Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] WARRIOR I (L96) [Well]


Recommended Posts

Panowie, czy stockowe stabilizatory lufy pasują do lufy precyzyjnej. Innymi słowy czy wymieniając lufę na precyzyjną z komorą konieczna jest wymiana stabilizatorow? Z góry dzięki za odpowiedź.

Co się dzieje z dostępnością części w sklepach internetowych? Żeby pozbierać wszystkie klamoty trzeba ściągać po jednym elemencie z różnych sklepów....

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witajcie!

 

Borykam się z dość irytującym mnie problemem.

 

Do sedna. Komora Hop-Up PDI, głowica cylindra: stockowa, airsoft pro i teraz cały zestaw cylindra PDI HD.

Nie wiem czemu ale co X strzałów (raz 50 raz 200), niezależnie która głowica, gumkę trafia szlag.

Nic innego jak głowica, podwija kołnierz i pcha go do komory z kulką. Ta się z kolei blokuje na mur beton z urwanym kołnierzem. 6 gumka dzisiaj poszła do kosza. Może jestem uparty i na siłę próbuje czarnej systemy? Nie widzę innej sensownej gumki przy 600 FPS, a jeśli nie dostałem "innego" egzemplarza komory to gumka nie powinna sprawiać problemów.

 

Kulki raczej wyeliminuje gdyż na różnych jest to samo. 0,20 G&G, 0,36 Guarder. 0,40 KA i Blaster.

 

Zdjęcie obrazuje problem.

 

Czy ktoś może zaproponować rozwiązanie inne niż zmiana gumki?

 

zong.jpg?_subject_uid=281584285&w=AABim8dYS3hqZYFpU9V5kdOQJDVvFHZQADYZJi6X9QtHrg

Link to post
Share on other sites

Obstawiam kulki. Albo coś jest ewidentnie źle zamontowane.

Zarówno komora PDI jak i gumki systemy są świetne, stockowa dysza też jest ok (ale rzadko jest stosowana z komorami PDI i systemami. Na 100% masz dobrze zamontowaną lufę w komorze?

 

Głowica nie wchodzi głęboko i wątpię by to był problem. (no chyba, że ta ASP jest inna).

 

Co do kompatybilności cycka AA - tak jest kompatybilny z LL. Mam taką hybrydę u siebie.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

No jak mówię. Teraz złożony cały zespół od PDI i również problem się powtarza.

Komora składana wiele razy i raczej dobrze, nie da się tutaj mieć 100% pewności. Składał na początku serwisant, teraz ja się z tym bawię. Żeby nie było, również mam swoją wiedzę na ten temat jako że z ASG obracam się na co dzień pracując w sklepie i zawsze sam sobie robię repliki, no ale tutaj nie mam pomysłów.

 

Ktoś mi podrzucił, że to wina zdystansowania właśnie komory do zespołu cylindra, ale to raczej niemożliwe żeby głowica mogła z tego powodu tak podwinąć gumkę. No i dlaczego w takim razie dobrze jest przez ileś tam naście magazynków, osiągi wyśmienite, FPS stabilne i nagle taka niespodzianka.

 

Nowy dzień nastał a więc kolejny dzień zmagań.

Dobrej nocy.

Link to post
Share on other sites

Ale kołnierz jest podwijany przez kulkę, czy dopiero dysza go podwija?

 

Jeśli kołnierz podwija się pod kulką, to głowica nie jest problemem, bo nie ma znaczenia jak długa dysza pcha tą kulkę. Natomiast jeśli dysza podwija gumkę, to musi jakimś sposobem nie osiowo wchodzi w otwór.

 

Najbardziej prawdopodobna przyczyna, to że kołnierz jest zwężony w komorze do tego stopnia, że kulka zamiast swobodnie wejść podwija gumkę. Jeśli komora była zakupiona jako używana to posprawdzaj dokładnie czy coś tam przypadkiem nie podchodzi, choćby jakiś drobiazg. Do tego można też spróbować minimalnie odsunąć w komorze lufę z gumką od końca i w takiej pozycji skręcić.

Link to post
Share on other sites

W pdi dysza musi przejść przez dwa wąskie otwory i jeszcze uszczelnia się na oringu. Ciężko by wchodziła nieosiowo.

 

Wszystkie systemy jakie montowałem wchodziły ciężko do komory PDI. Najluźniej wchodziła tam zielona G&G i była szczelna. Trochę się różni kołnierzem od systemy więc może podpasuje.

 

 

 

A tak z wiadomości o częściach

 

- ułamała się u mnie prowadnica ASP. Przeżyła jakieś pół roku. Naprawa jest na tyle prosta, że naprawiłem i działa. No ale ale - ułamała się na M160 ASP (a przynajmniej tak było na pudełku). Póki co WSZYSTKIE części tej firmy miały defekty albo usterki ;/.

 

Tłok

- usterka po pierwszych xx strzałach

Sprężyny

- rożnią się FPS od sugerowanych ale.. trzymają parametry

Prowadnica

- wymagała klejenia bo się odkręcała w cylindrze. No i to co powyżej tzn. złamanie się.

 

Spust

- stockowo działa ok. Problem jest wtedy gdy chce się zamontować inną niż dołączoną śrubkę. Ścianka była by 1-2mm węższa bez zaokrąglenia i by było ok. Tak to trzeba kombinować ew. szlifować, bo miejsca na M4 jest niewiele. (śrubka wejdzie ale główka wystaje poza triggera i karabinu nie złożymy. Rozwiązanie to ucięcie części główki tak by pokrywała się z końcówką triggera. Można niby znaleźć śrubki ale - z ok. 20 rodzajów M4 jakie miałem ŻADNA NIE PASUJE. W internecie, casto i "po sąsiadach" również nie znalazłem odpowiedniej.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

A ja mam takie pytanko czy robiąc tdc w warriorze pod ramiona trzeba dać jakąś sprężynkę, by pchała do góry te ramiona na śrubę?

 

Wróć do wątku o tdc, poczytaj to się dowiesz... (Jest wszystko opisane parę stron wstecz.)

Edited by Kazana
Link to post
Share on other sites

http://gunfire.pl/pr...08-A-BLACK.html

 

http://gunfire.pl/pr...r-I-czarny.html

 

http://gunfire.pl/pr...3373-MB05A.html

 

Która z nich najlepsza jako baza pod snajpe +

 

http://gunfire.pl/pr...MB05-MB08-.html

 

oczywiście to konieczne,

 

dalibyście linka do komory pdi i polecanego przez was promyka pasującego do tej repliki? Czy coś jeszcze mi potrzeba na początek? Czy w sklepie mogliby to złożyć przed wysłaniem? W sensie zamontować zestaw tuningowy komore i promyka?

EDIT: poprawiłem styl wizualny wypowiedzi

Edited by AranoV
Link to post
Share on other sites

Styl repliki jest bez znaczenia i nie rozmawiamy o gustach. Komora PDI jest w necie a każdy promyk (oprócz M14?) pasuje. Komory masz oznaczone w sklepach, promyki też - zwykła lufa aeg.

 

Bycie snajperem wymaga poświęcenia czasu na rozbieranie repliki, dopasowanie elementów itp. Dlatego pakując się w snajperstwo powinieneś mieć przynajmniej szczątkową wiedzę jak replikę rozebrać oraz jakich części szukasz - namęczyliśmy się nad DOBRĄ recką jaką masz na 1-szej stronie.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź :) Przeczytałem 1 stronę już wcześniej, nie wiem tylko jak promyka znaleźć i komorę PDI najlepiej z gunfire.. Byłbym wdzięczny jakby ktoś mi dał pełną nazwę bo na sam początek zamierzam kupić replike + zestaw tuningowy + lunetę i komore pdi z promykiem...

Link to post
Share on other sites

Ło kurde, tydzień temu szukałem i nie było nigdzie, bo robiłem porównanie jak stoją w sklepach zanim zacząłem sprzedawać swoje na allegro.

 

Czy w Polsce jest jakiś oficjalny przedstawiciel laylaxa bo szukam małej pierdółki do warriora i nie chce mi się jej specjlanie sprowadzać z Japonii?

Link to post
Share on other sites

Jakbyś przeczytał pierwszą stronę to byś wiedział. Od 2008-9 roku w temacie dajemy dokładnie taką samą odpowiedź jaka jest zawarta w recce. Recenzja powstała by nie było tych samych pytań po raz n'ty.

 

Samael - napisz na PW czego szukasz bo mam jakieś stare graty.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie, gumki zielone G&G mają takie kruche kołnierze czy ja coś źle robię ? Ostatnio nawet strzału nie oddałem wszystko szło dobrze bez siły, po założeniu komory patrzę już po kołnierzu. Nasmarowałem gumkę lekko teflonem, więc naprawdę wszystko szło bez problemu. Nie wiem czy dysza mi szarpie, ale może z 4 razy sprawdzałem szczelność tylko, więc miała mało okazji.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...