Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pytanko jak przeciągnąć kable do maga, bo nie ogarniam tego.

 

Batkę wkładasz do "dolnej części" boxa tzn tam gdzie znajdują się elektryka. Kabel od batki wypuszczasz do góry poprzez otwór który ma służyć do wsypywania kulek następnie otworem we frontgripie dostajesz się do kabli od GB. Podpiąłem działa pięknie. Ale będziesz potrzebował kabli na przedłużenie(pomiędzy batką a GB)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dzięki za info.

Dziś na manewrach miałem jazde z magiem. Jedna kulka rozdupczyła sie w pół (pestka) i wraz z całą kulką zablokowały mi cały mechanizm od środka, męczyłem sie z tym dobre 30min.. ale już smiga cacunio :)

Poza tym podpiołem sobie taśme kupioną na targu staroci prawdopodobnie z PK, naboje troche duże, ale wygląda masakra, i to praktycznie za free ;)

Link to post
Share on other sites

Ok następna dawka informacji:

Zmieniłem lufę na precyzyjną 6.03 Madbull oraz gumkę na silikonową Guardera. I tu się zaczyna problem. Stockowa gumka od guarderowskiej (czy innych kompatybilnych z CA, TM) różni się tym elementem który zaznaczyłem na czerwono:

gumkihueg5.png

Po zamontowaniu lufy i gumki odstawiłem guna gdyż było późno i nie miałem czasu go przestrzelić. Gdy na strzelance wszystko ładnie podłączyłem okazało się iż są puste strzały. :roll: Gdy wyjąłem lufę wewnętrzną razem z komorą zauważyłem iż ta "tulejka" zwija się w komorze HU co wg mnie powodowało iż kulki do niej nie wchodziły. Lecz gdy włożyłem do niej kulkę i zatkałem palcem otwór przez który wchodzą kulki do komory HU i lekko dmuchnąłem to kulka bez problemu poleciała. Zdziwiło mnie to bardzo ponieważ gearbox wytwarza mocniejsze "dmuchnięcie" niż ja w tym momencie (nie zamierzony rym ;-) ). Wkurzył mnie mocno ten fakt i w warunkach polowych uciąłem ten wystający element nożyczkami :-F Problem zniknął lecz po wystrzeleniu około 500 kulek pojawił się znów. Wtedy już się totalnie wkur***. Nie chciało mi się już nic kombinować więc wróciłem do domu i założyłem z powrotem stockową lufę i gumkę. Teraz znów bangla wszystko ładnie jak przed kombinowaniem. Fakt faktem kosztowało mnie to kupę nerwów, gumkę silikonową Guardera i ominiętą strzelankę. Mam nadzieję że komuś ta nauczka się przyda u nie popełni mojego błędu. Z drugiej strony jestem ciekawy co trzeba zrobić aby wstawić silikonową gumkę HU lecz uniknąć jakichkolwiek modyfikacji i ingerencji w nią.

 

 

PS: Teraz będę chociaż pamiętał aby przestrzelić replikę przed wyjściem z domu choć jak wychodzę na strzelankę i biorę emke od CA to mam komfort psychiczny że jeśli mam naładowaną baterię i kulki to wiem że sobie postrzelam, wychodząc z jakimkolwiek chinolem - nie ;-)

 

To by było wsio :mrgreen:

Pozdro,

Majkel.

Edited by Majkel86
Link to post
Share on other sites

A mój SAW przeżył dziś dość długą i ciężką strzelanke i jak na razie jedyne co mi się nie podoba to fakt że gdy trochę za mocno się nim potrzęsie to wypadają (lub przynajmniej trochę się luzują) baterie w magu przez co przestaje on funkcjonować. Ale kawałek szkota i wszystko grało pięknie :D

Link to post
Share on other sites

W sobotę przetestowałem mój egzemplarz i generalnie oceniam go na '+' , ale...

 

- 'wtyk' od magazynka musiałem dociskać wpychanym w bok patykiem, bo nie podaje kulek.

- kulki w magazynku grzechoczą niemiłosiernie, wydając dźwięk 'tu jestem, tu strzelać' :)

- górna pokrywa od GB otworzyła mi się 2 razy

- 'chwyt przedni', jeśli można go tak nazwać też wyłaził mi z zaczepów przy mocniejszych manewrach

- nogi dwójnoga wykonane są ze stali, a pozostałe części, które blokują je w wyznaczonej pozycji są ze ZnAl'u (zwanego szitmetalem), co powoduje, ze po kilku strzelankach będą latać, jak im się żywnie spodoba - tak wyglądają po 1 strzelance: FOTA 1

- długość nóg dwójnogu można niby regulować, ale...przy mocniejszym nacisku blokada puszcza i nogi poprostu zjeżdżają błyskawicznie w dół - źle wyprofilowana blokada, na dodatek z szitmetalu; jedyna pociecha, że nie ma dobrego dwójnogu do M249 na rynku...

- elementy stalowe miejscami lekko pordzewiałe :S

- jak giniesz, to zazwyczaj headshotem, bo żeby z tego strzelać, to trzeba się trochę wystawić ;)

 

A teraz najgorsza rzecz: pękł mi element usztywniający rękojeść i część, do której jest zamocowana....pękł ot tak, mniej więcej po godzinie biegania z karabinem...nawet nie zauważyłemw którym momencie...

Tutaj zdjątka: FOTA 1 , FOTA 2.

Mogli się chinole nie sępić i zrobić to ze stali, bo na ten element idą spore naprężenia, a tu szitmetal... :( Zobaczymy, co na to Krakman.

 

Koniec dziegciu, teraz plusy.

+ poza wspomnianymi drobiazgami karabin jest naprawdę mocny i solidny - wcale nie ma się wrażenia, że zaraz się rozleci

+ wcale nie jest taki ciężki, jak niektórzy narzekali i bez większego problemu biegałem z nim bez pasa, nosząc go poprostu w rękach (a trudno mnie posądzać o jakąś większą muskulaturę)

+ strzela wręcz wyśmienicie: przyzwoity ROF i zasięg

+ stockowa bateria wystarcza na wystrzelenie 1k - 1,5k kulek (zależnie od intensywności ostrzału)

+ rączka transportowa i jej mocowanie jest zrobione ze stali (mocowanie to odlew, więc słabsza, ale zawsze stal) - trzymają naprawdę solidnie i nie wiem w jaki sposów mogłoby puścić lufę (dla testów robiłem karabinem trochę wywijasów, trzymając za rączkę)

+ niezapomniana radość na twarzach oddziału, który przyciśnięty ogniem nagle zostaje wsparty przez minimi

+ niesamowite uczucie, gdy ogniem zaporowym wypluwasz kolejne setki kompozytu, słysząc krzyki wroga skulonego w transzei: "CO ONI K***A TAM RKM'A MAJĄ??? DAJCIE TU JAKIEŚ POSIŁKI!!!" :D

+ bezproblemowo można go stuningować i zrobić z niego potwora (to niebawem 8) )

+ sprzęt naprawdę warty swojej ceny (1,2k); pomimo mankamentów, uważam, że w tej chwili 3,5k+ za troszkę wyższą jakość, to przegięcie

+ lans i inne.... 8)

Edited by PsyborgMJ
Link to post
Share on other sites

Problem z bateriami w boxie załatwiła u mnie "izolka"

Mój box niestety nie był pozbawiony wad źle odlany ale podziałałem poxipolem,wypolerowałem i śmiga :D Teraz jeszcze tylko polakieruje "poxipol" bo jednak jest bardziej szorstki od plastiku i czasem kulki się haczą.

 

Co do lufy faktem jest że rozrzut spory i skupienie słabe, ale to tylko kwestia wymainy lufy. Mam także pytanie czy tylko u mnie dystanser (w hopsiupie) był postawiony " na sztorc" a nie tak jak w normalnym HU na płasko (Nadmienię także, iż był on pęknięty... przez co źle podkręcał kulki)

 

Jednak za taką cenę myślę, iż są to szczegóły.

 

Czy jest to dobra broń czas pokaże a możecie być pewni, że jeśli w moich rękach to wytrzyma to naprawdę jest mocne i dobre .... :-F

 

 

snv11033ew5.th.jpg snv11035pr2.th.jpg snv11036do9.th.jpg snv11038cc5.th.jpg

 

 

Co do Gumki HU

 

Gumka hop up zastosowana jest taka jak w P&J II generacji (bez kołnierza) ale można ją swobodnie wymienić na standardową.
info ze strony krakmanów, więc najlepiej zapytać w/w. Jak się czegoś od nich dowiesz daj znać bo też niedługo będę wymieniał i nie chę się "naciąć"

 

Pozdrawiam

Cement

Link to post
Share on other sites

(...)Mam także pytanie czy tylko u mnie dystanser (w hopsiupie) był postawiony " na sztorc" a nie tak jak w normalnym HU na płasko (Nadmienię także, iż był on pęknięty... przez co źle podkręcał kulki)(...)

 

Tak ma być. W hopsiupie jest otwór akurat na średnicę tego 'dystansera' - jest stawiany na sztorc, a pierścieniem wokół komory regulujesz wysunięcie.

Sęk w tym, że chinole tną go widocznie na oko i jakims tępym nożem. U mnie nie dość, że był pęknięty, to jeszcze za długi i krzywo ucięty... Zrobiłem własny i jest ok.

 

Z odlewem faktycznie kiszka, ale na szczęście masz głowę na karku. ;)

Edited by PsyborgMJ
Link to post
Share on other sites

Dziś będę dzwonił do nich bo jak widzicie po moim przypadku to g*** prawda co piszą o tej wymianie gumki. Mi dystanser też pękł i nawet jak podkręcę HU na maksimum to nie widać żeby robiło to jakieś wrażenie na kulkach 0,25g. Mogę wiedzieć z czego zrobiłeś dystanser? Chciałbym zaznaczyć iż np guarderowski dystanser nie pasuję ponieważ jest za szeroki.

 

Edit:

Właśnie rozmawiałem z krakmanami i potwierdzili moją tezę iż nie da się jednak wymienić gumki na standardową co sami stwierdzili po sobotnich testach. Więc zostaje albo przerabianie gumki albo zakup komory. Ja polecam zakup komory ponieważ i tak te minimi kosztowało grosze więc można w nie zainwestować i 1000 pln, a i tak wyjdzie Nas to taniej niż replika markowych firm. ;-)

 

Edit2:

Kolejna rozmowa :P Rozmawiałem 10 minut z serwisantem i stwierdził jednak że standardowe gumki HU pasują. Sprawdzali na kilku replikach i było wszystko ok. Po prostu może być to wina zbyt miękkiej gumki lub jedna na ileś tam komór trafia się źle odlana i moja właśnie taka może być. A co do dystanserów - robią je sami ;)

Edited by Majkel86
Link to post
Share on other sites

Trochę majsterkuję, więc jak widzę jakiś kawałek blaszki, pasek, śrubkę, czy drucik, to go od razu chomikuję. ;) Mam tym zawalone 2 szuflady i zawsze się coś znajdzie. Ten dystanser uciąłem akurat z jakiejś grubej rurki gumowej o idealnie takiej samej średnicy. Nawet nie wiem skąd ja mam. ;)

Jak nie masz manii zbieractwa, to wystarczy kawałek uciętej jakiejś grubszej izolacji ze zwykłego drutu. Byle miała odpowiednią średnicę i sztywność...

Link to post
Share on other sites

Niedoskonałości ciąg dalszy..... :-F

 

Nie jestem pewien ale mam wrażenie jakby komora HU była źle odlana

może to ktoś zweryfikować??

 

Mowa tu o tej dziurce powyżej otworu podającego kulki

 

33466740jd7.th.jpg 65564774rj8.th.jpg

 

No i słynny dystanser

Próbowałem wsadzić od CA ale jest za krótki tzn w ogóle nie podkręca ba nawet nie widać żeby robiła się wypustka na gumce....

 

98611440vf4.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Raczej jest to temat o m249 więc mówiłem o komorze do m249 ;-)

Moja jest też tak źle odlana :???: Kurcze aż dziwne że nie jest to pojedynczy przypadek. Ja moją odsyłam - gorzej jak się okażę że tak wszystkie mają. Może sam Krakman niech się tu wypowie ;-)

Link to post
Share on other sites

U mnie też źle odlane, chociaż nie aż tak bardzo, jak u Cement'a...

Z podawaniem lekki problem mam, ale raczej nie dotyczy on komory...

 

P.S. Od Krakmana dostałem odpowiedź, że wyślą mi tamtą pękniętą część bez konieczności odsyłania repliki, jeśli wezmę na siebie odpowiedzialność za montaż. 8)

Edited by PsyborgMJ
Link to post
Share on other sites

Problem dystansera rozwiązałem za pomocą... wykałaczki, osłonki kabla i skalpela.

Na patyczek z wykałaczki nasunąłem izolację i odciąłem spory kawałek.

 

Gumka Guardnera o dziwo pasowała i żadnych z nią problemów a HU działa już po obrocie ok 10st.

 

Co do wymiany lufy... preclufa 6,03... fajnie a jakie kulki do tego (za ile).

Do stockowej daję pestki 0,20 i śmiga... jako że to km nie "snajperka" rozrzut jest raczej zaletą (przynajmniej wg mnie), pozwala dosłownie zasypać gościa gradem kulek za jakieś 10 nie 30 zł (za serię).

 

Żeby normalnie go użytkować to trzeba niestety trochę zainwestować... batka do mk2 jeżeli ogniwa są ułożone równolegle pasuje prawie dowolna. Ja mam 9,6v 3300mAh G&G

pasuje wręcz idealnie i nic nie lata.

Podstawowa wymiana... mocowanie bipodu (połamało się po 1h użytkowania), najlepiej dokupić zestaw metalowy z CA (220zł) albo sobie to jakoś dorobić.

Po każdej strzelance dokładny przegląd i dokręcanie śrubek.

Link to post
Share on other sites

poprawek ciąg dalszy... :-P

 

Po ostatniej strzelance doszedłem do następujących wniosku...

 

BOX

 

CO mnie wqrzyło :

 

- Kulki z części właściwej przesypywały się do części z elektryką,kablami,etc.

- Czasem coś nie kontaktowało(elektryka)

- wiecznie wypadające baterie AA

 

 

Poprawki:

 

- Podkleiłem "izolką" krawędzie "podajnika(tego czarne badziewia co oddziela cz. z kulkami od tej dolnej) dookoła dzięki czemu kulki nie spadają Na fotce nr 1 na zielono.

- Podkleiłem również kable żeby nie haczył się akumulator przy wkładaniu (niebieski)

- Przewody musiałem pod lutować bo było to zrobione tragicznie(dlatego czasem coś nie kontaktowało)

 

20038384yx9.th.jpg

 

Teraz wszystko pięknie śmiga muszę tylko jeszcze coś wykombinować żeby baterie nie wypadały bo izolka to tylko prowizorka...

 

Ktoś wcześniej pytał o sposób montowania Aku w boxie.

 

52557931uz9.th.jpg 23774249wx6.th.jpg

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

M249

 

 

CO mnie wqrzyło :

 

- wysuwający się fron grip

- HU nie podkręcał

 

Wymiana dystansera (identycznie jak tafi)

 

Zmontowałem klin ( na razie prowizoryczny ze zwiniętej taśmy aluminiowej owiniętej izolką) który wetknąłem w dziurę zaznaczoną na czerwono

 

Na zielono otwór którym dostaje się kablami z boxa (złożony bipod nie przeszkadza)

 

64493159hp8.th.jpg

 

Teraz nic już się nie wysuwa :D

 

65139502ea1.th.jpg

 

 

 

 

 

PS czy ktoś już przećwiczył mocowanie pasa nośnego bo nie wyobrażam sobie 15-20h zlotu i noszenia tego w łapach....

Link to post
Share on other sites

PS. Jak wymienić w nim dystanser? Po ludzku ?

 

Ściągasz lufę zewnętrzną, wyciągasz lufę z komorą HU, ściągasz gumową (czarną) obejmę przytrzymującą pierścień regulacji HU, przekręcasz pierścień tak by trafić wycięciem w nim zrobionym na podłużny element utrzymujący komorę w pionie, odsuwasz pierścień - pod spodem masz dystanser :)

W razie dalszych pytań wal na PW

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...