Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] WARRIOR I (L96) [Well]


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Ja właśnie czekam na zestaw cylindra i spustu do L96, co prawda do Maruzena :D Bart może zrobić, ale kto to złoży, bo jednak części od Warriora wydają się tak delikatne, że przy składaniu można coś odłamać . PS jaką długość ma lufa zewnętrzna warriora? Maruzena jest 636mm, choć lufa wewnętrzna wchodzi do 500mm (wiadoma sprawa). Jak jest w warriorze?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 years later...

Mam wella wersję mb08 od kilku lat systematycznie upgradeowaną i chciałbym pochwalić się finalnym efektem zrobienia "taniej snajperki".

Baza mb08 z taiwanguna, wersja 550fps (wbrew opinii to nie jest mb01 z inną kolbą, różnica w średnicy lufy zewnętrznej oraz gwintu):

Komora jj airsoft dedykowana do typ96 z chin, koszt około 120zł (ma ona jedną wadę-regulacja zastosowano w niej dwa ramiona, które reguluje się poprzez dokręcanie dwóch, małych śrubek jest to niewygodne i dość trudne do precyzyjnego ustawienia, w planach zrobienie tdc)

  • Dystanser spiłowany kawałek wkładu od długopisu, fabryczny z komory jj airsoft jest wykonany z gumowego wałka, ale jest grubszy i w moim przypadku krzywo scięty.
  • Gumka żółty macaron od maple leafa 60*
  • lufa madbull steel bull 509mm
  • zespół spustowy airsoft pro, Bart miał zajęte terminy gdy go kupowałem.
  • Cylinder stock,
  • Sprężyna stock, z zaznaczeniem, że jest to sprężyna w montowanym w taiwangunie zestawie tuningującym na 550fps, miałem sprężynę stockową z wersji 400fps i jest zauważalnie twardsza.
  • tłok oraz prowadnica sprężyny niebieskie od pps, kupiłem używane za śmieszne pieniądze więc wsadziłem.
  • prędkość wylotowa -?? szczerze mówiąc nie wiem, replika powinna mieć coś około 560fps choć możliwe, że troszkę więcej
  • Cylinder w stocku przechodzi test strzykawki, co nie jest chyba niczym wyjątkowym, natomiast w całym zestawie po zatkaniu palcem lufy wewnętrznej nie ma idealnej szczelności, bardo powoli po wystrzale tłok cofa się do pozycji wyjściowej, prawdopodobnie nieszczelność między głowicą cylindra i komorą

 

Kulka leci idealnie po sznurku na dystansie 80m, trafienie w tors gracza na 90m przy kulce 0.43g nie stanowi absolutnie żadnego problemu.

Zapasu powietrza i hopka jest na tyle, że myślę o stosowaniu kulek 0.45 lub nawet 0.48

Całość wyniosła okolice 1000zł wliczając replikę.

 

Edited by ReXoS
Link to post
Share on other sites
W dniu 8.01.2022 o 18:03, ReXoS napisał:

tłok oraz prowadnica sprężyny niebieskie od pps, kupiłem używane za śmieszne pieniądze więc wsadziłem.

Na twoim miejscu wywalił bym ten tłok, spotkałem się z sytuacjami że tego typu "zestawy tuningowe" z czasem mocno porysowały cylinder od środka.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
W dniu 10.01.2022 o 09:47, Elco napisał:

Na twoim miejscu wywalił bym ten tłok, spotkałem się z sytuacjami że tego typu "zestawy tuningowe" z czasem mocno porysowały cylinder od środka.

W przypadku mojego egzemplarza wszystko pracuje jak powinno, nic nie zarysowało.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

No i padł mi stockowy cylinder, teraz pytanie do posiadaczy mb08 jaki cylinder kupić? W sieci znalazłem informacje na temat długości stockowego, który jest ponad 4mm krótszy niż mój obecny(też stock) Całkiem sensowny wydaje się być cylinder z ppsa(https://gunfire.com/pl/products/cylinder-do-replik-l96-1152209164.html) lecz nie ma nigdzie jego wymiarów, napisałem do kilku sklepów z prośbą o zmierzenie go lecz nie dostałem żadnej odpowiedzi.

Wymiary aktualnego:

  • Długość z wkręconą głowicą 245.11/245.12mm
  • Średnica zewnętrzna 22mm

Mam też kolejne pytanie, a mianowicie o długość sprężyny, obecna ma 24cm. Jeżeli włożę 2cm krótszą to będzie zauważalny spadek mocy względem nominalnej mocy? Przykładowo wstawiając krótszą m160 o te 2cm będę miał efekt wsadzenia dłuższej m150?

Link to post
Share on other sites

Mały udpate,

  1. Zestaw cylindra stalowy od pps (https://gunfire.com/pl/products/cylinder-do-replik-l96-1152209164.html) pasuje do mb08, przynajmniej do komory jjairsoft.
  2. Po wymianie zestawu cylindra nareszcie uzyskałem strzykawkę dysza-lufa, po zatkaniu lufy wewnętrznej palcem powietrze nie ma nigdzie przedmuchu.

Przesmarowałem prowadnicę sprężyny, wnętrze tłoka smarem teflonowym od protechguns(7zł za słoiczek).

Oring tłoka oraz zaczep przesmarowałem smarem sylikonowym również od protechguns

Co poprawiło kulturę pracy repliki względem odpowiedników w spreju.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...