Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

R85A1 [ARMY]


Recommended Posts

Witam

 

Proponuję pisać tu o zmianach pasujących częsciach itp itd... oczywiście konkrety czyli Firma, jak sie sprawuje, jakie osiągi, co i jak wymienione, fotki bez tzw. "Dwojenia gówna na czworo"

 

Ps. pytanie do Pandory jak sie sprawuje jego pierwsza R85?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

Ps. pytanie do Pandory jak sie sprawuje jego pierwsza R85?

 

Bardzo dobrze się sprawuje, z porównań z egzemplarzami "masowymi" widzę że Army poprawiło niektóre mankamenty i karabinek w wersji produkcyjnej jest spoko.

 

Na chwile obecna coś koło 4k wystrzelonych kulek z BB i dalej działa z tą samą "werwą".

zero zacięć, zdarza się tylko przy strzelaniu na singlu iż karabinek przestaje strzelać więc trzeba przełączyć na auto i już znowu strzela - ale to błąd prototypu z tego co wiem w masowych egzemplarzach poprawiony.

 

Ogólnie karabinek śmiga i działa jak ta lala polecam wszystkim "anglofilom"

 

Pozdrówka

 

Pandi

Link to post
Share on other sites

To nie jest wada prototypów.. to jest wada konstrukcyjna taka sama jak w emkach - w nich nie postrzelasz długo na singlu bo po prostu przestaje strzelać... pomaga przełączenie na auto pociągnięcie z auto i przełączenie na singiel... tak samo mam w l86 stara - po prostu powielony błąd przez wszystkich...

Link to post
Share on other sites

Witam!

Ostatnio byłem u krakmanów, którzy zniechęcili mnie do wkładania sprężyny m110 m.in. dlatego, że podobno zębatki w Elce są gorszej jakości niż w innych chińczykach. Co więcej, powiedzieli mi, że są one niestandardowe.

 

Czy ktoś może rozkręcał elkę i może powiedzieć jakie są te zębatki (poprzez porównanie ich z innymi replikami z Chin)?

 

I jeszcze jedno: jakiej długości preclufa wchodzi do Elki?

Link to post
Share on other sites

witam

2 tygodnie temu stałem się szczęśliwym posiadaczem L85A1 Army, niestety nie poużywałem jej długo, 1 strzelanka, wystrzelone ok. 2k kulek, po 8 dniach posiadania poszła na reklamację, ciekaw jestem co?

ogólnie broń przyspiesza bicie sera i wykonana dobrze, rozebrałem i obejrzałem co się dało bez utraty gwarancji, na pewno hop-up od razu do wymiany lub własnej modyfikacji (nie zdążyłem), popróbuję jak wróci

Link to post
Share on other sites

witam

2 tygodnie temu stałem się szczęśliwym posiadaczem L85A1 Army, niestety nie poużywałem jej długo, 1 strzelanka, wystrzelone ok. 2k kulek, po 8 dniach posiadania poszła na reklamację, ciekaw jestem co?

ogólnie broń przyspiesza bicie sera i wykonana dobrze, rozebrałem i obejrzałem co się dało bez utraty gwarancji, na pewno hop-up od razu do wymiany lub własnej modyfikacji (nie zdążyłem), popróbuję jak wróci

 

 

Przypadkiem nie zaczęło mielić jak w wiertarce?? silnik kręcił a nie działało?? jak tak to wystarczyło odkrecić gumę na części (kolby) i dokręcić docisk silnika(imbus), drgania+ blow back powodują obluzowanie... mi to się stalo po 5K kulek...

Link to post
Share on other sites

objaw był jak przy rozładowującej się baterii, silnik obracał się do momentu zablokowania, o pół może jeden obrót, jakby nie mógł naciągnąć sprężyny, bateria ok, ale sprawdzałem na innych i to samo, czekam na diagnozę po rozebraniu gearboxa przez serwis, apropos to czy ktoś instalował baterię o większym napięciu od fabrycznej np. 9,6V, bo jak zębatki są słabe jak pisze "el polaco" to czy wytrzymają większą prędkość obrotową silnika

Link to post
Share on other sites

Wróciłem z zjazdu i okazało się, że podczas strzelanki w niskiej temperaturze zszedł foregrip. (do przodu) problem został zbadany przez znajomego i oto wyniki jego pracy:

 

14 paź 07, 19:42

Niemiec: Naprawiłem już L85, problem banalny jak podejrzewałem niska temperatura zmieniła siłę ścisku śrubek mocujących przedni celownik. Dokręcenie ich i ustawienie uchwytu likwiduje problem.

 

Sprawa sprowadza się do dwóch imbusów (po obu stronach zespołu muszki przy lufie).

Edited by SAper111
Link to post
Share on other sites

Przydałoby się, żeby ktoś kto widział już trochę gearboxów, rozebrał Elkę i powiedział co w trawie piszczy. Ciągle zastanawiają mnie te zębatki. Skoro to klon Elki G&G to ona też powinna mieć jakieś specjalne zębatki, podczas gdy ja nigdzie nie znalazłem jakiegoś dedykowanego zestawu (inaczej jest z tłokiem).

 

Skoro to temat o tuningu to przydałoby się dowiedzieć co można wymienić i na co. Niestety mam wrażenie, że krakmani sami jeszcze do końca nie wiedzą co można zrobić z Elką Army.

Link to post
Share on other sites

stwierdzam, że nie ten temat bo rozmawiamy tutaj o tuningu i upgrade'ach (dobrze odmieniłem?)

 

Broni nie posiadam, ale trzymałem i strzelałem.. powiem tak.. szczena opada.. strasznie mi się podoba ;]

 

ciekawe co z tuningiem, jak wytrzymują mocniejszą sprężyne niestandardowe zębatki?

Link to post
Share on other sites

Wróciłem z zjazdu i okazało się, że podczas strzelanki w niskiej temperaturze zszedł foregrip. (do przodu) problem został zbadany przez znajomego i oto wyniki jego pracy:

 

14 paź 07, 19:42

Niemiec: Naprawiłem już L85, problem banalny jak podejrzewałem niska temperatura zmieniła siłę ścisku śrubek mocujących przedni celownik. Dokręcenie ich i ustawienie uchwytu likwiduje problem.

 

Sprawa sprowadza się do dwóch imbusów (po obu stronach zespołu muszki przy lufie).

 

Stalo mi sie to samo... ale to od drgań... niech każdy posiadacz zobaczy że pod imbusami jest miejsce na pina, którego u mnie nie było, i jak widzę nie ma go w innych, lub chińskie rączki nie wbiły go do każdego egzemparzu. W miejscu częsci mocowania muszki, na lufie zewnętrznej jest wyżłobienie pod pina... wbilem tam pina i trzyma jak talala... imbusy są po to by nie było luzu a nie by trzynać całe loże i mocoeanie zawieszenia

Edited by Xen
Link to post
Share on other sites

Xen, a którą wersję Elki masz (szare czy kolorowe pudełko)? Ja póki co mam potężny luz ale poprzeczny, muszka rusza się na boki, ale nie do przodu.

 

@ SAper111: mógłbyś mi powiedzieć jaki jest rozmiar tego imbusa?

 

@AdRain: To jest właśnie temat na takie rozmowy, bo jeśli będę musiał wymienić tłok albo zębatki na mocniejsze (np. po włożeniu mocniejszej sprężyny) to chciałbym wiedzieć co tam mogę wsadzić.

Edited by el polaco
Link to post
Share on other sites

Xen, a którą wersję Elki masz (szare czy kolorowe pudełko)? Ja póki co mam potężny luz ale poprzeczny, muszka rusza się na boki, ale nie do przodu.

Ja mam kolorowe pudełko.. ale to nie ma znaczenia z tego co wiem poprzednia wersja miała inną batkę i pjastikowy spust

Edited by Xen
Link to post
Share on other sites

Fabrycznie lufa ma 510mmm. Przewiduje że 550 dojdzie.

 

Lufa 550 wystaje jakieś 5 mm z tłumika płomienia. Albo 1) dodajesz odpowiedni dystanser w tłumiku płomienia, albo 2) kupujesz tłumik dźwięku, żeby zakrył całą lufę wewnętrzną (sam tak właśnie zrobiłem, wystarczy krótki tłumik dźwięku ok. 8-10 cm).

 

W tym drugim przypadku dobrze jest zabezpieczyć (np. taśmą izolacyjną) takie miedziane kółeczko na końcu lufy zewnętrznej, które stabilizuje lufę wewnętrzną. Kółeczko to ma średnicę mniejszą niż światło w tłumikach dźwięku i przy sprzyjających okolicznościach mogłoby poluzować się i wypaść.

 

Przy zamontowanym stockowym tłumiku dźwięku kółeczko nie wypada, ponieważ tłumik ten ma zabezpieczające przewężenie w środku.

 

 

 

14 paź 07, 19:42

Niemiec: Naprawiłem już L85, problem banalny jak podejrzewałem niska temperatura zmieniła siłę ścisku śrubek mocujących przedni celownik. Dokręcenie ich i ustawienie uchwytu likwiduje problem.

 

Sprawa sprowadza się do dwóch imbusów (po obu stronach zespołu muszki przy lufie).

 

Jest tak dlatego, ponieważ foregrip poza badziewnymi plastikowymi zaczepami trzyma się głównie dzięki śrubie od przedniego pierścienia na pas nośny. Z kolei śruba ta przechodzi przez podstawę celownika, która trzyma się lufy zewnętrznej dzięki 2 śrubkom imbusowym.

 

Jeżeli wszystkie trzy śrubki (1 od pierścienia i 2 od podstawy celownika) są odpowiednio mocno dokręcone, a plastikwoe zaczepy siedzą we właściwym miejscu, to foregrip trzyma się bardzo stabilnie.

 

 

EDIT:

Właśnie przeczytałem o dodatkowym pinie przy mocowaniu muszki. Dzięki za info.

Edited by jw801
Link to post
Share on other sites

Xen mam takie pytanie: z czego dorobiłeś pin do muszki? Zrobiłeś to na zasadzie śrubki z nakrętką, czy po prostu wbiłeś tam kawałek stalowego bolca?

 

Poszedłem do krakmanów powiedziałem że brakuje pina i sami mi go wbili... teraz trzyma jak trzeba

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...