Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Buty


Recommended Posts

  • 9 months later...
  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Odświeżam ....

Chciałbym się dowiedzieć jak sprawują się pustynne buty WP

Ich przebieg obliczany jest na półroku. Po pół roku żołnierze dostają nowe z magazynu. Znajomy przechodził w nich rok na misji, potem w PL już ich nie nosił. Tyle wiem.

 

Miałem Magnumy stare - super buty, wytrzymały 3 lata ostrego katowania - bunkry, offroad, miasto, śniegi. Dla takich butów to warunki ekstremalne (może poza miastem). Spełniły swoje zadanie. Później kupiłem te same ale ponad 100,- taniej. Bardzo szybko się ich pozbyłem.

Link to post
Share on other sites

Nosilem desanty trzy lata. Chodzilem w nich po miescie, gorach i na strzelankach.

Dbalem o nie, pastowalem, czyscilem i czytalem do poduszki. Dopiero po jakis 2 latach zaczela delikatnie odklejac sie podeszwa, a po 3 rwac wysciolka wewnatrz. Nie przeciekaly, usztywnialy kostke etc. Ale przesiadlem sie na opinacze (wojasy) i zrozumialem ze jednak desanty sa w tyle. Trzeba jednak powiedziec ze trafilem na niezla pare desantow.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam.

to są buty dla ochroniarzy a nie w teren. Odradzam.

Tak jak napisał poprzednik - odciski to kwestia indywidualna. Użytkownika i samego buta. Osobiście byłeś świadkiem gdy po ledwie 20km marszu w Bieszczadach wszyscy moi współtowarzysze mieli odciski (licytując się, kto ma więcej) a ja nie miałem żadnego. Nawet osoba z dobrymi butami trekkingowymi z gore itp renomowanej firmy nie ustrzegła się przed odciskami.

 

Musisz to rozróżnić. Bardzo wygodne i w miarę mocne są buty BW oraz brytyjskie Assault Boots. No i zmieścisz się w cenie 200pln.

 

Jest takie powiedzenie - biednego nie stać na kupowanie gówna. Skoro masz 200pln na wydanie - nie rozglądaj się za niesprawdzoną tandetą dla ochroniarzy.

 

Duncan McLain

Link to post
Share on other sites

To, że wystarczy popatrzeć na niektóre zdjęcia żołnierzy zawodowych, które były dość popularne czyli patterny i inne bajery :) Z resztą jak ktoś pisał, Catch, Królik albo Szaszłyk - nie pamiętam już, który z nich - nie każdy żołnierz zawodowy ma aż takie pojęcie o sprzęcie itp :)

Link to post
Share on other sites

Myślę, że żołnierz zawodowy - w tym wypadku polski - nie zna się na sprzęcie i nie może stwierdzić czy jakiś sprzęt jest dobry czy zły z racji tego iż nigdy z dobrym sprzętem nie miał do czynienia. Buty z twojego linka nadają się tylko dla ochroniarza siedzącego w budce na parkingu. Jeśli buty mają służyć podczas długich marszów to najlepiej tak jak napisał Majkel kupić porządne buty trekingowe i do tego dobre skarpety.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...