Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] WARRIOR I (L96) [Well]


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niestabilność na poziomie kulku fps w replice snajperskiej jest w normie. Kilku znaczy się tak. Z 2-3 w jedną/drugą stronę. Niemniej lepiej schodzić jak najniżej. Ładnie poskładane repliki to np. 1fps różnicy i mniej.

 

Masz niestabilność na poziomie 20fps (560fps +- 20fps). To bardzo słaby wynik... zwłaszcza w tym systemie (o ile masz dobrą komorę/gumę).

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Stałem się dopiero co posiadaczem tej cudownej repliki, i już zaczyna mnie wkurzać. Wyjąłem z niej 460g obciążenia i w końcu łoże nie jest cholernie ciężkie :icon_razz2:

Z tego co czytałem JJAirsoft zrobiło niezłą kopię komory PDI, więc wiem już co najpierw wymienię, tylko teraz skąd wziąć kasę na lufę i gumkę? :icon_lol:

Tuning krok po kroku jak zwykle :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

na razie posiadam komorę ASP gen.2 oraz lufę promyka 6.03 590, jaką gumkę polecacie do tego zestawu? przewertowałem temat kilka lat wstecz i widziałem rózne opinie o madbullu oraz systemie, chcialbym dowiedzieć się czy przez ten okres coś się zmieniło i co uważacie, pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Kupiłem sprężynę M170 guardera dedykowaną do aps96 i m24 przymierzając ją do tłoka zauważyłem że nie wejdzie do środka ma za dużą średnicę :/

 

W zestawie tuneup od chińczyka sprężyna miała mniejszą średnicę i wchodziła do tłoka ktoś może mi to wyjaśnić? Czekam na cylinder wiec nie mam jak sprawdzić czy to będzie działało

 

 

Link to post
Share on other sites

Normalne..Guarder ma średnice wewn 9mm(przynajmniej ja taką mam w m160 guardera do m24 /aps).Jak masz prowadnice springa i tlok pod 7mm sprężyny to ni ch..a tego nie upchasz i konieczna bedzie wymiana tłoka i prowadnicy spreżyny na zestaw 9mm wewn.

Tak samo wygląda to w vsr- action army robi wszystko pod 7mm a reszta pod 9 mm

Edited by -MARIO-
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hej,

Jestem posiadaczem mb01 po tuningu. Aktualnie mam:

  • Airsoftpro zespół spustu gen. 2
  • PDI komora hopup
  • Airsoftpro cylinder niklowany zestaw
  • Airsoftpro stabilizator lufy
  • Prometheus lufa 650mm 6,03
  • Systema gumka HopUp
  • Airsoftpro Elite Iron tłumik
  • Guarder m150 sprężyna
  • Jakiś tam bipod i luneta

Mam kilka pytań na które nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.

  1. Drażni mnie długość zestawu. Wydaje mi się mało mobilny. Chciałbym go skrócić do 500mm lub nawet mniej włącznie ze skróceniem lufy zewnętrznej. Czy warto skrócić do 450? Bardzo pogorszy celność i zasięg? Rusznikarz lub tokarz powinien sobie poradzić ze skróceniem obydwu luf?
     
  2. Czy spokojnie przełożę łoże z mb05?
     
  3. Warto zamontować sprężynę m170 lub m190?
     
  4. Da radę odchudzić jeszcze tą replikę?
     
  5. Czy warto zainteresować się flat lub rhopem i poszukać kogoś na forum kto ogarnąłby mi taki temat?
     
  6. Co innego wymienić/kupić przy okazji rozbierania repliki gdzieś w serwisie? Chętnie wysłuchałbym propozycji.

Dzięki za pomoc.

Edited by FatalWalker
Link to post
Share on other sites

1. W stocku bodajże lufka 430mm jest, choć widziałem też wersje z 510mm, a replika w stocku nawet nie jest krótka, wiec gratuluję wsadzenia tam 650mm.

Jeśli chodzi o skupienie na lufach dajmy na to 430 i 650mm od promyka, to przy prawidłowo dobranych bebechach, NIE MA różnicy w skupieniu - swego czasu robiliśmy z kumplem porównanie mb-08 i swd na promykach o odpowiednich długościach i nie było różnic.

Ja bym raczej opchnął promyka długiego i kupił mniejszej długości - tokarz też kosztuje, a nie każdy ma jak i czym dobrze to obciąć i zatoczyć koronę.

 

2. to zależy ile fps oczekujesz i jakiego springa jesteś wstanie uciągnąć.

 

4. Da radę, wywal bipod i stalowy tłumik.

 

5. Komora dedykowana od PDI i dobra guma hu - upierdliwa jest po dwustronna regulacja, ale idzie wyregulować hopa miodnie. Flaty i rhopy, jak dla mnie nigdy nie sprawdziły się przy mocach 500+, IMO jest to wynalazek dla tych ludzi, którzy mają narzucone limity fps lub jule.

 

6. Co zmienić? Wywalić badziewne części AP, które są w zasadzie kontynuacją niegdysiejszych niewypałów stalowych od G&H i uśmiechnąć się o bebechy do Barta - w tej kategorii, jego wynalazki są często lepsze od PDI. Poza tym, opis tuningu masz w recce na 1 stronie.

Link to post
Share on other sites

1. W stocku bodajże lufka 430mm jest, choć widziałem też wersje z 510mm, a replika w stocku nawet nie jest krótka, wiec gratuluję wsadzenia tam 650mm.

Jeśli chodzi o skupienie na lufach dajmy na to 430 i 650mm od promyka, to przy prawidłowo dobranych bebechach, NIE MA różnicy w skupieniu - swego czasu robiliśmy z kumplem porównanie mb-08 i swd na promykach o odpowiednich długościach i nie było różnic.

Ja bym raczej opchnął promyka długiego i kupił mniejszej długości - tokarz też kosztuje, a nie każdy ma jak i czym dobrze to obciąć i zatoczyć koronę.

Taką kupiłem, dlatego zanim zacznę strzelać chciałbym zrobić z tym porządek. W stocku było 510mm bo mam też oryginalną. Myślę, że ciężko będzie teraz szukać kupca na to co wiąże się z czekanie. Liczę, że mocny tokarz więcej niż 50zł nie weźmie.

 

2. to zależy ile fps oczekujesz i jakiego springa jesteś wstanie uciągnąć.

Mógłbyś mi to dokładniej wyjaśnić? Chciałbym po prostu wyjąć wszystko z mojej mb01 i wsadzić do nowego łoża mb05.

 

Dzięki za pomoc :icon_wink:

Edited by FatalWalker
Link to post
Share on other sites

Kolega odpowiadał na pytanie trzecie - co do mocy i bicka do naciągnięcia powyżej m170...

Dokładnie, walnął mi się numerek z automatu. Z tym body mb-05 to nie wiem, bo akurat tego modelu nie przekładałem, ale zdarzyło mi się przekładać mechanizm z egzemplarza ze stałym body (mb01) do body ze składaną kolbą (mb08 bodajże) - obyło się bez przeróbek. W mb-05 mechanizm jest ten sam, więc nie zdziwiłbym się gdyby też pasowało. Przy czym to faktycznie kwestia gustu, ale to body z mb-05 nie jest wygodne ani ładne. Składana kolba to potęga w tej replice - znacznie ułatwia transport i przenoszenie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...