Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] WARRIOR I (L96) [Well]


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam

 

W sprawie ASG jestem zielony jak trawa na wiosne ale mam pytanie - Mam replike od Well MB01 i chcę kupić komore HU - wszyscy polecacie PDI (300 PLN) a co możecie powiedzieć o http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_161_303&products_id=11567&name=PPS_-_Komora_HopUp_-_Maruzen_/_Well_L96_-_PPS-12024 ??

 

Inna sprawa to lufa - ze względu na cene interesuje mnie lufa MadBull 590 - lufa jest o 90 mm dłuższa od serii wiec trzeba przedłużyć lufe zewnętrzną tylko że nie znalazłem nic o dł. 90 mm - czy ta przedłużka może mieć np 110 - 140 mm ?? Nie będzie to wpływało negatywnie na kulke??

 

Dzieki - na razie tyle

Link to post
Share on other sites

Jaka Waszym zdaniem jest najlepsza AEGowa gumka HU do eLki? Obecnie mam zieloną G&G i odnoszę wrażenie, że mogłoby to lepiej strzelać. Kulki nie lecą idealnie w cel, jedna lekko w lewo, druga lekko w prawo i niestety kulka nie leci w miarę płasko przez większość odległości ale wyraźnie się wznosi a potem opada.

W replice mam nowego Promyka 550mm, moje obserwacje są identyczne na kilku rodzajach kulek jakie testowałem, mianowicie:

0,36 Rockets Platinium

0,4 Rockets Platinium

0,43 Rockets Platinium

0,43 Guarder czarne

0,43 BBKing

 

Najlepiej latały Rocketsy 0,36 oraz BBKing 0,43.

Kolejne pytanie, na jakie fpsy ustawić Mancrafta? Dzisiaj strzelałem sobie do celów z ustawieniem 700-750fps ale zauważyłem, że jak kończy się kapsułka CO2 w Mancrafcie to kulki i tak dobrze lecą. Wie ktoś z doświadczenia jakie są najlepsze fpsy do kulek powiedzmy 0,43? Nie zamierzam stzrelać na dystansach mniejszych jak 50 metrów, najlepiej 70-90m.

Z góry dzięki za odpowiedzi na powyższe pytania.

Link to post
Share on other sites

You-dash dostęp do chrono masz?

Z moich doświadczeń wynika, że optymalnie jest mieć 500fps na wylocie na docelowych kulkach. Przy konwersji MC jest to prosto ustawić, potrzebne jest tylko chrono. Aby to uzyskać to przy mojej konwersji ustawiam niecałe 12bar na regu, jest wtedy ok. 640fps na 0,20g i odpowiednio 500fps na 0,43g z ustawionym hopem. Na 90m skupienie było cacy - z resztą masz to w teście kulek na głównej. Przy większych ciśnieniach tylko mi rozrzut rósł. ALe wszystko i tak musisz sprawdzić na docelowej replice z jej właściwą konwersją.

 

Gumy g&g popsuły się mocno, ja powróciłem do fioletowego promyka na zimę i do czerwonego na lato. Chłopaki bardzo chwalą również niebieskie gumy madbulla.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Mendi, bardzo rozjaśniłeś mi sprawę :)

Chrono oczywiście posiadam więc to nie kłopot, właśnie trochę mnie dziwiło, że przy niższych fpsach gdy kończyła się kapsułka zasięg był podobny a jakoś tak kulki nie odlatywały sobie w bok itd.

 

A co powiesz o Systemie w tego typu snajperce? Mam możliwość odkupienia od kumpla bo mu nówka została.

Link to post
Share on other sites

Systema jest taka jak ją opisaliśmy w recce.

 

Zależy od danej repliki. Raczej będzie się sprawować bardzo dobrze, ale uciąć jajka sobie nie dam.

 

Nie ma złotej gumy.. każdy musi wypracować sobie swoje faworytki. Zresztą masz w recce o gumkach więc nie rozumiem skąd pytania, skoro czytałeś.

 

Obecnie na tych gumkach :"topowych" kule z L96 latają bardzo podobnie. Co wcale nie pomaga w wyborze gumy. falcon do swd/ zielona G&G i systema + fiolet promyk to moje topowe gumy. Akurat u mnie ładnie leżą.

 

A teraz idę spać, bo tyle rozkładania L'ki to w życiu nie miałem. Właśnie przez gumy i "ciekawą przypadłość rocktetsów", którą zaobserwowaliśmy z Blackiem po kilku akcjach:).

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Tak, tam masz ciśnienia, osiągi i skupienie.

Artykułu o gumkach nie ma, bo nie miałby on sensu, za dużo zmiennych jest.

A Mikadorusowi chodziło o reckę na 1 stronie. Zrobiłem recki na 1 stronach tematów oficjalnych o replikach snajperskich (no może poza sr25, bo czasu brakło, ale jest w planach), również o elce, zerknij na 1 stronę, jest tam info o gumach - choć jak napisał wyżej Mikadorus, trzeba samemu pokombinować z dobraniem takiej, która "leży" replice.

Link to post
Share on other sites

Cześć,

czy jeżeli w L96 chciałbym zamocować lufę 590mm i wybiorę tłumik który razem z lufą zewnętrzną będzie dłuższy niż lufa wewnętrzna będzie to miało jakikolwiek wpływ na osiągi repliki? Czy polecicie mi jakiś dobry tłumik wraz z mocowaniem?

Pozdrawiam

 

Jeśli kupisz przy okazji preckę to oczywiście osiągi znacznie wzrosną. Jeśli tłumik ma służyć jedynie jako element zakrywający dłuższą lufę wew. to nie ma znaczenia jaki wybierzesz, byle tylko dobrze siedział, przede wszystkim osiowo względem lufy zew.

Link to post
Share on other sites

Sens precki, dłuższej niż lufa zewnętrzna jest tylko w tedy gdy zdecydujesz się na lufę z portami wentylacyjnymi, inaczej lepiej kupić krótszą lufę lepszej jakości niż dłuższą gorszej.

Czyli z mojego doświadczenie przy budowie kilkudziesięciu replik sprężynowych wynika, że lepiej kupić 500m PDI lub EdGi, niż 590mm czy 650mm promyka. Jak masz nieograniczony budżet to proponuję policzyć objętość cylindra zamówić lufę od Edgiego 5,98 żądanej długości :).

Link to post
Share on other sites

Siemanko, jestem nowym użytkownikiem forum (liczę na wyrozumiałość i pomoc :icon_razz: )

 

Mam taki mały problem.

W tuningu oczywiście jestem zielony, popytałem kilka osób i jedna z nich w końcu skierowała mnie tutaj. Wszystko pięknie wytłumaczone, lecz jednak problem jest.

 

Zrobiłem tak jak pisaliście, zacząłem od kupna komory PDI,lufy precyzyjnej ( http://www.specshop...._520_mm_-_M16A2 ) i gumki ( http://www.specshop....konowa_-_Czarny ) . Wszystko złożyłem, ładnie pięknie. skręciłem wszystko złożyłem body itp, oddaje strzał i... kupa. Strasznie ściąga mi kulkę w dół. tzn nie że replika nie ma mocy, tylko tak jakby ową kulkę podkręcało w dół. Z HOP-UP'em się tyle na próbowałem i nic.. nadal to samo, używam kulek 0,28g gunfire (tak zaraz hejty że za lekkie itp, lecz dopiero komorę założyłem i czekam na okres poświąteczny kiedy będą sklepy normalnie funkcjonowały i kupię cięższe), lecz obawiam się że gdy kupię cięższe to nic nie da.. Rozłożyłem komorę i złożyłem jeszcze raz ale nic nie dało, przeczyszczałem i również nic.. POMOCY :((. Wydałem na to już trochę kasy a efekt jest gorszy niż był. Jedno co zauważyłem że replika "mocniej" bije, ale to pewnie normalne po zamontowaniu lepszej komory.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...