Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] WARRIOR I (L96) [Well]


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W sumie fakt. Pewnie trzeba będzie się tylko liczyć ze zwiększeniem masy, chociaż jeśli to będzie sprężynówka to widzę, że nie ma tak źle. Ja latam z gazówką (G96) i ona z lunetą ma 6kg i po kilku godzinach daje to w kość :icon_smile:.

Warriorek może na to nie wygląda, ale jest większy i masywniejszy niż swd (uznawane za baardzo długie). L96 z bipodem i dobrą optyką, często pod 7 kg podchodzi, a to tyle co i świniak m249.Tak że faktycznie, można się zmęczyć.

6475f03dd9799ffemed.jpg

Link to post
Share on other sites

Zwiększenie masy... nawet liczę na to, że replika będzie ważyć co najmniej te 6,8kg (tak jak w oryginale). O czym nie wspomniałem, aczkolwiek powinno to być jasne- tak, replika będzie z napędem sprężynowym. Dopóki nie będę miał zmierzonej szerokości przodu oraz tyłu łoża nie mam co nawet myśleć o zaopatrzenie się w odpowiedni kawał deski, myślałem również nad sklejką chociaż nie mam pewności co do jej wytrzymałości.

Plan jest taki:

-Z litego drewna wykonać łoże od strony zewnętrznej,

-wykonane już łoże przeciąć wzdłuż,

-wykonać wewnętrzną stronę (miejsce na zespół spustowy itd.).

 

Schemat mocno uproszczony, ale mniej więcej tak to będzie wyglądać.

Link to post
Share on other sites

Nie masz jeszcze tej repliki a już drewno kupujesz, czy masz ale bez łoża? Jak idziesz w custom, to może wogóle zrobić je innaczej i skroić typowo pod siebie? Mam gazówkę, więc nie jestem pewien czy wymiary łoża są identyczne ale jak chcesz to pomierzę wieczorem.

 

Mendi: mam też SWD i faktycznie jest takie malutkie:) Ale przy nich BAR-10 to już wogóle leciutki mikrusek :)

Link to post
Share on other sites

Samej repliki nie posiadam, można powiedzieć, iż custom body/łoże robię aby delikatnie "uciąć" koszt całkowity repliki (kilka stówek powinienem zaoszczędzić) ale nie posiadając żadnego punktu do wzoru potrzebuję co najmniej tych nieszczęsnych wymiarów. Ogółem myślałem nad zrobieniem całkiem innego łoża odbiegającego od repliki L96-MB08 (AWM) ale to jeszcze może poczekać, mając wymiary szerokości przodu oraz tyłu łoża będę mniej więcej wiedział o jakiej szerokości wyciąć deskę jeszcze przed frezowaniem zewnętrznym repliki. Na razie moim celem jest zrobienie samego łoża od strony zewnętrznej następnie zakupienie najważniejszych elementów czyli:

-zespół spustowy,

-lufa wewnętrzna jak i zewnętrzna.

I wzorując się na tych elementach mogę zacząć frezować część wewnętrzną tak, aby idealnie dopasować ich wymiary względem łoża. Jakby ktoś mógłby mi jeszcze napisać jak nazywa się ta część nad zespołem spustowym: KLIK

 

@Mareq Jeżeli masz czas i chęci do zmierzenia tych dwóch elementów to bardzo bym o to prosił. Aby nie mierzyć tego kilka razy podsyłam zdjęcie o jakie miejsca dokładnie mi chodzi: KLIK mierzone oczywiście na szerokość z przodu.

Edited by DominicLee
Link to post
Share on other sites

Z przodu jest 49mm a z tyłu 45. W najszerszym miejscu 50mm.

Mimo wszystko będziesz potrzebował elementów, które raczej nie są w sprzedaży. Najrozsądniejsze będzie i tak zakupienie kompletnej nówki lub używki. Przy koszcie całego projektu to będą grosze. Twoim głównym problemem jest zakup części a nie wymiary łoża.

Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuje za wymiary, wracając do tematu to z pewnością zaopatrzę się w replikę (Prawdopodobnie WELL Warrior L96-MB08) z której powyciągam brakujące elementy. Dopóki nie będę miał ukończonego łoża od strony zewnętrznej wstrzymam się z kupnem repliki biorąc pod uwagę fakt, że na przestrzeni czasu w którym łoże będzie "tworzone" pojawią się oferty mniej lub bardziej atrakcyjne jeśli chodzi o replikę używaną, a taka moim zdaniem powinna w zupełności wystarczyć. W zasadzie mam już wszystkie podstawowe wymiary jeśli chodzi o stronę zewnętrzną, teraz tylko dobrać odpowiedni kawał drewna i zacząć "dłubać" a po skończeniu całość postaram się umieścić w jakimś oddzielnym temacie poświęconym budowie tejże repliki, jeżeli będę miał jakieś pytania w międzyczasie będę pisał.

Jeszcze raz wielkie dzięki Mareq.

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie, pomysły fajnie byłoby je "usłyszeć".

 

EDIT: Cholera zapomniałem o jeszcze jednej ważnej rzeczy, wymiary wysokości repliki z przodu jak i z tyłu. Mareq jakbym mógł jeszcze raz poprosić Cię o poświęcenie chwili swojego czasu :icon_lol: dokładnie w tych miejscach: KLIK

Edited by DominicLee
Link to post
Share on other sites

Może lepiej poszukaj stockowego body z wella 08 - dorzuciłem gratisowo ostatnio takie do repliki, chcesz to podam ci namiar na człowieka, może się dogadacie. Miałbyś już bazę pod wymiarowanie.

 

Poza tym ja bym sobie darował lite drewno, na rzecz sklejki - jest tańsza, łatwiejsza w obróbce, a przede wszystkim jest bardziej wytrzymała i nie zsycha się. Łatwiej się w tym robi, możesz pokleić 2 połówki, wpasować elementy mechanizmu i dopiero połączyć. Elementy drewniane w palnym swd to nic innego jak sklejka, na forum chłopaki dorabiali własne kolby również ze sklejki.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Co sądzicie o lunecie z tej wersji tej repliki? http://gunfire.pl/pr...luneta-tan.html

 

Luneta tania i słaba... jak wspominano w temacie.... luneta średniej klasy kosztuje tyle co ten karabin z bajerami (400zł przy obecnych cenach). Jest ogromy temat o lunetach, a sam karabin polecam brać bez zbędnej nadbudówki. Jedyne co to nagwintować lunetę na 4 razy, dać nakrętki, trochę kleju, ustawić celownik na x-powiększenie, a po ustawieniu krzyża ścisnąć śrubami i dać kleju by śruby nie puściły. Inaczej będzie się co chwilę rozstrajało. Minus - nie wyregulujesz tego na miejscu, ale inaczej to bym z tego nie strzelał.

 

Sama replika ma kolor biegunki po musztardzie.

 

Wszystkie inne informacje o tej replice znajdziesz na poprzednich 77 stronach.... zwłaszcza na pierwszej gdzie zrobiliśmy recenzję.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Panowie, jakie są wymiary tulejki konwersyjnej do gumek AEG? Niestety link wygasł z pierwszego posta. Tak samo nie wiadomo gdzie konkretnie zalać klejem to ustrojstwo.

 

Mam taką kobyłę za grosze, tu się znalazł jakiś wolny chiński zestaw tuningowy, to tam się zrobi gumkę normalną i może będzie taka biedoreplika za darmolca niemal.

Link to post
Share on other sites

O triggerboxie już pisałem ostatnio:

- nie kleimy. Kiedyś był albo stockowy, albo bodajże PDI i laylax za olbrzymie pieniądze.

 

Dodatkowo

- stare triggerboxy miały porządne seary i kiepską skorupę,

- nowe triggerboxy mają słabe seary i słabą skorupę (chyba, że mówimy o tej metalowej, która jest znacznie wytrzymalsza (ale seary nadal do luftu).

 

Używanego triggerboxa z metalu mamy za 30zł (komis)... a za niewielkie pieniądze nowe Wella, airsoftrpro czy od bart_a.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Pewnie jesteś mańkutem jak ja :icon_smile:.

Co prawda używam gazówki (well g96) ale mi się wygodnie przeładowuje lewą ręką. VSR już tak dobrze nie leży, bo haczy się ręką o lunetę nawet na wysokim montażu.

 

Na krótkiej rączce czy tej dłuższej (G-spec)?

 

Bo mnie ta krótka + silna sprężyna + luneta na niskim montażu sprawiła wiele bólu i zdartej skóry. Od czasu jak wymieniłem rączkę na dłuższą jest spokój.

Link to post
Share on other sites

Z tą VSR to tak ogólnie napisałem. Generalnie to chodzi o Bar-a od JG. Właśnie porównałem obie repliki i dokładnie chodzi o długość rączki. Jakoś wydawało mi się, że rączka w VSR jest bardziej z przodu ale po przymiarce widać, że są podobnie. Nawet lunety z podobnym eye reliefem. Zatem wniosek jest jeden: dla lewych rączek długie rączki :).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...