Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] WARRIOR I (L96) [Well]


Recommended Posts

Witam!

 

Zaczynam przygodę z L96 od wella, i znalazłem takie coś:

http://www.aliexpress.com/item/JJ-Airsoft-Type96-L96-MB01-Hop-Up-Unit-Set/1385921985.html

 

Praktycznie idealna kopia PDI, z bardzo dobrymi ocenami za granicą, również wśród ludzi z oryginalnymi komorami PDI.

 

Dokładne porównanie (francuski), ale suwmiarka jest po polsku :) :

http://www.sniperland.net/bbforum/viewtopic.php?t=7435

 

Opinie (angielski):

http://www.airsoftsniperforum.com/36-rifles-parts-reviews/13618-l96jj-hopup-review.html

 

Poza luzem na ramionach i wypadającym pinem który je trzyma, ma tylko wady oryginału :) Zamówiłem i już leci jak przyleci to się pochwalę co i jak.

 

Pozdrawiam

Wojdatuz

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nasz rodzimy producent części tuningowych do replik snajperskich. Jakiś czas temu robił chwalone zespoły spustu do VSR w bardzo dobrej cenie. Do innych pewnie też. Poza tym głowice cylindrów i tłoki były godne polecenia. Same cylindry chyba lepiej chodziły markowe ale tego nie jestem pewny, może polerka rozwiązywała problem. Oczywiście, znajdziesz i negatywne opinie ale głównie od ludzi których przerasta dopasowanie czegokolwiek pilnikiem.

Link to post
Share on other sites

Markowe, niemarkowe - bart_a robi cylindry stalowe, które w porównaniu do ASPRO, PPS i stocka są lepiej wypolerowane. Faktycznie lepiej kupić markowy - chociaż... skoro przy M150 uzyskuje się FPS jakich chce kolega powyżej... to brałbym od bart_a.

 

600fps wyciągnie bez problemu, a na markowym sprzęcie miałby niestety problemy z cięciem sprężyn lub sprowadzaniem ich zza granicy.

Niestety takie głupie czasy, że by osiągnąć 600-650fps wkładamy najlżejsze springi. Silniejsze sprężyny są dobre do części aspro, które są wykonane z małą starannością i będą osiągać zdecydowanie gorsze wyniki niż to co oferują inni producenci.

 

Prowadnice - jest kilka opcji do wyboru, nie jest to kluczowy element, a to co robi bart jest na lepszym poziomie niż to co mamy w sklepach.

Link to post
Share on other sites

Twoja elka to działo kolejowe. Milion fps, urywa ręce, krawaty wiąże i usuwa ciąże.

 

Fajny sprzęt w bdb konfiguracji i dobrych rzutów części.

 

Faktycznie, jakbym robił elke to właśnie w takiej konfiguracji. Ew. Dał tą komorę co ponoć dorównuje PDI.

 

Link to post
Share on other sites

Czemu nie. Prościej jednak zrobić to samemu...

 

Nawiercenie TDC i duża śruba pomiędzy ramionami (np. M6) daje ten sam efekt. Jak dla mnie nie warte inwestycji... i pozbawia nas upierdliwego i patologicznego systemu HU.

 

Najgorsza upierdliwosć komory to zjadanie dyszy przez komorę PDI :icon_wink: (po niedokręceniu śrubek) czy lekko wystająca śruba podczas wykręcania lufy zewnętrznej... :icon_razz: kupiłem x używek warriorów, składałem też "trochę" i niemal każdy egzemplarz ma takie ślady. Zwłaszcza "okazja z allegro" z komorą PDI. Można od razu zakładać, że głowica cycka do wymiany.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Tak czy siak nie wiem na ile to będzie proste na dwóch śrubkach (czy nie będzie minimalnego przechyłu).

 

I wtedy też byś musiał albo gwintować PDI, albo wkręcać dwie śrubki do regulacji - więc może okazać się to żadnym ułatwieniem.

 

IMO można próbować, ale nie wierzę, że będzie to rozwiązanie bez wad - albo kiedy wady się pokażą. Śrubki w oryginalnej PDI są małe - czy po x-wkręceniach nie wyżłobią dołka w miękkim tworzywie?

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Pleksa jest twadra na pewno, abs mniej ale tez powinno dać radę, szczerze wątpię, żeby pleksa się wygięła.

 

Pewnie zrobię tak czy srak dla siebie takie gadżety, pytanie czy ktoś by chciał, ale nie gwarantuje że będzie idealnie :)

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o wygięcie materiału, ale o lekki przechył wynikający z tego, że śrubka będzie po jednej stronie ramienia. Zdaję sobie sprawę, że przechył będzie minimalizowany przez same ściany komory i przechył ramiona pin do ramion, ale w karabinach gdzie liczy się pierwszy strzał i jego precyzja może to wpływać negatywnie na powtarzalność.

 

Chociaż to można by rozwiązać dodatkową sprężyną montowaną tak jak do TDC, a druga by była tak jak dotychczas w PDI.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Witajcie kamraci, dobrzy bracia :D

 

Mam zaje***e duzy problem - komora PDI - jej sprężynka co jest "na niej" (taka stożkowa) która styka się z lufą zewnętrzną..

Mianowicie przy wkladaniu lufy... zwyczajnie ją zmieliłem...cóż począć ?

Link to post
Share on other sites

Obawiam się, że rozwalić pilota od TV i zdobyć tą sprężynkę. Ew. niemal każdy przyrząd z chrześcijańską baterią AA-AAA taką posiada.

 

W serwisach rtv/agd, zabawkach młodszego kuzyna znajdziesz milion zamienników. Radość z rozprucia śpiewającego pluszaka też daje pewien rodzaj spełnienia.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Komora przyszła po lekko ponad 2 tygodniach, no jestem pod wrażeniem, nie sprawdzałem spasowania ramion, ale ogólny werdykt jest bardzo pozytywny, pierścień ustalający lufę siedzi o niebo lepiej niż w PDI, spasowanie między tym pierścieniem a lufą promyka też bardzo dobre, czekam na lufę o innej długości i gumę i będę robil testy.

 

Takie zdjątko o:

IMG_2723.JPG

Link to post
Share on other sites

Kupiłem replikę Well'a MB01. Miała być sprawna z jednym mankamentem że nie do końca podaje kulki a zastałem coś takiego:

 

Uszkodzony cylinder:

13230778_1406506089375758_651852997_o.jpg?oh=830c4b5a9561f97de18e501334bce75c&oe=5740E205

 

Uszkodzona głowica cylindra:

13242298_1406505989375768_1236817166_o.jpg?oh=f986f85f286588ece257552b731716b8&oe=5740EC1B

 

Uszkodzona blokada zespołu spustowego AirsoftPro:

13234639_1406505972709103_797698699_o.jpg?oh=45d1b08a3186c1217d0206bd3a96d92b&oe=573FBDB1

 

Uszkodzony gwint na lufie zewnętrznej:

13262211_1406532782706422_2048217708_o.jpg?oh=9af3ed73b72e01e5fc08edd679ab5cf7&oe=573FC665

 

 

Jeśli chodzi o sam cylinder i głowicę to sprawa prosta - trzeba kupić nowe. Pytanie teraz mam do was co zrobić z tym gwintem oraz blokadą zespołu spustowego? Nie mogę nigdzie znaleźć zamienników.

 

A jeszcze co do tego gwintu to jak go skręcę do końca to mechanizm spuszczenia magazynku jest w pozycji pod skosem ku górze, nie ma możliwości po maksymalnym skręceniu włożyć lufy do BODY tak jak to powinno wyglądać. Dopiero lekkie odkręcenie pozwala zamontować lufę w body ale wtedy są dosyć spore luzy i można unieść lufę na parę milimetrów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...