Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] WARRIOR I (L96) [Well]


Recommended Posts

lekkie odkrecenie to normalnosc,

 

a zamiennik do czesci spustowej chyba tylko tu jezlei sie pojawi

http://deltashop.pl/...r-soft-gun.html

 

albo czesk isklep asp

 

a jezlei przyszlo by Ci na mysl kupic Cylidner i glowice asp to u mnie na komorze PDI glowica ASP scianal koilnierz gumki dopiero stockowa dziala normalnie :D nie polecam ASP :D

Edited by SCRAPPYDOO
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Czy ktoś mógłby podać dokładną "specyfikę" ? śrubek regulujących hop-siupa PDI ? Zgubiłem je i moje życie legło w gruzach... Szukam po necie i nie mogę znaleźć. Ewentualnie czy można takie gdzieś dostać nie sprowadzając ich nie wiadomo skąd ? Myślę że info o tych śrubkach w początkowym opisie by nie zaszkodziło

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś mógłby podać dokładną "specyfikę" ? śrubek regulujących hop-siupa PDI ? Zgubiłem je i moje życie legło w gruzach... Szukam po necie i nie mogę znaleźć. Ewentualnie czy można takie gdzieś dostać nie sprowadzając ich nie wiadomo skąd ? Myślę że info o tych śrubkach w początkowym opisie by nie zaszkodziło

 

Oooo gościu :D współczucie, ale racja, przydałoby się na "zaś" :)

Link to post
Share on other sites

Potrzeba znać tylko rozmiar. Kupi się bez problemu. O dziwo w Leroy Merlin mają spory wybór malutkiich śrubeczek różnej maści. Jeśli tam nie znajdziesz to wal do jakiejś hurtowni stacjonarnej lub w sieci można szukać np. w Hexagonie.

Link to post
Share on other sites

Echhh dzieci, a mówiłem uczyć się japońskiego.

Jak mnie pamięć nie myli to gwint metryczny M2,5.

Jak masz śrubki boczne od lufy to podaj mi odległości boków na klucz ampułowy leżących naprzeciwko siebie to podam wtedy z 100% pewnością rozmiar.

Link to post
Share on other sites

Wymiary sa podane w instrukcji dołączanej do komory. Znajduje sie ona również w necie :), wystarczyło poszukać (PDI chamber manual>>>google>>>grafika).

 

66229-10.jpg?1455792439Boczne śruby dociskające lufę i śruby do regulacji HU (podnoszenia ramion) nie mają takich samych wymiarów i sa na inny klucz więc Samael- niewiele brakło a byś kogoś naraził na zawrotne zbędne koszty jak np 2x 15gr!

Link to post
Share on other sites

Powiedzcie mi koledzy, czy MB08 ze swoim "unikatowym" stockiem jest jakiś felerny bo raczej mało widzę replik snajperskich typu L96 właśnie robionych na bazie MB08. Przymierzam się do budowy własnego karabinka snajperskiego i nie ukrywam, że MB08 bardziej mi się podoba, jednakże jak mam kupić g***o, to wolę sobie odpuścić fanaberie tj. składana kolba, czy teleskopowa podpurka w kolbie i kupić MB01 ew. MB01/08.

 

Edit:

Czy dokładanie tłumika i wsadzanie dłuższej lufy precyzyjnej ma bardzo duże znaczenie przy markowych lufach? Przyznam szczerze że przy moim 170cm wzrostu L96 już sam w sobie jest długi, a co dopiero kiedy założę na niego tłumik, więc wolałbym zostać przy klasycznej długości repliki oczywiście o ile różnica w celności i ew. zasięgu nie jest jakaś znacząca.

Edited by SlayerASG
Link to post
Share on other sites

tłumik ma znaczenie bo nawet 510 Ci będzie wystawać kilka cm z lufy zewnętrznej,a to akurat ma znaczenie jeśli chcesz mieć odpowiedni zasięg i precyzję

Składana kolba przydaje się w transporcie i przedzieraniu się w gęstszych krzakach

Na ślasku znam niewielu ludzi którzy mają l96 640 fps+

jesli chcesz robić springa to mam na zbyciu kilka fantów dzięki którym 650 fps osiągniesz (żadnych czeskich bubli)

jak coś to pisz na pw

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim zacznę od kupna samej repliki, i mam taki zwyczaj, że lubię wszystko co nowe, więc za ofertę podziękuje. Wiem również do czego przyda się składana kolba, to całkiem logiczne, chodzi mi natomiast o wytrzymałość tej konstrukcji w porównaniu do MB01, a mianowicie, czy zawias się nie sypie, czy stopka teleskopowa nie jest byle czego zrobiona, czy nic tam nie lata, ogólnie rzecz biorąc, czy warto MB08.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, czy element dociskający dźwignię przeładowania występuje w stalowej wersji, czy jedyne co nam pozostaje to gównolit. Widziałem repliki Well'a które mają już dość konkretnie wyjechane te element więc już wiem, że kiedy stanie mi się to w replice, to się mówiąc krótko zdenerwuje, gdyż jestem trochę pedantyczny jeśli idzie o wygląd i spasowanie repliki. A może sam korpus (w m4 nazwałbym to upper receiver), a tu nie wiem jak brzmi jego fachowa nazwa, może komora zamka?... - nieważne. Czy ten element również da się drapnąć w jakiejś innej niż ZnAlowej wersji?

Jeżeli mówimy tu już o upodobaniach wizualnych to zdecydowanie bardziej podobają mi się nowsze modele od WELLa, a zczególnie MB4403, ale widzę po deltashopie, że części zamiennych do nich jest o wiele mniej niż ma to miejsce w przypadku MB01/05/08 i gdzieś coś czytałem, że rozwiązanie zastosowane przy tym magazynku nie jest zbyt ciekawe, aczkolwiek nie wiem na ile jest w tym prawdy. Szkoda, że tak jest, bo cofnięcie magazynka automatycznie wpływa na wydłużenie lufy wewnętrznej. Tyle pytań, tyle niejasności...

Link to post
Share on other sites

Zawias jest ok,nigdy z nim problemu nie było (a replika dobrych kilka lat już ma)

Stopka teleskopowa to moim zdaniem straszliwy badziew (Swoją zgubiłem po ok 2 latach użytkowania repliki)

Co do elementu który dociska rączkę przeładowania do zamka -Jeśli chcesz wsadzać mocniejszą sprężynę to automatycznie musisz zmienić śrubę która to trzyma w kupie.W przeciwnym razie któregoś dnia podczas przeładowania zostaniesz z samą rączką w dłoni

Ja w mb08 mam od kilku lat m180 guardera i nie zauważyłem żeby ten element w jakikolwiek sposób się "zjechał"

Link to post
Share on other sites

Pedantyzm pedantyzmem, muszę go oczywiście dostosować do możliwości, a te są trochę ograniczone, głównie z tego powodu, że ciężko o jakieś konkretne informacje na forum odnośnie replik sprężynowych, które nadają się na bazę snajperki. Dla przykładu Bar-10 od JG, o którym słyszałem dużo dobrego jest nieosiągalny, niby jest VSR Tokyo Marui oraz APS 2, ale z drugiej strony jak kiedyś bardziej podobały mi się snajperki typu VSR, tak od jakiegoś czasu sprawy obróciły się o 180 stopni i teraz bardziej przypada mi do gustu L96 i tu ręce mam związane, bo eLki od Maruzena zostały wycofane ze sprzedaży, znaczy się coś więcej musiało być z nimi nie tak niż tylko cena i nie wiem czy warto szukać po zagranicznych sklepach jeszcze niewyprzedanych sztuk replik, które zostały wycofane :P AGM to shit co nie podlega dyskusji, Ares robi repliki eLek z magazynkami umieszczonymi we właściwym miejscu i w zasadzie wszystko skłania się ku temu, że zostaje WELL. Chyba, że coś pominąłem?

 

Trzymaj się z dala od replik które mają rynienki itp, czyli 99% replik sprężynowych z magazynkiem w "właściwym miejscu"

 

Rozumiem, że te rynienki w tych eLkach działają podobnie do gniazd magazynków jakie są w Gietach?

 

Stopka teleskopowa to moim zdaniem straszliwy badziew (Swoją zgubiłem po ok 2 latach użytkowania repliki)

 

Poprzez badziew mam rozumieć materiał z jakiego jest wykonana, jej spasowanie i osadzenie w kolbie, czy może jeszcze coś innego? Czy wytoczenie takiej stopki teleskopowej ze stali miałoby jaki sens?

Co do elementu który dociska rączkę przeładowania do zamka -Jeśli chcesz wsadzać mocniejszą sprężynę to automatycznie musisz zmienić śrubę która to trzyma w kupie.W przeciwnym razie któregoś dnia podczas przeładowania zostaniesz z samą rączką w dłoni

Ja w mb08 mam od kilku lat m180 guardera i nie zauważyłem żeby ten element w jakikolwiek sposób się "zjechał"

 

Są jakieś specjalne śruby, które należy użyć do takiego tuningu, czy po prostu idę do sklepu ze śrubami, pokazuje śrubę i mówię "Panie, byle była mocna"?

Link to post
Share on other sites

Z aps96 było wszystko ok po prostu został wygryziony przez Chińczyków i debile którym wydawało się że to to samo.

 

Tak układy z magami w właściwym miejscu ma długą rynienką i to jest kłopot który sprawia, że nie warto brać zacina się i podobne jaja.

Link to post
Share on other sites

U kolegi w MB01 występuje rzecz niepożądana, a mianowicie śruba o której mówimy ma tendencje do luzowania się, co w efekcie powoduje problemy z przeładowaniem, dokładnie z podnoszeniem rączki z pozycji 0, mniemam, że lekceważenie tych luzów również może spowodować zerwanie się łba śruby podczas naciągania sprężyny. Może ktoś z Was miał podobny problem i wie czy jest to wina samej śruby czy może elementu cylindra do którego jest ona wkręcana?

Link to post
Share on other sites

ja mam tam wkręcony imbus,jutro(a raczej dzisiaj) Ci napisze jaki gwint i zrobię jakąś fotkę

U mnie Faktycznie lubiła się luzować,wymiana śruby to zniwelowała,ja od razu wywaliłem tą śrubę i wywaliłem bezpiecznik (bezpiecznik i tak idzie do kosza przy zmianie zespołu spustu)

 

coi do Stopki to napisze tak -zgubiłem ją dawno temu ale od początku sprawiała wrażenie łamliwej tandety :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...