkami, które trzeba wymienić.

Link to post
Share on other sites

Bateria (firefox1100) to SYF :evil: . Po wywaleniu około połowy boxa wyraźnie spadła szybkostrzelność. Pod koniec maga ROF prawie nie istniał. Musiałem też HOPUP podkęcić do oporu aby kulki jako-tako latały.

 

Witam

Pierwsza sprawa odnośnie akumulatora po połowie boxa czyli po 1200 KULEK WYSTRZELONYCH TYLKO NA TRYBIE AUTO piszesz że spadła ci szybkostrzelność?! a zdajesz sobie sprawę że masz w MINIMI mocną sprężynę?! mówimy tu o sprężynie 120 m/s! a akumulato to jest raptem 1100 mAh typ "mini". Jak na taką sprężynę to uważam ten wynik za bardzo dobry inne baterie tego typu nie wystrzeliłby nawet 1000 kulek i przestały strzelać, a ty nadal na FIREFOX-e strzelałeś choć jak sam napisałeś ROF się skończył.

Co do gumki hop up to bezproblemu można wymienić na lepszą np. silikonową.

 

pozdrawiam

k-k

Link to post
Share on other sites

nie wiem, ja tez uzywam chwytu transportowego zgodnie z jego przeznaczeniem i zero problemow...tak samo z samam lufa i chwytem...nie tylko sie nie chwieje, ale zeby ja umiescic na powrot w miejscu trzeba sporo sily przylozyc (w przeciwienstwie do CA gdzie troszke mocniej sie pchnelo i juz zaskakiwalo...nic dziwnego ze tam wypadaly)...co do maga - powiem szczerze ze podkrecanie dzwiekowe dziala slicznie...zero problemow jak narazie z nim :] ale 100 by sie przydala, bo z tym pudlem troszke mi niewygodnie... aha, oryginalne magi wchodza, sam mam 100 oryginalna w celach pokazowych podpieta :]

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj wreszcie dotarła do mnie wersja PARA. Nie strzelałem bo batka się jeszcze ładuje... Ale do rzeczy. Przedni chwyt (tam gdzie się chowa batke i wchodzi bipod) sztrasznie "lata". To nie wszystko kilka razy wypadł tzn został mi w ręku :???: a jeszcze nawet nie był testowany w warunkach "polowych". Nie wiem czy to tylko moja wersja czy ktoś miał już taki przypadek. Jeżeli tak to proszę o jakieś info jak to naprawić.

 

 

Jeżeli nie umie się wsadzić chwytu porządnie to się nie dziwie, chyba ze wsadzasz dobrze, wtedy spróbuj tą blaszke która wchodzi pomiędzy .. nie wiem jak to ująć .. dwie elastyczne blaszki :D trochę wygiąć.. kombinuj kombinuj :) Z rączką nie mam żadnych problemów.. nigdy nie wypadła, magiczny przycisk trzyma lufę bardzo fajnie. Na 0,23 moja PARA strzela wyśmienicie, ale i tak w najbliższych kilku dniach zamawiam do niego KM Heada..

 

Pozdrawiam, Menel.

Link to post
Share on other sites

Dziś był teścik! Wywaliłem ponad 2000 kuleczek ( wow :mrgreen: ) na baterii KAN 9,6v 1800 mAh NiMh. Wszystko strzelało ślicznie. Mag podawał zarąbiście! Biegłem kilka razy trzymając ją za rączkę i nic nie odpadło. Nie oszczędzałem repliki i ztyrałem ją nieźle i nic - zero jakiś uszczerbków na jej zdrowiu. Naprawdę polecam!

 

PS 1: Kthulhu co do maga masz racje - 100tka by się przydała ;-)

PS 2: Podłączałem hi capa thermolid kolegi i minimi wyglądało z nim super :wink:

PS 3: Podczepiałem acog'a na szynę - pasuje pod względem wyglądu :mrgreen:

PS 4: (...)

Proszę bez wycieczek osobistych.[P]

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj testowałem swoją mkII , w boju oczywiście . a oto wnioski :

- Kulki 0.28 (blastery pro -naprawdę nie widać nie tylko skąd ale i gdzie się strzela ;-) )

raczej się nie nadają .

- Bateria starczyła na jakieś 4000 - 5000 . (przydałaby się większa i mocniejsza ).

- Konieczny pokrowiec na magazynek bo boczna pokrywka lubi wypaść wraz z całą zawartością na glebę (w warunkach polowych wystarczyła izolacja).

- Lufa precyzyjna i gumka to raczej konieczność .

-Parę małych niedoróbek które wyszły w boju ( przedni foregrip lubi zostać czasami w ręce i klapka na chwycie pistoletowym zabezpieczona badziewnym drucikiem)

 

No i parę pytań do innych użytkowników :

Czy przy bateriach o większym napięciu magazynek nadąża z podawaniem kulek??

Jeśli nie to czy ktoś już próbował zasilać go większym napięciem??

Link to post
Share on other sites

Mk.II przetestowane wczoraj w warunkach bojowych. Wystrzelane ok 3500 kulek na batce KAN 10,8 2000, wszystko działa, nic sie nie stało.

Splówa spisywała się bardzo dobrze i mimo, że brakuje jej trochę mocy by być karabinem wsparcia pełną gębą to i tak zaskoczyła mnie swoją skutecznością i działaniem psychologicznym. ;-)

Link to post
Share on other sites

Może to Was zainteresuje ale aku od mini spisuje się bardzo dobrze. W ciągu kilkunastu dni był regularnie ładowany i rozładowywany (8 razy!), i za każdym razem dawał radę wystrzelić około 1900 kulek. Wynik poraża :-F

Edited by luglo
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...